Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Bronią się przed świątecznym paraliżem. Poczta Polska szuka pracowników sezonowych

390
Podziel się:

Poczta Polska przewiduje, że w tym roku pobije rekord 120 mln paczek. Potrzebni jej jednak nowi pracownicy, bo bez nich nie da rady w święta.

Poczta wciąż poszukuje pracowników sortowni, kierowców i kurierów.
Poczta wciąż poszukuje pracowników sortowni, kierowców i kurierów. (Grzegorz Krzyżewski/REPORTER)
bEJywqBh

Rynek pracownika sprawił, że wielu firmom brakuje rąk do pracy, co szczególnie w końcu roku mogą odczuć firmy kurierskie działające na polskim rynku paczek.

Tuż przed wakacjami informowaliśmy, o problemach Poczty ze zbyt małą liczbą listonoszy. Od tego czasu, zatrudniła 1,4 tys. osób i sytuacja nieco się poprawiła, ale polski operator wciąż musi szukać kolejnych chętnych do roznoszenia listów i paczek.

Od października trwa wzmożone poszukiwanie pracowników sezonowych na okres świąteczny. Poczta Polska i firmy z nią współpracujące będą potrzebować ich o 3 tysiące więcej niż w normalnym okresie, kiedy zatrudnia 80 tys. pracowników – wynika z ustaleń money.pl.

bEJywqBj

Jak poinformowała money.pl Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej, w ubiegłorocznym szczycie świątecznym PP zatrudniła ponad 2,5 tys. osób w okresie listopad, grudzień, styczeń. Jak przewiduje polski operator, ten rok ma być rekordowy pod względem liczby paczek.

Sama Poczta Polska zakłada, że ubiegłoroczny rekord 120 mln obsłużonych przesyłek przez krajowego operatora zostanie przebity. Z analiz Google wynika, że więcej niż co drugi Polak kupi prezent przez internet.

Szał zakupowo-wysyłkowy już się zaczął. Zainaugurował go Black Friday, a po nim Cyber Money przypadające na koniec listopada. Przed nami jeszcze Dzień Darmowej Dostawy przypadający 5 grudnia, po nim "mikołajki" i wreszcie gwiazdkowe szaleństwo. Po nim ruch w branży przesyłkowej utrzymają jeszcze zwroty nietrafionych prezentów na początku stycznia.

bEJywqBp

Potrzeba pracowników sortowni i transportu

Żeby sprostać nie tylko temu szczytowi, ale stale rosnącej liczbie przesyłek, Poczta Polska otwiera kolejne sortownie. Zaledwie miesiąc temu uruchomiona został rozdzielcza maszyna paczkowa w Zabrzu. Kolejne sortownie powstały w Łodzi, Olsztynie i Koszalinie.

- Pracowników potrzebujemy przede wszystkim do sortowni i transportu. Potrzebni są kierowcy i pracownicy sortowni, którym Poczta oferuje stawki godzinowe 15-25 zł, w zależności od stanowiska i lokalizacji oraz kurierzy otrzymujący wynagrodzenie za doręczone przesyłki – podkreśla Justyna Siwek.

Stawki na Poczcie są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę. Stawki dla kierowców kat. C oraz C+E są wyższe i wynieść mogą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

bEJywqBq

W rekrutacji przedświątecznej zgłosiło się już ponad 4 tysiące kandydatów – przekazała nam rzecznik krajowego operatora.

Poczta Polska wciąż szuka pracowników

Do tej pory na szczyt sezonu paczkowego Poczta zatrudniła dodatkowych 1,1 tys. osób.

- Dotychczas zatrudniliśmy ponad 600 osób na umowę o pracę i ponad 500 na umowy zlecenia. Oferujemy nie tylko pracę na umowy zlecenia, prowadzimy też rekrutacje na stanowiska listonoszy i do sortowni oferując umowy o pracę – wylicza Justyna Siwek.

bEJywqBr
Zobacz także: Klient przyłapał chamskiego kuriera na gorącym uczynku:

Rekrutacja wciąż nie została zamknięta. Pracowników nadal brakuje. Jak wielu?

Jeśli przyjąć - zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez Pocztę Polską - potrzebę zwiększenia zatrudnia na gorący okres o 3 tys. osób, to wciąż potrzeba około 1,9 tys. pracowników różnych szczebli.

bEJywqBs

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJywqBK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(390)
tomczak
3 lata temu
Ja akurat nadaję przesyłki głównie przez firmy kurierskie – korzystam przy tym z Sendit, dzięki czemu sporo udaje mi się zaoszczędzić. Za niewielką przesyłkę nie płacę więcej jak kilkanaście złotych – gdybym wezwał kuriera bezpośrednio zapłaciłbym co najmniej 20!
Mikołłaj
3 lata temu
Za takie niewolnicze warunki pracy i głodową pensje niech tyrają oni sami !!! POCZTA POLSKA = OBÓZ PRACY !!@
arek
3 lata temu
praca na trzy zmiany, w sezonie do 10-12 godz. za taką stawkę i ponad normę -bo jak ktoś się nie pojawi w pracy to i za niego trzeba robić *w warunkach jakie na halach panują niech sami swoje kręgosłupy prostują i naprawiają .PIP to pocztę szerokim łukiem omija,a szkoda,szkoda
bEJywqBL
wio
3 lata temu
płaca frytki więc mają w ludziach ubytki...
Am
3 lata temu
Koszmar Poczty Polskiej. Absolutnie odradzam przewoznikom swiadczenie usług dla tej organizacji.
...
Następna strona