Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Pracownicy Biedronki głosują w sprawie strajku. Nie zależy im na pieniądzach

9
Podziel się

W styczniu rusza referendum strajkowe w sieci Biedronka. Pracowników firmy jest jednak tak dużo, że na wyniki trzeba będzie poczekać aż do kwietnia. Związkowcy mają sporo postulatów, choć nie ma wśród nich podwyżki pensji.

Referendum w Biedronce potrwa kilka miesięcy
Referendum w Biedronce potrwa kilka miesięcy (East News)
bDncRHQl

- Tak dużo czasu potrzeba, by odpytać wszystkich pracowników sieci - tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Piotr Adamczak z "Solidarności" w Biedronce.

W czasie referendum każdy z 65 tys. pracowników sieci ma dostać specjalny dokument z pytaniem, czy popiera postulaty związkowców i czy jest za ewentualnym strajkiem, gdyby zarząd jednak nie spełnił wymienionych oczekiwań.

A czego chcą związkowcy w największej polskiej sieci handlowej? Przede wszystkim zatrudnienia nowych kasjerów, stworzenia osobnego stanowiska magazyniera oraz wyposażenia punktów sieci w dodatkowe wózki widłowe. "Solidarność" chce też klimatyzacji w dodatkowych sklepach oraz ograniczenia zapasów towarów. Wśród postulatów jest też skrócenie czasu pracy w dni poprzedzające niehandlowe niedziele i zapewnienie dodatkowej ochrony.

bDncRHQn
Zobacz także: Gang Słodziaków. Uważaj na haczyk w regulaminie. Zobacz wideo:

Związkowcy nie chcą natomiast podwyżek, choć zależy im na zmianie sposobu premiowania pracowników. JMP, właściciel sieci, argumentuje jednak, że ten postulat firma już w dużej mierze spełniła. Od stycznia wchodzi bowiem nowy system wynagrodzeń w Biedronce, który w dużym stopniu satysfakcjonuje związkowców.

bDncRHQt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDncRHQO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
WiTkacy
2 lata temu
Pracownicy Biedronek to bardzo uczynni ludzie,jak widzę jak dżwigają ciężkie paki z których póżniej wystawiają towar na półkę to mi ich tak po ludzku szkoda nie wszędzie są te elektryczne wózki widłowe, myślę że na sklepach zbyt dużo towaru jest powystawiane bo tym wózkiem czasami nie da się przejechać, a i my klienci mamy problem z poruszaniem, coś by tutaj trzeba było by zmienić.
Gość
2 lata temu
Dlaczego nie piszecie ile godzin pracuje tam zwykły pracownik.I ile ma na rękę.Gamonie zasadnicza pensja liczy się za 160h. A nie za 582h. Paniał
Gość
2 lata temu
Mnie ciekawi ile godzin tam pracuje zwykły pracownik.Ciekaw jestem ile on zarabia netto na miesiąc, oczywiście przy 160h naturalnie.A jak jest?
bDncRHQP
Janek
2 lata temu
Pracownicy nie tylko Biedronki ale i innych sieciówek chcą zatrudnienia dodatkowych rąk do pracy bo obsada na sklepach jest niewystarczająca by przerobić ten chłam ludzi i to bydło stojące w kolejce do kasy. Czy ktoś widział w Biedrze otwarte zawsze 3-5 kas? Nie jedna lub dwie kasy max. i kolejki na pół sklepu. Dopiero w momencie kiedy bydło się zaczyna buntować na chwilę ktoś wskakuje na 3 kasę zostawiając rozpakowywanie palet i towaru i tak towar sobie stoi na sklepie i czeka na swój czas aby ktoś go rozłożył.
Buksy Na ...
2 lata temu
Nie zapominajmy ,ze to wlasnie Biedronka wyrwalanas z mrocznej ,komunistycznej przeszlosci PRLu . W mojej Biedroneczce "" Parowki cielece ,wiejskie ,zkuchni babuni """ na seluza 9zlotych za kilogram .Ktoza komuny jadl cielecine ???