Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa wchodzi w życie. Morawiecki: przyjmujemy wnioski

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od środy 29 kwietnia tarcza finansowa wchodzi w życie. To kolejna pomoc państwa dla firm, zakłada wypłatę łącznie 100 mld zł. - To pieniądze z budżetu państwa polskiego. Już przyjmujemy wnioski, ratujemy biznes i miliony miejsc pracy - powiedział szef rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Wnioski już są przyjmowane. Tarcza finansowa wchodzi w życie

Tarcza finansowa wchodzi w życie. To łącznie 100 mld zł pomocy państwa na ratowanie firm i miejsc pracy. Do mikrofirm ma trafić 25 mld zł, kolejnych 50 mld zł trafi do małych i średnich firm, a 25 mld zł do dużych przedsiębiorstw.

- To jest tarcza finansowana z budżetu państwa polskiego poprzez mechanizmy finansowe, które zostały zaakceptowane jako jedne z pierwszych w Unii Europejskiej - powiedział szef rządu Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że są to pieniądze państwa przeznaczone dla małych i średnich firm, które nie mogą pozwolić sobie na taką poduszkę finansową, jaką mają wielkie, międzynarodowe korporacje.

RPD Mikołaj Pawlak proponuje alimenty natychmiastowe
Tarcza antykryzysowa 3.0. RPD chce natychmiastowych alimentów po 570 zł

- Wnioski już przyjmujemy i w najbliższych dniach będą one realizowane. To dobra wiadomość dla ratowania polskiego biznesu. Codziennie jestem w kontakcie z przedsiębiorcami, chcę uratować maksymalnie wiele, możliwie wszystkie przedsiębiorstwa przed bankructwami. Po to, żeby ratować miejsca pracy - podkreślił premier.

Jak dodał, chodzi o to, by za kilka miesięcy z wigorem ponownie budować udział w rynku i być może budować nowe miejsca pracy. - Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, wcześniej działania w ramach tarczy antykryzysowej, to są działania, które chronią miliony miejsc pracy. Na teraz uratowaliśmy 2 mln miejsc pracy - podsumował Mateusz Morawiecki.

Obejrzyj: Banki zmieniają podejście. Trudniej o kredyt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-04-2020

kielKiedy ten człowiek przestanie kłamać? 100 mld zł. z budżetu? Przecież sam mówił że w styczniu w budżecie było 5 mld. zł.

29-04-2020

czekamTak w tym tempie to pieniądze dostaniemy we wrześniu. Dziękujemy za tak hojną i szybką pomoc. Państwo z tektury...

29-04-2020

nikoPieniadze potrzebuje na dziś ,jutro bedzie juz zapózno

Rozwiń komentarze (32)