Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Prawie 7,8 mld zł na wsparcie z tarczy antykryzysowej i ponad dwa razy tyle z tarczy finansowej

6
Podziel się:

Przedsiębiorcom i samozatrudnionym przekazano już prawie 7,8 mld zł wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Złożyli do tej pory blisko 3,6 mln wniosków o wsparcie z poszczególnych instrumentów tarczy antykryzysowej.

Przedsiębiorcy złożyli blisko 3,6 mln wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej.
Przedsiębiorcy złożyli blisko 3,6 mln wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej. (PAP)

Przedsiębiorcy najczęściej wnioskują o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek ubezpieczeniowych - takich wniosków wpłynęło ponad 1,6 mln. Liczba wniosków o odroczenie lub rozłożenie składek ZUS przekroczyła natomiast 58,8 tys. – informuje PAP.

Przedsiębiorcy złożyli 24,2 tys. wniosków o wsparcie na ochronę miejsc pracy. Z danych MRPiPS wojewódzkie urzędy pracy zrealizowały przelewy na ponad 2,69 mld zł, co miało wesprzeć prawie 600 tys. miejsc pracy.

Do powiatowych urzędów pracy złożono ponad 936 tys. wniosków o pożyczkę w kwocie do 5 tys. ł. Pozytywnie rozpatrzono 477 tys. wniosków. Łączna wartość przyznanych pożyczek według wtorkowych danych wyniosła 2,38 mld zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Niedziele handlowe. "Powinny wrócić na ten i kolejny rok"

Z kolei o świadczenie postojowe zawnioskowało już ponad 728 tys. osób samozatrudnionych oraz 145 tys. zleceniobiorców. Łączna kwota wypłaconych świadczeń to 595 mln zł.

Równocześnie trwają realizowane przez Polski Fundusz Rozwoju wypłaty z tarczy finansowej. Ponad 18 mld zł z tarczy finansowej trafiło już na konta firm - poinformował we wtorek na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

"Po niespełna dwóch tygodniach od uruchomienia Tarczy Finansowej PFR na konta prawie 86 tys. firm zatrudniających ponad 882 tys. pracowników, trafiło łącznie ponad 18 mld zł" - napisał wiceprezes PFR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Krzysztof Kor...
4 lata temu
Zdecydowana większość firm nic nie dostała!!! - Kto szybko daje/płaci, ten dwa razy daje/płaci. My siedzimy w nerwach głodni pieniędzy na życie od dwóch miesięcy, a te syte syny będą ważyć, mierzyć, liczyć, sprawdzać - to bandyci są !!! To władze nam zamknęły źródło naszych dochodów i władze mają obowiązki, zapisane choćby w art. 67 punkt 2 - cyt. "Obywatel pozostający bez pracy nie z własnej woli i nie mający innych środków utrzymania ma prawo do zabezpieczenia społecznego, którego zakres i formy określa ustawa". W tym wypadku specustawa !!!!!! Kto głodnego nie z własnej winy nie nakarmi, a zawinił jego głodowi, winien natychmiast, albo jeszcze szybciej, go nakarmić, a te syte syny liczą, mierzą, ważą, sprawdzają, kiedy my tu na dole żyjemy w głodzie pieniędzy na chleb dla naszych rodzin !!!! To są dowody, że to są bandziory, zbrodniarze, mordercy !!! Więcej o tych sytych bandziorach w moich filmach na You Tube ~Krzysztof Kornatowicz
Obserwator
4 lata temu
Wcale się nie dziwię że busy nie jeżdżą bo po co jak pieniądze same wpływają. Tylko dziwię się że taksówkarze dalej pracują?
dziadunio
4 lata temu
Znacie kogoś kto dostał jakąś kasę ? Bo ja nie.
MSP
4 lata temu
Mam kilkunastu ludzi na etacie i żaden program wsparcia mnie nie obejmuje. Zaczęliśmy niedawno działalność, obroty są na krawędzi , czy mam czekać na stratę czy może ktoś zmieni program abym mógł utrzymać etaty póki mogę
Smutny Romek
4 lata temu
Czy jest jakaś kasa dla tych co robili na śmieciówkach i stracili pracę?