Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Pracownicy Amazona napisali listo otwarty do Jeffa Bezosa. Domagają się m.in. wydłużenia przerw o 5 minut

15
Podziel się

Podwyżki wynagrodzeń, wydłużenia przerw o 5 minut, zawieszenia negatywnych notatek służbowych za niewykonanie norm domagają się od Jeffa Bezosa pracownicy magazynów Amazon.

Pracownicy Amazona z różnych krajów powołali międzynarodowe porozumienie, które walczy o ich prawa
Pracownicy Amazona z różnych krajów powołali międzynarodowe porozumienie, które walczy o ich prawa (Getty Images)
bDzBuVLp

- My, pracownicy Amazon z całego świata, mamy te same problemy, jeśli chodzi o warunki pracy. W czasie pandemii widzimy, jak ważne jest dla nas, pracowników Amazon, aby stać razem i stawić czoła wielu wyzwaniom, które napotykamy w naszych magazynach – przekonuje Vanessa Carrillo Ruiz, która pracuje w Amazon w Chicago.

Jest członkiem międzynarodowej organizacji pracowniczej Amazon Workers International. Zrzesza pracowników magazynów z całej świata. Ma na celu poprawę warunków pracy, zrzeszanie pracowników z różnych krajów oraz inicjowanie wspólnych działań, jako globalny ruch w każdym kraju, w którym Amazon prowadzi działalność. Jego członkowie napisali list otwarty do Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazon oraz Stefano Perego, kierownika odpowiedzialnego za magazyny w Europie.

bDzBuVLr

Koalicja docenia pozytywne rozwiązania, które Amazon wprowadził niedawno w magazynach, ale oczekuje, że zostaną one utrzymane na stałe. Chodzi o podwyżkę wynagrodzeń, wydłużenie wszystkich przerwo 5 minut oraz zawieszenie negatywnych notatek służbowych za niewykonanie norm.

Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

- Jeff Bezos zarobił miliardy dolarów podczas pandemii Covid-19. Nowa globalna organizacja ma na celu polepszenie warunków pracy w Amazon przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w magazynach oraz doprowadzenie do tego, aby firma zaczęła rozmawiać w dobrej wierze z organizacjami pracowniczym – przekonują w piśmie.

bDzBuVLx

Sygnatariusze zwracają uwagę na brak przejrzystości w ujawnianiu informacji przez firmę co do skali zarażeń – Amazon do dziś nie ujawnił globalnej liczby chorujących na Covid-19 pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzBuVLy
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDzBuVLS
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(15)
Obrzydliwe
9 miesięcy temu
Obrzydliwe. Ciekawe skąd ten człowiek dorobił się miliardów. Powiem wam, za mało płacił swoim pracownikom, tak samo jak większość polskich pracodawców. I nie, nie zarabiam tyle ile jest warta moja praca. Bo gdyby tak było to mój szef nie byłby miliarderem a milionerem
jkdao
9 miesięcy temu
Wiem ile zarabiaja "Pikerzy" i "Stowerzy" w Polsce i w Niemczech. W Niemczech czarny kolega ktory miesiac wczesniej wysiadl z pontonu zarobi cztery razy tyle co polak we wlasnym kraju. Macie tak bo sie na to godzicie.
Johnny Bravo
9 miesięcy temu
Jako pracownik Amazon w pełni popieram na postulaty z listu. Lepsze warunki pracy nikomu nie zaszkodzą. Dla tych wszystkich malkontentów, którzy plują na Amazon i jego ofertę pracy powiem tylko tyle, że ten kto wie co to praca, co się w niej robi, a czego nie, może liczyć na godne w polskich warunkach wynagrodzenie. Moje za marzec, wraz z premią na zajączka, przekroczyło 5k netto, zatem nie mam zamiaru płakać.
bDzBuVLT
logiczny
9 miesięcy temu
W każdej korporacji są też ludzie i dlatego zgodzą się na dłuższą o 5 minut przerwę i podniosą normy zgodnie z jedyną zasadą jakiej przestrzegają czyli maksymalizacji zysku i minimalizacji kosztów ! ;)))
Hffhb
9 miesięcy temu
Amazon to obóz pracy. Normy , normy muszą byc nie człowiek tylko normy. Kiedyś to pęknie. ....Omijajcie to miejsce .