Notowania

Pracownicy Biedronki głosują w sprawie strajku. Nie zależy im na pieniądzach

W styczniu rusza referendum strajkowe w sieci Biedronka. Pracowników firmy jest jednak tak dużo, że na wyniki trzeba będzie poczekać aż do kwietnia. Związkowcy mają sporo postulatów, choć nie ma wśród nich podwyżki pensji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Referendum w Biedronce potrwa kilka miesięcy

- Tak dużo czasu potrzeba, by odpytać wszystkich pracowników sieci - tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Piotr Adamczak z "Solidarności" w Biedronce.

W czasie referendum każdy z 65 tys. pracowników sieci ma dostać specjalny dokument z pytaniem, czy popiera postulaty związkowców i czy jest za ewentualnym strajkiem, gdyby zarząd jednak nie spełnił wymienionych oczekiwań.

A czego chcą związkowcy w największej polskiej sieci handlowej? Przede wszystkim zatrudnienia nowych kasjerów, stworzenia osobnego stanowiska magazyniera oraz wyposażenia punktów sieci w dodatkowe wózki widłowe. "Solidarność" chce też klimatyzacji w dodatkowych sklepach oraz ograniczenia zapasów towarów. Wśród postulatów jest też skrócenie czasu pracy w dni poprzedzające niehandlowe niedziele i zapewnienie dodatkowej ochrony.

Gang Słodziaków. Uważaj na haczyk w regulaminie. Zobacz wideo:

Związkowcy nie chcą natomiast podwyżek, choć zależy im na zmianie sposobu premiowania pracowników. JMP, właściciel sieci, argumentuje jednak, że ten postulat firma już w dużej mierze spełniła. Od stycznia wchodzi bowiem nowy system wynagrodzeń w Biedronce, który w dużym stopniu satysfakcjonuje związkowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

JanekPracownicy nie tylko Biedronki ale i innych sieciówek chcą zatrudnienia dodatkowych rąk do pracy bo obsada na sklepach jest niewystarczająca by … Czytaj całość

27-12-2018

Remigiusz Włast MatuszakSolidarność służy bogatym z PiS więc chce zniszczyć sieć w której zaopatrują się zwykli Polacy

27-12-2018

bdxsą znane rozwiązania porządek, dobra organizacja i niezawodność. Wyeliminowanie braków do zera, np. brak kodów paskowych, czy nieodpowiednie produkty. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)