Trwa ładowanie...
bDUITxqt

Notowania

Miejsca Pracy – Wszystkie wiadomości

16
09.03.2021 14:28

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Koronawirus. Marlena Maląg mówi o 6,5 mln uratowanych miejscach pracy

Około 200 mld zł na wsparcie przedsiębiorców i pracowników, ratunek dla 6,5 mln miejsc pracy – wyliczyła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że z danych Eurostatu wynika, że w styczniu Polska miała najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej.

13
02.02.2021 14:25

KORONAWIRUS
 / 
Ratowanie miejsc pracy. Polska dostała z UE 4,3 mld euro, będzie więcej

Blisko 100 mld euro przeznaczyła Unia Europejska na wsparcie miejsc pracy w dotkniętych skutkami koronawirusa państwach członkowskich. Do Polski trafi ponad 11 mld euro. Do tej pory przekazano naszemu krajowi, w formie pożyczek, 4,3 mld euro.

161
27.12.2020 11:52

IMIGRACJA
 / 
Kryzys gospodarczy i utrata pracy wzmacniają lęk przed obcokrajowcami. Co drugi Polak chce ograniczeń

Ze względu na pandemię i nadchodzący kryzys gospodarczy rząd powinien czasowo ograniczyć przyjazd zarobkowy obcokrajowców do Polski. Tak uważa niemal co drugi Polak. Bardziej radykalne są w tej kwestii kobiety.

555
23.12.2020 13:13

RZĄD
 / 
Konferencja premiera. Ożywienie rynku pracy. Morawiecki: jest lepiej niż rok temu

Ożywienie na rynku pracy i wzrost aktywizacji zawodowej - premier Mateusz Morawiecki zachwala działania polskiego rządu, które jego zdaniem przyczyniły się do uchronienia miejsc pracy w kryzysie, a nawet do stworzenia nowych. Skrytykował przy tym Komisję Europejską za opieszałość.

1
10.08.2020 11:16

GOSPODARKA
 / 
Pomoc dla firm z żółtych i czerwonych stref. "Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe"

Firmy, które działają w żółtych i czerwonych powiatach, gdzie wróciły obostrzenia, potrzebują pomocy. - Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe. Trzeba uruchomić programy dokładnie celujące w te powiaty. Bardzo ważne, by te ostatnie pieniądze, które zostały, były uruchamiane branżowo i strefowo - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - W dużych zakładach na szczęście procedury szybko wdrożono. Oczywiście one nie są całkowicie szczelne. Wirus jest złośliwy, pojawia się w coraz większej liczbie miejsc. W wakacje miało być lepiej, nie udało się. Ważne jest to, by w tej chwili rzeczywiście działać w sposób punktowy. Nie możemy też lekceważyć tego wirusa, bo to może uderzyć w setki tysięcy miejsc pracy i polską gospodarkę - podkreślił.

bDUITxqv
710
26.07.2020 14:30

OFERTY PRACY
 / 
43 bezrobotnych na 1 miejsce pracy. Tak o zatrudnienie walczy się na wschodzie

Pensje stanęły, ale sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza. Firmy szukają kolejnych pracowników, zwiększa się liczba ofert pracy w skali całego kraju. W niektórych województwach konkurencja o zatrudnienie jest jednak wyjątkowo mocna. Są w Polsce "czarne dziury" rynku pracy.

132
25.06.2020 11:42

BEZROBOCIE
 / 
Mateusz Morawiecki o polskim bezrobociu: "Ekonomiści mówią - zatrzymaliście reakcję łańcuchową"

Premier przekonywał, że 6-proc. bezrobocie to, biorąc pod uwagę okoliczności, bardzo dobry wynik. Zapewnił również, że jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, to 1 września dzieci wrócą do szkół.

3
15.06.2020 7:13

RYNEK PRACY
 / 
Bezrobocie. Nawet 59 mln zwolnień w całej Europie

Nawet co czwarty Europejczyk straci pracę przez pandemię koronawirusa. Europejskie gospodarki są ostrożnie odmrażane, jednak podnoszenie się po kryzysie będzie długie.

256
06.06.2020 10:03

RZĄD
 / 
Morawiecki z optymizmem: Polska z pandemii wyjdzie wzmocniona

Polska nie tylko przetrwa, ale się wzmocni, a inne kraje unijne pytają, jak to robimy. Tak twierdzi premier Mateusz Morawiecki. Zapewnia, że 14. emerytura zostanie wypłacona. Nie będzie też zmian ws. handlu w niedziele. - To złoty środek i kompromis między branżą, pracownikami a konsumentami - uważa premier.

bDUITxqB
4
18.05.2020 6:53

RYANAIR
 / 
Ryanair zwalnia, również w Polsce

Pracownicy polskiego, irlandzkiego, angielskiego i hiszpańskiego oddziału Ryanaira muszą liczyć się ze stratą pracy. Firma zamierza zwolnić 250 osób.

32
29.04.2020 11:43

RZĄD
 / 
Tarcza finansowa wchodzi w życie. Morawiecki: przyjmujemy wnioski

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od środy 29 kwietnia tarcza finansowa wchodzi w życie. To kolejna pomoc państwa dla firm, zakłada wypłatę łącznie 100 mld zł. - To pieniądze z budżetu państwa polskiego. Już przyjmujemy wnioski, ratujemy biznes i miliony miejsc pracy - powiedział szef rządu.

7
27.04.2020 12:08

PANDEMIA
 / 
Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"

Rząd przygotował nowe rozwiązania dla pracodawców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej 3.0. - Przedsiębiorcy nie przywiązują dużej wagi do obietnic, tylko patrzą na to, co się dzieje aktualnie. Już dzisiaj powinniśmy mieć dopłaty do pracowników, których chcemy przytrzymać. Co z tego, że instrument istnieje, skoro przedsiębiorcy uderzają głową w zamknięte drzwi - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. - Przedsiębiorcy są bardzo rozgoryczeni, ponieważ pomoc jest wyraźnie adresowana do mikro i małych firm - dodał.

24
27.04.2020 11:10

PRACODAWCY
 / 
Koronawirus a bezrobocie. "Wzrost do 10-13 proc. na koniec roku"

Pandemia koronawirusa wywołuje kryzys, który prowadzi do zwiększenia bezrobocia, Polacy boją się masowych zwolnień. - Spodziewamy się, że bezrobocie sięgnie między 10 a 13 proc. na koniec tego roku. Prognoza jest obarczona dużą niepewnością, bo nie wiemy, jak zareaguje rynek pracy, jaka będzie struktura odpływu zatrudnienia, bo część osób przejdzie na emeryturę. Nie wiemy też, jak chętnie przedsiębiorcy będą korzystać z nowej tarczy, która nagradza utrzymanie zatrudnienia. Wzrost bezrobocia jest nieunikniony - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A.

bDUITxqC
36
09.04.2020 15:00

FIRMY
 / 
Tarcza finansowa - ile uratuje miejsc pracy? "Milion, dwa. Będziemy walczyć o każdego"

Rząd wprowadza tarczę antykryzysową i tarczę finansową. Ile, dzięki pomocy państwa, uda się uratować miejsc pracy? - Jestem przekonany, że dzięki tym środkom zdecydowana większość firm odzyska stabilność finansową i nie będzie zwalniać. Może to być milion czy dwa miliony pracowników. Będziemy walczyć o każdą firmę i każde miejsce pracy. Zakładamy, że 60 mld zł ze 100 mld zł będzie to bezzwrotne wsparcie - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Na koniec marca nie było widać jeszcze znacznego wzrostu bezrobocia. Na pewno będzie to z opóźnieniem. Część firm ogłosiła już zwolnienia grupowe, aczkolwiek kryzys bardziej odczuwają samozatrudnieni - dodał.

1.2K
05.04.2020 17:31

COVID19
 / 
Koronawirus kosztuje polską gospodarkę miliardy. Miejsca pracy już wyparowują, politycy... nie widzieli nigdy czegoś podobnego

Skala kryzysu wywołanego przez koronawirusa? Dla Polski i Polaków powinna być niewyobrażalna. Od 28 lat polska gospodarka nigdy nie spowolniła. Ostatni raz, gdy notowaliśmy gospodarcze spadki, Jarosław Kaczyński rozpoczynał karierę polityczną po przemianach, premier kończył studia, a minister rozwoju szykowała się do matury.

243
05.04.2020 15:32

GOSPODARKA
 / 
Epidemia jak wojna. "Nie ma pytania, czy nas stać"

- Jedyna porównywalna sytuacja do obecnej to wojna. Jeśli jest sytuacja najwyższego zagrożenia, to nie ma pytania czy nas na to stać, tylko w jaki sposób zgromadzić niezbędne pieniądze. Ile trzeba będzie wydać, tyle trzeba będzie wydać. Te 7,5 mld zł zaplanowanych w pierwszej tarczy jest śmiesznie niedoszacowaną kwotą. Nawet druk pieniądza nie wiąże się z wielkim ryzykiem, to jest przykre oczywiście, że urośnie nasze zadłużenie, ale to nie jest dziś problemem. Bardzo dobrze, że pakiet powstał, minus jest taki, że są to środki zbyt małe. Rząd musi znaleźć środki, żeby ratować życie ludzi, miejsca pracy i gospodarkę przed zapaścią. Jest jeszcze kolejna rzecz, na ile sprawnie ta tarcza będzie działac, jak szybko pieniądze będą docierać do ludzi - mówił podczas debaty money.pl prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

174
30.03.2020 16:20

UMOWA O PRACĘ
 / 
Koniec miesiąca i pierwsze zwolnienia. "Wiele osób straci pracę, to będzie postępować"

- Rozmawiam z moimi klientami i z tym rozmów wynika, że w najbliższym czasie bardzo wielu Polaków straci pracę - powiedziała prof. Monika Gładoch, specjalista prawa pracy, UKSW. – Będą wręczane wypowiedzenia. Pierwsze uderzenie nastąpi już teraz. To jest nadzwyczajna sytuacja, z jaką nie mieliśmy do czynienia do lat. Myślę, że w kolejnych miesiącach będzie to postępowało, jeśli pomoc państwa nie będzie adekwatna do potrzeb przedsiębiorców. Nie można prowadzić firmy bez przychodu, dochodu, obrotu, bez wyników finansowych. Po prostu się nie da. To nie jest tak, że przedsiębiorcy gromadzą swoje pieniądze w bankach i nie chcą ich wypłacić. Od początku roku w niektórych sektorach już był problem, np. w przypadku firm eventowych. Pracodawcy pytają mnie, czy można zwalniać zdalnie. Niestety to jest możliwe. Z podpisem elektronicznym można składać oświadczenia woli. Ale są też inne rozwiązania: zmniejszenie etatu, czyli szukanie rozwiązań, które pozwoli zachować miejsce pracy.

11
30.03.2020 12:30

ZATRUDNIENIE
 / 
Twórca Booksy apeluje do Polaków: to czas solidarności, utrzymajmy miejsca pracy

- Zainspirował mnie pomysł z Izraela, gdzie ludzie wykupują karnety na siłownie, by ratować firmy, które znalazły się przez pandemię w tarapatach. Oni chcą mieć gdzie wrócić, gdy skończy się ten trudny czas - powiedział Stefan Batory, twórca portalu Booksy.pl . – Wszystkie salony i firmy zarejestrowane na Booksy także otrzymują już taką pomoc. Zachęcamy do tego Polaków, którzy nadal mają swoje miejsca pracy i których stać na udzielenie takiego wsparcia. Te czasy wymagają od nas dużej solidarności. Jak miejsca pracy znikną, trudno będzie je odtworzyć. Dużo łatwiej jest je teraz utrzymać. Poza tym po takich kryzysach jak ten ludzie są bardzo ostrożni w kwestiach zatrudniania, optymalizują, pracują po godzinach i w weekendy, by nie zatrudniać. Boją się zaciągać zobowiązania, boją się też ponoszenia odpowiedzialności za losy zatrudnionych osób i ich rodzin.