Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy jednak do 24 maja. Jest autopoprawka

Rząd, ze względu na trwający stan epidemii, wydłużył zamknięcie szkół do 24 maja, ale zasiłek opiekuńczy dla rodziców został w pierwszej wersji przedłużony zaledwie do 3 maja. Do Sejmu wpłynęła jednak autopoprawka do kolejnej aktualizacji tarczy antykryzysowej, która zmienia tę datę właśnie na 24 maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YouTube)
Rząd wydłuży zasiłek opiekuńczy do 24 maja. Rada Ministrów złożyła autopoprawkę do tarczy antykryzysowej

Jeszcze w poniedziałek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 3 maja. To zdziwiło rodziców młodszych dzieci, którzy pobierają ten zasiłek, bo szkoły, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do 24 maja.

Resort z początku informował o możliwości wprowadzenia form opieki w placówkach takich jak: przedszkola żłobki i szkoły (klasy 1-3). Jednak już we wtorek do tzw. tarczy antykryzysowej zgłoszono autopoprawkę. Zmienia ona datę zakończenia wypłat zasiłków opiekuńczych z 4 na 25 maja, co oznacza, że ostatnim dniem, w którym rodzicom będzie przysługiwał dodatek, będzie już nie 3 a 24 maja.

Taki ruch zapowiadał wcześniej premier Mateusz Morawiecki. - Wraz z podjęciem decyzji o przedłużeniu zamknięcia szkół do 24 maja będziemy dwutorowo starali się ulżyć i pomóc rodzicom, którzy są w coraz trudniejszej sytuacji - mówił.

Zasiłek opiekuńczy w związku z opieką nad dzieckiem podczas pandemii przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia. Zasiłek przysługuje także ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, a także do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Obejrzyj: Pandemia koronawirusa. "Może potrwać nawet 800 dni"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-04-2020

Jannie było żadnego przeoczenia, ci hipokryci chcieli przepchać sprawę, ale ludziska to zauważyli i teraz udają głupków .

29-04-2020

MirekWciskają tyle różnych tematów do "tarcz" że wychodzą nielogiczne buble prawne.Czy naprawdę nie można skupić się na walce z epidemią i szanować … Czytaj całość

29-04-2020

POMYŚLCIEOPOZYCJA NIC NIE ROBI I NIE POMAGA W WALCE Z PANDEMIA ! NIC NIE WYMYSLIŁA ,BO INTELEKTUA STAC JĄ TYLKO NA DESTRUKCJE PAŃSTWA !!!

Rozwiń komentarze (63)