Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pracownicy rolni zarażeni. Nowe groźne ognisko koronawirusa w Niemczech

12
Podziel się:

Duże gospodarstwo rolne w Bawarii stało się nowym ogniskiem koronawirusa. Wszystkich pracowników objęto kwarantanną.

Pracownicy rolni zarażeni. Nowe groźne ognisko koronawirusa w Niemczech
(Flickr, Scrudgins CC BY 2.0 Flickr)

W piątek 24 lipca w dużym gospodarstwie rolnym w gminie Mamming stwierdzono 7 przypadków zarażenia się koronawirusem wśród zatrudnionych w nim pracowników sezonowych. Natychmiast zarządzono przeprowadzenie testów na koronawirusa wśród wszystkich pracowników.

Wynik testu potwierdził obawy. Jak podały władze powiatu Dingdolfing-Landau, powołując się na informacje bawarskiego Urzędu ds. Zdrowia i Ochrony Żywności, ogólna liczba osób zakażonych w tym gospodarstwie wynosi aż 174.

Całe gospodarstwo, specjalizujące się głównie w uprawie ogórków, zostało objęte ścisłą kwarantanną. Chodzi tu w sumie o 480 osób.

Zobacz także: Pandemia zmienia polskie firmy. Praca zdalna, wirtualne spotkania. "Na Zachodzie to norma"

Oznacza to, że żaden z pracowników gospodarstwa, także ci, u których nie wykryto koronawirusa, oraz przedstawiciele jego zarządu, nie mogą opuszczać jego terenu. - Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, dla ochrony okolicznej ludności, niestety musieliśmy zdecydować się na taki krok - oznajmił starosta powiatu Dingolfing-Landau, Werner Bumeder.

Ochroniarze nadzorują kwarantannę

Władze powiatowe zarządziły odesparowanie od siebie chorych i zdrowych pracowników gospodarstwa. Dla przestrzegania tego nakazu zaangażowano firmę ochroniarską. Starosta Bumeder zaapelował do mieszkańców powiatu o zachowanie spokoju. Jak podkreślił, z informacji, którymi dysponują lokalne władze wynika, że koronawirus zaatakował "zamknięty krąg osób".

Zapewnił, że we współpracy z odpowiednimi władzami w Monachium podjęto wszystkie konieczne działania i że sytuacja znajduje się pod kontrolą. Podkreślił przy tym szybką i skuteczną współpracę z zarządem gospodarstwa, który aktywnie wsparł wszystkie podjęte przez władze działania.

Pracownicy sezonowi tego gospodarstwa pochodzą z państw Europy Wschodniej, przede wszystkim z Rumunii. Są zakwaterowani w kontenerach mieszkalnych.

Samo gospodarstwo leży w odległości kilkuset metrów od skraju wsi. Instytut Roberta Kocha w Berlinie podał, że w tak zwanym siedmiodniowym wskaźniku reprodukcji koronawirusa "R" powiat Dingdolfing-Landau już występuje jako region podwyższonego ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(12)
Gość
3 lata temu
Ciekawe kto płaci za utrzymanie pracowników w okresie kwarantanny ? Pewnie nie Niemcy, oni potrafią tylko wyciskać kasę.
Ewka
3 lata temu
Niemcy zamykaja od 01.08 20.granice.
Cel działania
3 lata temu
wyprodukowany wirus celem wprowadzenia kryzysu na świecie...
0ol
3 lata temu
A w Polsce ukraincy masowo przyjezdzaja z choriba i pic na wode ich kwarantanna
Finek
3 lata temu
Jeszcze trochę i zrobią obozy pracy! Rządzący powoli odbierają nam coraz więcej wolności, grożąc policja i wojskiem oraz sądami chcą nas pozbawic wszystkich naszych praw. Rządzą tym światem osoby niekompetentne i niezdolne do podejmowania dobrych decyzji w obliczu kryzysu. Zależy im tylko na władzy.