Notowania

Premier Czech chce, by poszkodowani polscy i czescy górnicy dostali takie same odszkodowania

Byłoby sprawiedliwe, gdyby odszkodowania były takie same dla wszystkich, zarówno w przypadku górnika czeskiego, jak i górników polskich – uważa premier Czech Andrej Babisz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
- Nie będziemy tutaj robić różnic - powiedział premier Czech. (Fot: PAP/Andrzej Grygiel)

Premier Czech Andrej Babisz rozmawiał z kierownictwem firmy OKD, koncernu, do którego należy Zakład Górniczy nr 2 w Karwinie, na temat odszkodowań dla rodzin górników poszkodowanych w wypadku w czeskiej kopalni.

- Nie będziemy tutaj robić różnic (między obywatelami Polski a Czech - PAP), weźmiemy pod uwagę liczbę dzieci, członków rodzin. OKD to firma państwowa, więc mamy na to (wysokość odszkodowań - PAP) wpływ - powiedział.

- Moim zdaniem byłoby sprawiedliwe, gdyby odszkodowania były takie same dla wszystkich, zarówno w przypadku górnika czeskiego, jak i górników polskich - dodał. - Chciałem jeszcze raz przekazać wyrazy ubolewania, że wydarzył się taki wypadek i mam nadzieję, że ci dwaj polscy obywatele wyzdrowieją - powiedział.

Były minister gospodarki gorzko skomentował stwierdzenie Szydło

W czwartkowej katastrofie w kopalni w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego zginęło 13 górników. Dwunastu miało obywatelstwo polskie, jeden górnik był obywatelem Czech.

Babisz zapewnił, że szpital, w którym przebywają ranni, należy do najlepszych szpitali w Czechach.

- Lekarze zrobią oczywiście wszystko, maksimum ku temu, aby pomóc tym górnikom. Jeden z tych górników jest w całkiem dobrym stanie, niemniej musimy się modlić, żeby to się dobrze skończyło. Natomiast ten drugi jest w szoku - powiedział premier Czech.

Poszkodowanych w szpitalu odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej był na miejscu katastrofy, gdzie informował o podejmowanych w kopalni działaniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: górnicy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-12-2018

RobolA kiedy u nas rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej dostaną tyle odszkodowania co Marta K.?

21-12-2018

faja 43Cóż to niektórych tak boli że rodziny ofiar tragedii Smoleńskiej , dostały odszkodowania od zagranicznych firm .

21-12-2018

plżadne pieniądze nie są w stanie złagodzić sensu życia dalej.

Rozwiń komentarze (10)