Notowania

praca
03.12.2018 06:24

Bronią się przed świątecznym paraliżem. Poczta Polska szuka pracowników sezonowych

Poczta Polska przewiduje, że w tym roku pobije rekord 120 mln paczek. Potrzebni jej jednak nowi pracownicy, bo bez nich nie da rady w święta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Krzyżewski/REPORTER)
Poczta wciąż poszukuje pracowników sortowni, kierowców i kurierów.

Rynek pracownika sprawił, że wielu firmom brakuje rąk do pracy, co szczególnie w końcu roku mogą odczuć firmy kurierskie działające na polskim rynku paczek.

Tuż przed wakacjami informowaliśmy, o problemach Poczty ze zbyt małą liczbą listonoszy. Od tego czasu, zatrudniła 1,4 tys. osób i sytuacja nieco się poprawiła, ale polski operator wciąż musi szukać kolejnych chętnych do roznoszenia listów i paczek.

Od października trwa wzmożone poszukiwanie pracowników sezonowych na okres świąteczny. Poczta Polska i firmy z nią współpracujące będą potrzebować ich o 3 tysiące więcej niż w normalnym okresie, kiedy zatrudnia 80 tys. pracowników – wynika z ustaleń money.pl.

Jak poinformowała money.pl Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej, w ubiegłorocznym szczycie świątecznym PP zatrudniła ponad 2,5 tys. osób w okresie listopad, grudzień, styczeń. Jak przewiduje polski operator, ten rok ma być rekordowy pod względem liczby paczek.

Sama Poczta Polska zakłada, że ubiegłoroczny rekord 120 mln obsłużonych przesyłek przez krajowego operatora zostanie przebity. Z analiz Google wynika, że więcej niż co drugi Polak kupi prezent przez internet.

Szał zakupowo-wysyłkowy już się zaczął. Zainaugurował go Black Friday, a po nim Cyber Money przypadające na koniec listopada. Przed nami jeszcze Dzień Darmowej Dostawy przypadający 5 grudnia, po nim "mikołajki" i wreszcie gwiazdkowe szaleństwo. Po nim ruch w branży przesyłkowej utrzymają jeszcze zwroty nietrafionych prezentów na początku stycznia.

Potrzeba pracowników sortowni i transportu

Żeby sprostać nie tylko temu szczytowi, ale stale rosnącej liczbie przesyłek, Poczta Polska otwiera kolejne sortownie. Zaledwie miesiąc temu uruchomiona został rozdzielcza maszyna paczkowa w Zabrzu. Kolejne sortownie powstały w Łodzi, Olsztynie i Koszalinie.

- Pracowników potrzebujemy przede wszystkim do sortowni i transportu. Potrzebni są kierowcy i pracownicy sortowni, którym Poczta oferuje stawki godzinowe 15-25 zł, w zależności od stanowiska i lokalizacji oraz kurierzy otrzymujący wynagrodzenie za doręczone przesyłki – podkreśla Justyna Siwek.

Stawki na Poczcie są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę. Stawki dla kierowców kat. C oraz C+E są wyższe i wynieść mogą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

W rekrutacji przedświątecznej zgłosiło się już ponad 4 tysiące kandydatów – przekazała nam rzecznik krajowego operatora.

Poczta Polska wciąż szuka pracowników

Do tej pory na szczyt sezonu paczkowego Poczta zatrudniła dodatkowych 1,1 tys. osób.

- Dotychczas zatrudniliśmy ponad 600 osób na umowę o pracę i ponad 500 na umowy zlecenia. Oferujemy nie tylko pracę na umowy zlecenia, prowadzimy też rekrutacje na stanowiska listonoszy i do sortowni oferując umowy o pracę – wylicza Justyna Siwek.

Klient przyłapał chamskiego kuriera na gorącym uczynku:

Rekrutacja wciąż nie została zamknięta. Pracowników nadal brakuje. Jak wielu?

Jeśli przyjąć - zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez Pocztę Polską - potrzebę zwiększenia zatrudnia na gorący okres o 3 tys. osób, to wciąż potrzeba około 1,9 tys. pracowników różnych szczebli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, poczta polska, paczki świąteczne, przesyłki, kurierzy, rynek pracy, boże narodzenie, pracownik sezonowy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2018

EwaZabierzcie 500+ to ręce do pracy znajdą się od razu.

03-12-2018

Michał15zł brutto no no. Chętni będą się bic

03-12-2018

dSd15 zl brutto :-))) powodzenia

Rozwiń komentarze (390)