Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Premier Czech chce, by poszkodowani polscy i czescy górnicy dostali takie same odszkodowania

10
Podziel się:

Byłoby sprawiedliwe, gdyby odszkodowania były takie same dla wszystkich, zarówno w przypadku górnika czeskiego, jak i górników polskich – uważa premier Czech Andrej Babisz.

- Nie będziemy tutaj robić różnic - powiedział premier Czech.
- Nie będziemy tutaj robić różnic - powiedział premier Czech. (PAP, PAP/Andrzej Grygiel)
bEDkAYeZ

Premier Czech Andrej Babisz rozmawiał z kierownictwem firmy OKD, koncernu, do którego należy Zakład Górniczy nr 2 w Karwinie, na temat odszkodowań dla rodzin górników poszkodowanych w wypadku w czeskiej kopalni.

- Nie będziemy tutaj robić różnic (między obywatelami Polski a Czech - PAP), weźmiemy pod uwagę liczbę dzieci, członków rodzin. OKD to firma państwowa, więc mamy na to (wysokość odszkodowań - PAP) wpływ - powiedział.

- Moim zdaniem byłoby sprawiedliwe, gdyby odszkodowania były takie same dla wszystkich, zarówno w przypadku górnika czeskiego, jak i górników polskich - dodał. - Chciałem jeszcze raz przekazać wyrazy ubolewania, że wydarzył się taki wypadek i mam nadzieję, że ci dwaj polscy obywatele wyzdrowieją - powiedział.

bEDkAYfb
Zobacz także: Były minister gospodarki gorzko skomentował stwierdzenie Szydło

W czwartkowej katastrofie w kopalni w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego zginęło 13 górników. Dwunastu miało obywatelstwo polskie, jeden górnik był obywatelem Czech.

bEDkAYfh

Babisz zapewnił, że szpital, w którym przebywają ranni, należy do najlepszych szpitali w Czechach.

- Lekarze zrobią oczywiście wszystko, maksimum ku temu, aby pomóc tym górnikom. Jeden z tych górników jest w całkiem dobrym stanie, niemniej musimy się modlić, żeby to się dobrze skończyło. Natomiast ten drugi jest w szoku - powiedział premier Czech.

Poszkodowanych w szpitalu odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej był na miejscu katastrofy, gdzie informował o podejmowanych w kopalni działaniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDkAYfC
KOMENTARZE
(10)
raffalleewski
2 lata temu
Każdy górnik z osobna powinien udać się do prawnika i walczyć o odszkodowanie na własną rękę. Nie dałem sobie w kaszę dmuchać i poszukałem adwokata na własną rękę. Polecono mi Annę Legieć, która sprawdziła się idealnie. Dostałem wytyczne "co i jak", dzięki czemu mogłem zacząć coś działać. Skończyło się na tym, że kopalnia wypłaciła mi zarówno odszkodowanie, jak i zaległą pensję.
lok
3 lata temu
A CZemu w ogóle jest taki temat czy będa równe odszkodowania? To chyba oczywiste. Przecież chyba Czesi nie traktują polaków jak polacy Ukraińców?.. Co za hańba. Tak na poważnie, Smutna prawda
ALE BEZ EKSHU...
3 lata temu
--------NIECH DOSTANĄ TYLE CO MARTA K.
bEDkAYfD
Obi
3 lata temu
A polski rząd co realnego zrobi dla poszkodowanych? Im pomóc jest potrzebna a nie klepie po plecach i nic nie robienie!
Pol
3 lata temu
Zabraknie tych 12 mężczyzn przy wigilijnym stole. Odeszli na wieczną szychte