Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
amazon
30.04.2020 16:36

Pracownicy Amazona napisali listo otwarty do Jeffa Bezosa. Domagają się m.in. wydłużenia przerw o 5 minut

Podwyżki wynagrodzeń, wydłużenia przerw o 5 minut, zawieszenia negatywnych notatek służbowych za niewykonanie norm domagają się od Jeffa Bezosa pracownicy magazynów Amazon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Pracownicy Amazona z różnych krajów powołali międzynarodowe porozumienie, które walczy o ich prawa

- My, pracownicy Amazon z całego świata, mamy te same problemy, jeśli chodzi o warunki pracy. W czasie pandemii widzimy, jak ważne jest dla nas, pracowników Amazon, aby stać razem i stawić czoła wielu wyzwaniom, które napotykamy w naszych magazynach – przekonuje Vanessa Carrillo Ruiz, która pracuje w Amazon w Chicago.

Zakłady Amazona działają niezależnie od epidemii. Obsługują przede wszystkim rynek niemiecki
Magazyny Amazona działają jak gdyby nigdy nic. Związkowcy apelują do wojewodów o ich zamknięcie

Jest członkiem międzynarodowej organizacji pracowniczej Amazon Workers International. Zrzesza pracowników magazynów z całej świata. Ma na celu poprawę warunków pracy, zrzeszanie pracowników z różnych krajów oraz inicjowanie wspólnych działań, jako globalny ruch w każdym kraju, w którym Amazon prowadzi działalność. Jego członkowie napisali list otwarty do Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazon oraz Stefano Perego, kierownika odpowiedzialnego za magazyny w Europie.

Koalicja docenia pozytywne rozwiązania, które Amazon wprowadził niedawno w magazynach, ale oczekuje, że zostaną one utrzymane na stałe. Chodzi o podwyżkę wynagrodzeń, wydłużenie wszystkich przerwo 5 minut oraz zawieszenie negatywnych notatek służbowych za niewykonanie norm.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

- Jeff Bezos zarobił miliardy dolarów podczas pandemii Covid-19. Nowa globalna organizacja ma na celu polepszenie warunków pracy w Amazon przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w magazynach oraz doprowadzenie do tego, aby firma zaczęła rozmawiać w dobrej wierze z organizacjami pracowniczym – przekonują w piśmie.

Sygnatariusze zwracają uwagę na brak przejrzystości w ujawnianiu informacji przez firmę co do skali zarażeń – Amazon do dziś nie ujawnił globalnej liczby chorujących na Covid-19 pracowników.

Pracownicy Amazona boją się zarażenia.
Koronawirus w Polsce. Pracownicy Amazona boją się zarażenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: amazon, jeff bezos, gospodarka, wiadomości, handel
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-04-2020

ObrzydliweObrzydliwe. Ciekawe skąd ten człowiek dorobił się miliardów. Powiem wam, za mało płacił swoim pracownikom, tak samo jak większość polskich … Czytaj całość

30-04-2020

Nie ma bata !!!Jest tyle innych miejsc pracy dlaczego ten ktoremu sie nie pdoba poprostu nie zmieni jej.Amazon to wielka firma zatrudniajaca milony pracownikow na … Czytaj całość

30-04-2020

HffhbAmazon to obóz pracy. Normy , normy muszą byc nie człowiek tylko normy. Kiedyś to pęknie. ....Omijajcie to miejsce .

Rozwiń komentarze (15)