Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Biznes nie ma złudzeń. "To szczepienia powinny być lekarstwem, a nie niszczące lockdowny"

28
Podziel się:

Zdaniem Polskiej Rady Centrów Handlowych masowe szczepienia mogą powstrzymać pandemię i kolejne lockdowny. Według organizacji to wyzwanie na najbliższe tygodnie.

Biznes nie ma złudzeń. "To szczepienia powinny być lekarstwem, a nie niszczące lockdowny"
Punkt szczepień w szczecińskiej galerii Galaxy, NFZ
bEDSWymt

Obecnie w galeriach handlowych działa już 30 punktów, w których można przyjąć szczepionkę. Zostały one otwarte po czerwcowym apelu PRCH, która poprosiła właścicieli i zarządców galerii o włączenie się w rządową akcję promocji szczepień #Ostatniaprosta.

W akcję promocji szczepień włączyło się już 100 obiektów, które zadeklarowały nieodpłatne udostępnienie swoich nośników reklamowych, a materiały promujące akcję pojawiły się w ponad 800 miejscach na terenie centrów handlowych, nie licząc oznaczeń punktów szczepień.

- To szczepienia powinny być lekarstwem na pandemię, a nie niszczące gospodarkę lockdowny - komentuje Jan Dębski, prezes PRCH. Według właścicieli centrów handlowych szczepienia zapobiegną kolejnym falom zachorowań oraz ewentualnemu ponownemu zamrażaniu gospodarki.

bEDSWymv
Zobacz także: Dla kogo szczepienia przeciw COVID-19 obowiązkowe? Ekspert wymienia grupy zawodowe

Zdaniem PRCH zaangażowanie branży centrów handlowych przynosi już efekty, a zainteresowanie szczepieniami w centrach handlowych jest duże.

- Przez trzy tygodnie lipca w szczecińskim centrum Galaxy zaszczepiło się 4439 osób, we włocławskiej Wzorcowni w ciągu miesiąca - 1550, zaś w Galerii Bronowice w Krakowie przez cztery pierwsze dni do szczepienia przystąpiło 800 osób - informuje organizacja w komunikacie.

bEDSWymB

Z danych PRCH wynika, że klienci szczepią się przy okazji zakupów czy wizyt w punktach usługowych. Dotyczy to zwłaszcza możliwości zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, którą można przyjąć w wybranych punktach bez uprzedniej rejestracji.

Z danych PRCH wynika, że po otwarciu galerii w maju i odmrożeniu kolejnych branż, systematycznie rośnie liczba odwiedzających w centrach handlowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSWymW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
babcia
2 miesiące temu
Za ile rzad przekupił PRCH bo nie wierzę że zgodzili się otwierać punkty szczepień za darmo.Może przedstawiciel PRCH powie mi kto zapłaci za powikłania poszczepienne kiedy zaszczepię się w centrum handlowym.Czy jesteście na takie wydatki przygotowani.Szczepią w centrach handlowych to centrum odpowiada.A co mówi na ten temat Konstytucja. Jesteście śmieszni bo wy liczycie tylko kasę ale na mnie już nie zarobicie centra będe omijała dalekim łukiem a zakupy zrobię przez internet.
Jaq
2 miesiące temu
Sami się szczepcie... Lekarze się niezaszczepili, posłowie i senatorowie, a my mamy przyjmować preparaty??? Mogę kupić gdzie indziej. Ja wybieram sklep. Może być internetowy...
hipo123
2 miesiące temu
Nikt nie ma prawa decydować o MOIM zdrowiu. Moje ciało mój wybór i będę go bronił nawet życiem.
bEDSWymX
Cytat
2 miesiące temu
Wiadomość od Dr. Mike Yeadon, były dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Pfizer: „Stoimy w obliczu zbliżającej się tyranii medycznej”.image Dla każdego, kto jest zdezorientowany tym, co się dzieje: Ogromnie niewiarygodne testy PCR (więc nie wiemy dokładnie, gdzie jest epidemia w każdym kraju i na pewno nie możemy ufać liczbie zgonów przypisywanych Covid-19) Wymóg dotyczący maski (nie poparty dowodami i studiami) Lockdowny (które wielokrotnie pokazały, że nie działają) Szczepić wszystkich, nie tylko osoby zagrożone, ale także wszystkich innych, w tym nieletnie dzieci, a nawet noworodki w odpowiednim czasie. Globalne powtórzenie prawie wszędzie tych samych działań. Co za zbieg okoliczności, jestem pewien, że teoretycy ignorują te wszystkie ukryte informacje. Czy potrafisz te wszystkie działania rządzących usprawiedliwiając i wytłumaczyć? Nie, ja też nie. Śmiej się nerwowo. Następnie pokaż, dlaczego się mylę. Jeśli nie możesz, nie mów później: „Nie wiedzieliśmy! Nie uznaliśmy tego za faszyzm! Po prostu wykonaliśmy rozkazy! ” Stoimy w obliczu zbliżającej się tyranii medycznej.
Ggjjnb
2 miesiące temu
Dla 4 procent zgonów/dane oficjalne / to po wuj się szczepic. Coś tu krecicie towarzysze M.M i A.N
...
Następna strona