Notowania

Prawo jazdy. Instruktorzy nauki jazdy pod lupą. Będą nowe przepisy

Instruktorzy nauki jazdy oraz egzaminatorzy będą się zrzeszać w samorządy zawodowe i podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej - to nowe przepisy, nad którymi nadzór ma sprawować resort infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prawo jazdy. Egzaminatorzy i instruktorzy mają podlegać większej odpowiedzialności zawodowej (Fot: Adam STASKIEWICZ)

Jak pisze "Rzeczpospolita", projekt nowych przepisów jest na dopiero wstępnej fazie procesu legislacyjnego.

Zakłada on przede wszystkim odpowiedzialność dyscyplinarną - tak instruktorów, jak i egzaminatorów. Przed sądem dyscyplinarnym mają stanąć wszyscy ci, którzy dopuścili się rażącego naruszenia przepisów o szkoleniu lub przez swoje zaniedbanie spowodowali zagrożenie życia lub zdrowia.

Kontrolowani mają być również ci, którzy "swoim zachowaniem naruszają godność zawodu instruktora, wykładowcy, egzaminatora lub instruktora techniki jazdy".

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Postępowanie dyscyplinarne ma być dwuinstancyjne - najpierw przed okręgowym sądem dyscyplinarnym, później zaś - przed krajowym.

Pracownikom przysługiwać będzie apelacja do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych.

Rekordowa białą trufla znaleziona w jednym z lasów w okolicach Sieny
Zbieranie trufli będzie słono kosztować. Wysokie kary

Pomysł na wpłynąć na lepsze wykonywanie obowiązków zawodowych i naukę nowych kierowców. Co roku o uprawnienia ubiega się około 430 tys. osób, głównie młodych.

"Wezw+odp. pozwu", "odp. pisma powódki" - to tylko niektóre adnotacje znalezione na przesyłkach
Przesyłka z sądu bez tajemnic. RPO zabrał głos

Ze statystyk policyjnych wynika natomiast, że wiele wypadków i kolizji wciąż powodują właśnie ci najmłodsi. Nowe przepisy miałyby to zmienić, choć do ich wprowadzenia wciąż jeszcze daleka droga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nauka jazdy, prawo jazdy, instruktorzy, egzamin, word, prawo, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

Grzegorz z RybnikaPowiem kolego popieram cię.Jest grupa osób które sobie chce zrobić ciepły Stołki.Wpisowe 200 zł i co miesiąc składka 50.Jest 23 000 instruktorów i … Czytaj całość

01-08-2019

InstruktorNie przejdzie. To ta sama byzydura jak płacenie za 3 egzamin przez instruktora. Cały system szkolenie jest źle skonstruowany, jaki wpływ po na uczeniu … Czytaj całość

01-08-2019

TraktorSzukanie na siłę winnych zbyt dużej liczby wypadków drogowych... Ludzie z branży - instruktorzy i egzaminatorzy, dobrze wiedzą gdzie leży przyczyną … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)