Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowy system wynagrodzeń w Biedronce. Związkowcy chwalą

100
Podziel się

Pensje najsłabiej zarabiających w górę i nowy system wynagrodzeń. W Biedronce od 1 stycznia szykują się duże zmiany.

Najsłabiej zarabiający pracownicy dostaną podwyżki.
Najsłabiej zarabiający pracownicy dostaną podwyżki. (East News, Andrzej Zbraniecki)
bDAzxlmJ

Zmiany dotyczyć będą premii za wyniki sklepu oraz zasad wypłaty bonusu za frekwencję w pracy – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Ponadto Biedronka podniesie pensje najsłabiej opłacanym pracownikom o 50 zł, by dopasować wynagrodzenia do wzrastającej płacy minimalnej.

Jak dowiedziały się wiadomoscihandlowe, nagroda frekwencyjna, w zależności od lokalizacji sklepu wynosząca aktualnie 450, 500 lub 550 zł brutto miesięcznie, nie będzie przepadać pracownikom po pierwszym opuszczonym przez nich dniu pracy w danym miesiącu.

- W przypadku pierwszego dnia nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności w danym miesiącu pracownikowi będzie przysługiwało 75 proc. wartości tej nagrody, a przy dwóch dniach absencji 50 proc. jej wartości. Zależy nam, żeby pracownicy, którzy z niezależnych od siebie przyczyn znaleźli się na krótkich absencjach, mieli nadal możliwość otrzymania przynajmniej części nagrody – tłumaczy na łamach portalu Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins.

bDAzxlmL
Zobacz także: Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

Takie rozwiązanie cieszy związkowców, którzy od wielu miesięcy domagali się bardziej elastycznego podejścia do naliczania nagrody frekwencyjnej. Obecnie pracownikom, którzy opuszczą choć jeden dzień w miesiącu, opłacało się iść od razu na nieco dłuższą przerwę, zamiast wracać do pracy przed końcem miesiąca – przypomina portal wiadomoscihandlowe.pl.

Nowe zasady wypłaty bonusu frekwencyjnego dotyczyć będą nie tylko pracowników sklepów Biedronki. Skorzystają z nich także osoby zatrudnione w centrach dystrybucyjnych Jeronimo Martins, a także w należącym do firmy zakładzie produkującym zupy marki własnej.

bDAzxlmR

Kolejna zmiana dotyczy premii uzależnionej od wyników sklepów. W bieżącym roku wynosiła ona w większości lokalizacji 500 zł brutto kwartalnie. Od 2019 r. będzie wypłacana będzie co miesiąc.

Z informacji portalu wynika, że w styczniu nie ulegnie zmianie główna, podstawowa część wynagrodzenia otrzymywanego w Biedronce. Jest ona mocno zróżnicowana ze względu na geografię i staż pracy, zwykle wynosi od 2200 do 3000 zł brutto. Tutaj zmiany - spowodowane wzrostem płacy minimalnej od 2019 r. - odczuje niewielka część najmniej pracowników.

bDAzxlnm
KOMENTARZE
(100)
Udil
2 lata temu
Ostatnio byłam ww. sklepie i zapytałam panią kasjerkę czy to prawda, że zarabiają 3000 zł brutto? Pani głośno się roześmiała i powiedziała , że to nie jest prawda, a te nagrody za wyniki sprzedażowe nigdy nie dostają, bo są tak bardzo wyśrubowane , że nigdy nie dają rady osiągnąć. Ciekawe czy chociaż mają umowy na cały etat?
uczciwa
2 lata temu
No i zobaczcie sekretarki z prokuratury,sądów,nauczyciele tam się haruje jak wół a pensja w górę o 50 zł a wam nie wstyd żądać 1000zł wstyd,hańba do roboty albo wypad.
Magazynier
2 lata temu
50 zł podwyżki , śmiech na sali
bDAzxlnn
Andrzej
2 lata temu
Od stycznia jak Ukraińscy pracownicy wyjadą - to Biedronki będą się prosić o pracownikow nawet za 5000,- a i tak ich nie będzie.Jestem o tym przekonany
Emerytka
2 lata temu
Halo !!! Klientka do szefów biedronki - zatrudnijcie więcej ludzi by można przejść, towar żeby był wyłożony i ometkowanymi te kobiety już nie wyrabiają
...
Następna strona