Notowania

gospodarka
22.03.2019 15:28

Pracownicy Poczty Polskiej skarżą się na zmiany kadrowe. Szefem działu IT miał zostać "człowiek od tematów religijnych"

Pracownicy Poczty piszą list do ministerstwa infrastruktury, w którym narzekają na ostatnie zmiany kadrowe w firmie, zwłaszcza na szefa działu IT. - Oczekujemy, że nasz dział nie będzie miejscem politycznej rozgrywki - piszą pocztowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Pracownikom poczty nie podobają się ostatnie zmiany kadrowe. (Fot: Mateusz Madejski)

List pracowników poczty opublikował na Twitterze reporter radia ZET, mariusz Gierszewski. Pocztowcy narzekają w nim na p.o. dyrektora działu IT, którego nazywają "człowiekiem od tematów religijnych nie mającym doświadczenia w IT".

Jako jedyne osiągnięcie szefa IT autorzy listu wymieniają zapoczątkowanie akcji modlitewnej "Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec".

- Patrząc na jego CV, w którym widnieją jakieś skrawki kariery zahaczające o IT, to powinien być zatriudniony w Biurze Strategii, bo skoro ma wizję że "wyczyści czyściec" to może też pomoże przygotować zrównoważoną strategię Poczty Polskiej S.A. w celu uzdrowienia jej trudnej sytuacji - piszą pracownicy poczty.

Oglądaj też: Pracownicy Poczty Polskiej dostaną w tym roku drugą podwyżkę

Powołanie p.o. dyrektora IT pracownicy nazywają "skrajną nieodpowiedzialnością" i "działaniem na niekorzyść spółki".

List skierowano do ministerstwa infrastruktury oraz rady nadzorczej Poczty Polskiej.

Ministerstwo potwierdziło otrzymanie listu.

- Do Ministerstwa Infrastruktury wpłynęło anonimowe pismo pracowników Pionu Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej SA, skierowane również do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej, która sprawuje nadzór nad działalnością spółki. Pismo zostało zaadresowane także do wiadomości Prezesa Rady Ministrów, który sprawuje obecnie nadzór właścicielski nad spółką - czytamy w wiadomości przesłanej do naszej redakcji przez biuro prasowe resortu. - Ministerstwo przekazało list do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej z prośbą o zajęcie się sprawą zgodnie z kompetencjami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, poczta polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2019

kapitalistaI dlatego wszystkie firmy państwowe powinny zostać sprywatyzowane. Żaden polityk nie miałby już wpływu na obstawę stanowisk. Wreszcie byłaby … Czytaj całość

22-03-2019

p5Poczta już teraz przypomina sale katechetyczną z dewocjonaliami.

22-03-2019

ouylepiej przymuszac do lgbt

Rozwiń komentarze (60)