Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pracownicy z Ukrainy: jest ministerialny zespół, projektu niema, branża wciąż czeka

Jeśli chcemy zatrzymać pracowników z Ukrainy, musimy poprawiać warunki ich pracy. Biznes, administracja, organizacje pozarządowe muszą się wspólnie zastanowić, jak to osiągnąć – przypomina w programie "Money. To się liczy" Paweł Kułaga z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Ekspert dodaje, że już rok temu powstał ministerialny zespół ds. przygotowania całościowej zmiany prawa migracyjnego, które miałoby stworzyć dalsze ułatwienia. "Do opinii publicznej wyciekł projekt, który okazał się niekorzystny z punktu widzenia zatrudnienia obcokrajowców. Prace nad nim zostały zarzucone w związku z krytyką".

2
Podziel się:
KOMENTARZE
(2)
Wlodek980
4 lata temu
W Rosji jest dodatkowy podatek dla obcokrajowców którzy podjęli pracę , trzeba dbać o własnych obywateli a nie traktować ich jak chłopów pańszczyźnianych.
Monika
4 lata temu
Chciałabym, żeby organizacje i państwo najpierw skupiły się na poprawie rozwiązań dla przedsiębiorców i pracowników z Polski, bo póki co dochodzi do abstrakcyjnych sytuacji, kiedy posiadając większe umiejętności Polak nie dostaje pracy, bo nie mówi biegle po ukrainsku, co oznacza naprawdę że Polak nie dostaje pracy bo nie jest Ukraińcem.