Trwa ładowanie...
bDKlSIER

Notowania

Rodzice – Wszystkie wiadomości

2
23.02.2021 16:48

PRZEDSZKOLE
 / 
Rekrutacja do przedszkoli ruszyła. Rodzicu, to musisz wiedzieć

Rusza rekrutacja dzieci do przedszkoli. Placówki nie mogą wymyślać własnych kryteriów, wszystko musi być zgodne z prawem. Rodzice, których dzieci nie przyjęto do przedszkola, powinni poprosić o uzasadnienie odmowy. A co ze szczepieniami?

1
01.09.2020 13:44

SZKOŁA
 / 
Powrót do szkół. Olbrzymie kary finansowe dla rodziców za zatrzymanie dziecka w domu

Powrót do szkół budzi wielkie emocje, bo liczba zakażonych koronawirusem wciąż nie spada. Nawet do 10 tys. zł kary zapłaci rodzic, który nie zgodzi się puścić dziecka do szkoły. Strach przed koronawirusem nie usprawiedliwia nieobecności.

9
20.08.2020 14:00

RODZICE
 / 
Powrót do szkół, co na to pracodawcy? "Jest rozwiązanie, na które nas nie stać"

Uczniowie wrócą do szkół od września, co oznacza, że rodzice wrócą do pracy. Pracodawców to zadowala? - Nie mamy gotowej recepty. Najlepsze rozwiązanie, na które ani nie stać Polski, ani system na to nie jest gotowy, byłoby wznowienie edukacji w szkołach, ale w małych grupach. Nie wyobrażam sobie braku szkoły, bo to negatywnie odbija się na dzieciach, szkoła to nie tylko wiedza - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. - Do tej pory w Europie nie ma żadnego państwa, które zdecydowałoby się na zamknięcie szkół. Widzimy to w edukacji wyższej, w niektórych państwach być może na etapie szkół średnich. Jednak małe dzieci powinny chodzić do szkoły. Gdyby zostały w domu, gospodarka byłaby totalnie zdezorganizowana, bo ktoś z nimi musiałby przebywać. To niewyobrażalne, bo angażowanie się w pracę zdalną przy opiece nad dziećmi jest ograniczone - dodał.

30
09.07.2020 10:16

RZĄD
 / 
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie będzie już przedłużany? Zmiana zdania

To miał być koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który wprowadzono w czasie pandemii koronawirusa. Minister rodziny poinformowała, że zasiłek nie będzie już przedłużany. Rodzice mieli korzystać z niego tylko do 12 lipca. Później przyszła refleksja i nagła zmiana zdania, zasiłek jednak zostaje.

8
30.06.2020 11:23

POMOC PAŃSTWA
 / 
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Sprawdź, do kiedy przysługuje

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany rodzicom i opiekunom dzieci do 8. roku życia również w wakacje. Wypłata świadczeń została po raz kolejny wydłużona.

bDKlSIET
140
02.06.2020 13:50

RODZICE
 / 
Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Sprawdź, do kiedy będzie wypłacane świadczenie

Choć część szkół i przedszkoli zostało już "odmrożonych", to jednak nie wszyscy rodzice chcieli posłać swoje pociechy do placówek edukacyjnych, w obawie o ich zdrowie. Jednak według obecnych zasad zasiłek opiekuńczy przysługuje im tylko do 14 czerwca. Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała już wydłużenie terminu.

62
27.05.2020 8:20

PRAWO
 / 
Zasiłek opiekuńczy. Rodzice go tracą przez błąd prawny

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca - to zapewnienie rządu, ale ten sam rząd przygotował przepisy, które tworzą błąd prawny. Część rodziców od 25 maja traci prawo do zasiłku.

139
04.05.2020 10:15

ZASIŁEK OPIEKUŃCZY
 / 
Tarcza antykryzysowa. Zasiłek opiekuńczy z ograniczeniami. Rząd podał szczegóły

Musisz wziąć koronawirusowe zwolnienie na dziecko? Rząd zmienia przepisy. Najnowsze rozporządzenie zakłada maksymalny termin do 24 maja. Później zwolnienia prawdopodobnie nie będzie, bo jego koszty dla ZUS-u idą w miliardy złotych.

15
29.04.2020 16:57

KORONAWIRUS
 / 
Tarcza antykryzysowa. Zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony do 24 maja

Nowy projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przewiduje, że wypłata zasiłku opiekuńczego będzie wydłużona do 24 maja. Nadal będzie przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia.

bDKlSIEZ
45
29.04.2020 9:19

ALIMENTY
 / 
Tarcza antykryzysowa 3.0. RPD chce natychmiastowych alimentów po 570 zł

Rzecznik Praw Dziecka chce, by tarcza antykryzysowa objęła także najmłodszych. Proponuje natychmiastowe alimenty w kwocie 570 zł - do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sądu.

63
29.04.2020 7:00

OPIEKA NAD DZIEĆMI
 / 
Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy jednak do 24 maja. Jest autopoprawka

Rząd, ze względu na trwający stan epidemii, wydłużył zamknięcie szkół do 24 maja, ale zasiłek opiekuńczy dla rodziców został w pierwszej wersji przedłużony zaledwie do 3 maja. Do Sejmu wpłynęła jednak autopoprawka do kolejnej aktualizacji tarczy antykryzysowej, która zmienia tę datę właśnie na 24 maja.

2
28.04.2020 14:17

KORONWIRUS
 / 
Zasiłek opiekuńczy. Komu i do kiedy przysługuje?

W związku z zamknięciem placówek oświatowych przez pandemię koronawirusa rodzicom, którzy muszą zająć się dzieckiem w wieku do lat 8 bądź starszym dzieckiem niepełnosprawnym, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto dokładnie może skorzystać z takiej pomocy.

3
23.04.2020 12:43

TARCZAANTYKRYZYSOWA
 / 
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla kogo i jak uzyskać?

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa już w marcu rząd zamknął wszystkie placówki oświatowe. Rodzicom, którzy z tego powodu musieli zająć się dziećmi, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

bDKlSIFa
129
25.03.2020 12:50

RODZICE
 / 
Rodzice: kończą się nam zasiłki opiekuńcze!

Rodzicom pozostającym w domach z małymi dziećmi z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli kończą się 14-dniowe zasiłki opiekuńcze. Boją się co, będzie dalej. ZUS uspokaja, że dalej będzie tak samo, jak do tej pory. Nie ma jeszcze specustawy, ale świadczenia będą wypłacane na ogólnych zasadach.

24
20.02.2020 11:20

RODZICE
 / 
Rodziny latami czekają na 500+. "Szukamy rozwiązań ustawowych"

- Wiemy, że są rodziny, które długo czekają na rozpatrzenie wniosku o 500+. Problemy najczęściej występują wtedy, gdy jedno z rodziców pracuje za granicą – przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Ale odkąd wnioskami zajmują się urzędy wojewódzkie a nie marszałkowskie, jest tych przypadków coraz mniej. Zwykle kłopot nie leży po naszej stronie. Polscy urzędnicy mają problem z uzyskaniem informacji z państwa, do którego się zwracamy. Ale będziemy szukać także rozwiązań ustawowych, by te kłopoty wyeliminować.

102
27.07.2019 10:05

500+
 / 
Wniosek o 500+ i 300 zł wyprawki lepiej złożyć jak najszybciej. Terminy uciekają, pieniądze mogą przepaść

3300 zł na pierwsze dziecko mogą dostać rodzice jeszcze przed końcem tego roku. Jak? Muszą pamiętać o rządowych programach "Rodzina 500+" i "Dobry start 300+". Lepiej pilnować terminów.

2
17.03.2019 10:20

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Coworking dla mam

Coworking rodzicielski - to pomysł na biznes Beaty Rutkowskiej i Irminy Chrobak, właścicielek BlisCo Mamy. Ich firma oferuje przestrzeń do wspólnej pracy dla matek z salą zabaw dla dzieci. To alternatywa dla pracy w domu czy kawiarni, bez konieczności zatrudniania opiekunki. - Ideą naszego miejsca jest zachęcanie młodych mam do wznowienia aktywności zawodowej - podkreślają właścicielki. Swój pomysł na biznes stworzyły z własnej potrzeby. Dziś z sukcesem prowadzą miejsce, które pokazuje, że można łączyć wczesne rodzicielstwo z działalnością zawodową.

11.08.2018 7:50

EMERYTURA
 / 
Program Mama+. „Wypycha kobiety z rynku pracy. Zła droga”

- Pomysł programu mama+ to zła droga. Wpisuje się w politykę wypychania kobiet z rynku pracy – mówi dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR. Według zapowiedzi rządu tysiąc złotych, czyli tyle, ile wynosi minimalna emerytura, mają dostawać kobiety, które mają przynajmniej czwórkę dzieci. Nawet jeśli nie pracowały. Do tych propozycji odniósł się gość programu „Money. To się liczy”.