Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza finansowa. Premier: Niesamowita dynamika wzrostu wypłat

139
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki chwali rządową specustawę, tak zwaną tarczę finansową, która ma pomóc polskim firmom przejść przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Polski Fundusz Rozwoju wypłacił już 15,2 mld zł.

Premier zachwala działanie tarczy finansowej. "Liczby mówią same za siebie"
Premier zachwala działanie tarczy finansowej. "Liczby mówią same za siebie" (KPRM)
bDAoAdeJ

"Proszę Państwa, dynamika wzrostu środków wypłacanych przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach tarczy finansowej jest niesamowita! Plany, za które chwalili Polskę niezależni analitycy ING w swoim raporcie jeszcze kilka dni temu, dzieją się na naszych oczach" - napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jak dodał, najnowsze liczby mówią same za siebie. A te prezentują się tak: wypłacono dotąd 15,2 mld zł, pomoc otrzymało 72 tys. firm, co przekłada się na 720 tys. przedsiębiorców i pracowników.

"Każdego dnia liczby te rosną, a grono beneficjentów programu poszerza się o kolejne grupy i branże. Już wkrótce przedstawimy plan otwierania następnych obszarów gospodarki, co w połączeniu z środkami przekazywanymi przez PFR pozwoli naszej ekonomii żwawo ruszyć do przodu. Nikt nie zostanie bez pomocy - razem wkroczymy w nową gospodarczą rzeczywistość, opartą na solidarności i pracowitości Polaków" - dodał premier.

bDAoAdeL

Tarcza finansowa weszła w życie 29 kwietnia. To kolejna pomoc państwa dla firm, której celem jest wypłata łącznie 100 mld zł na ratowanie firm i miejsc pracy. - To pieniądze z budżetu państwa polskiego. Już przyjmujemy wnioski, ratujemy biznes i miliony miejsc pracy - mówił wtedy szef rządu.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza finansowa już działa. "To przyzwoite pieniądze"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDAoAdeR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAoAdfm
KOMENTARZE
(139)
Alenka
9 miesięcy temu
Bardzo szanuję pamiętanie o NGO. Moja fundacja też się załapała i dzięki temu możemy wciąż działać.
Suxx
9 miesięcy temu
Świetna wiadomość dla naszej gospodarki. Nawet Unia sądzi, że szybko z tego wyjdziemy.
Anka12
9 miesięcy temu
Rząd jak zawsze stoi na wysokości zadania.
bDAoAdfn
Anetka
9 miesięcy temu
W mojej firmie wpłaty są, to bardzo pomocne, dziękuje rządowi.
Anonimowy
9 miesięcy temu
Tarcza antykryzysowa zapobiegła zwolnieniom i utrzymała płynność finansowa w firmach, gdyby nie ta pomoc to pewnie doszło by do bezrobocia.
...
Następna strona