Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa. Premier: Niesamowita dynamika wzrostu wypłat

Premier Mateusz Morawiecki chwali rządową specustawę, tak zwaną tarczę finansową, która ma pomóc polskim firmom przejść przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Polski Fundusz Rozwoju wypłacił już 15,2 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Premier zachwala działanie tarczy finansowej. "Liczby mówią same za siebie"

"Proszę Państwa, dynamika wzrostu środków wypłacanych przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach tarczy finansowej jest niesamowita! Plany, za które chwalili Polskę niezależni analitycy ING w swoim raporcie jeszcze kilka dni temu, dzieją się na naszych oczach" - napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jak dodał, najnowsze liczby mówią same za siebie. A te prezentują się tak: wypłacono dotąd 15,2 mld zł, pomoc otrzymało 72 tys. firm, co przekłada się na 720 tys. przedsiębiorców i pracowników.

"Każdego dnia liczby te rosną, a grono beneficjentów programu poszerza się o kolejne grupy i branże. Już wkrótce przedstawimy plan otwierania następnych obszarów gospodarki, co w połączeniu z środkami przekazywanymi przez PFR pozwoli naszej ekonomii żwawo ruszyć do przodu. Nikt nie zostanie bez pomocy - razem wkroczymy w nową gospodarczą rzeczywistość, opartą na solidarności i pracowitości Polaków" - dodał premier.

Tarcza finansowa weszła w życie 29 kwietnia. To kolejna pomoc państwa dla firm, której celem jest wypłata łącznie 100 mld zł na ratowanie firm i miejsc pracy. - To pieniądze z budżetu państwa polskiego. Już przyjmujemy wnioski, ratujemy biznes i miliony miejsc pracy - mówił wtedy szef rządu.

Obejrzyj: Tarcza finansowa już działa. "To przyzwoite pieniądze"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-05-2020

AlenkaBardzo szanuję pamiętanie o NGO. Moja fundacja też się załapała i dzięki temu możemy wciąż działać.

12-05-2020

SuxxŚwietna wiadomość dla naszej gospodarki. Nawet Unia sądzi, że szybko z tego wyjdziemy.

12-05-2020

Anka12Rząd jak zawsze stoi na wysokości zadania.

Rozwiń komentarze (139)