Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowy system wynagrodzeń w Biedronce. Związkowcy chwalą

100
Podziel się

Pensje najsłabiej zarabiających w górę i nowy system wynagrodzeń. W Biedronce od 1 stycznia szykują się duże zmiany.

Najsłabiej zarabiający pracownicy dostaną podwyżki.
Najsłabiej zarabiający pracownicy dostaną podwyżki. (East News, Andrzej Zbraniecki)
bEhWBKER

Zmiany dotyczyć będą premii za wyniki sklepu oraz zasad wypłaty bonusu za frekwencję w pracy – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Ponadto Biedronka podniesie pensje najsłabiej opłacanym pracownikom o 50 zł, by dopasować wynagrodzenia do wzrastającej płacy minimalnej.

Jak dowiedziały się wiadomoscihandlowe, nagroda frekwencyjna, w zależności od lokalizacji sklepu wynosząca aktualnie 450, 500 lub 550 zł brutto miesięcznie, nie będzie przepadać pracownikom po pierwszym opuszczonym przez nich dniu pracy w danym miesiącu.

- W przypadku pierwszego dnia nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności w danym miesiącu pracownikowi będzie przysługiwało 75 proc. wartości tej nagrody, a przy dwóch dniach absencji 50 proc. jej wartości. Zależy nam, żeby pracownicy, którzy z niezależnych od siebie przyczyn znaleźli się na krótkich absencjach, mieli nadal możliwość otrzymania przynajmniej części nagrody – tłumaczy na łamach portalu Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins.

bEhWBKET
Zobacz także: Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

Takie rozwiązanie cieszy związkowców, którzy od wielu miesięcy domagali się bardziej elastycznego podejścia do naliczania nagrody frekwencyjnej. Obecnie pracownikom, którzy opuszczą choć jeden dzień w miesiącu, opłacało się iść od razu na nieco dłuższą przerwę, zamiast wracać do pracy przed końcem miesiąca – przypomina portal wiadomoscihandlowe.pl.

Nowe zasady wypłaty bonusu frekwencyjnego dotyczyć będą nie tylko pracowników sklepów Biedronki. Skorzystają z nich także osoby zatrudnione w centrach dystrybucyjnych Jeronimo Martins, a także w należącym do firmy zakładzie produkującym zupy marki własnej.

bEhWBKEZ

Kolejna zmiana dotyczy premii uzależnionej od wyników sklepów. W bieżącym roku wynosiła ona w większości lokalizacji 500 zł brutto kwartalnie. Od 2019 r. będzie wypłacana będzie co miesiąc.

Z informacji portalu wynika, że w styczniu nie ulegnie zmianie główna, podstawowa część wynagrodzenia otrzymywanego w Biedronce. Jest ona mocno zróżnicowana ze względu na geografię i staż pracy, zwykle wynosi od 2200 do 3000 zł brutto. Tutaj zmiany - spowodowane wzrostem płacy minimalnej od 2019 r. - odczuje niewielka część najmniej pracowników.

bEhWBKFu
KOMENTARZE
(100)
wkurzona
2 lata temu
dlaczego osoby pracujace dlugo nie maja podniesionej placy minimalnej. pracuj w bierze prawie 3 lata a osoby ktore pracuja 5 miesiecy maja taka sama wyplate jak JA. gdzie tu sprawiedliwosc powinno sie bardziej dbac o pracownikow ktorzy juz sa a nie tylko o nowych. nic dziwnego ze kazdy sie rozglada za nowa praca nawet w lidlu
Iga
2 lata temu
Niestety biedronka spadła na psy płaca jak dla mnie na 3/4 etau ok ale to gadanie szybciej masakra !!!tam co nie które osoby jedzą w biegu a do wc marzenie nie idą bo czasu nie ma głupota ludzka !!!!😁
Normiarz
2 lata temu
Kasę to się robi ale w Centrum Dystrybucji a nie na sklepie. Jak się dobrze normę wyrobi to 3700/3900 miesiąc w miesiąc idzie zarobić.
bEhWBKFv
tak pytam
2 lata temu
Ciągle narzekacie jaką macie ciężką wyczerpującą pracę. A czy słyszeliście o taki zawodzie jak opiekun osób starszych .Wiecie ile zarabia opiekunka i co musi robić za 1500 zł???
Patriot
2 lata temu
Gdzie jest podatek obrotowy od dyskontów zagranicznych!? dlaczego musimy się kajać pracując w dyskontach portugalskich w naszym kraju na ich warunkach!!??
...
Następna strona