Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Premier Mateusz Morawiecki: będziemy ciąć wydatki

205
Podziel się:

- 5 mld złotych to zaledwie 0,23 proc. PKB - powiedział premier Mateusz Morawiecki i zapowiedział, że mimo wycofania się z projektu likwidacji 30-krotności ZUS, zrównoważony budżet zostanie utrzymany.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose
We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose (PAP, Marcin Obara)
bETxUxEB

- Będziemy się starali utrzymać zrównoważony budżet - powiedział Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News, odnosząc się do pytań o głosowanie nad zniesieniem 30-krotności składek ZUS.

We wtorek wieczorem projekt został wycofany. Miał przynieść budżetowi państwa 5 mld złotych. Jego wycofanie oznacza, że w finansach może się pojawić dziura, której miało nie być.

Mateusz Morawiecki zapowiada, że budżet zrównoważony będzie, a oszczędności znajdą się gdzie indziej.

bETxUxED
Zobacz także: Oglądaj też: PPK w konstytucji. Po co? "PO zburzyła zaufanie do państwa"

- 5 mld złotych to jest zaledwie 0,23 proc. PKB - powiedział Morawiecki. - Będą dodatkowe programy oszczędnościowe, cięcie wydatków tam, gdzie to możliwe bez szkody dla instytucji. Będziemy dokonywać przeglądu.

bETxUxEJ

Cięcie wydatków i walka z biurokracją ma dotyczyć m.in. samorządów. Premier zaapelował do samorządowców, aby skontrolowali, czy w podlegających im instytucjach nie ma przerostu zatrudnienia.

Morawiecki odpowiadał też na pytania o pomysł polityków lewicy, dotyczących wprowadzenia najwyższej możliwej emerytury. Premier przyznał, że pomysł budził zaufanie, ale okazał się nie do przyjęcia.

- Najwyższe emerytury na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, zaproponowane przez lewicę, wydawały nam się zdecydowanie za wysokie - skwitował.

Premier był też pytany o podatek od internetowych gigantów, z którego rząd wycofał się przy okazji wizyty amerykańskiego wiceprezydenta.

bETxUxEK

- Już dzisiaj te firmy płacą podatki, mam nadzieję, że będą płaciły większe. Dajemy komisji europejskiej czas na opracowanie wspólnych rozwiązań - powiedział Morawiecki i zaznaczył, że przez 4 lata rządów PiS zwiększyły się wpływy z podatku od korporacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETxUxFe
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(205)
PIS
2 lata temu
Jak się rozdaje na swoje kampanie to się potem kraje
Bogdan
2 lata temu
Panie premierze, dlaczego nic nie wspomniał Pan o długach jakie Pan narobil nam wszystkim Polakom w ekspose podczas swoich rzadow. Jest tego ponad 200 mld zł dodatkowo. Za to nie ma pan prawa nas dalej oszukiwac. Nie ma pan kwalifikacji do prowadzenia RP przewodzenia rzadowi. W Wielkiej Brytani nawet tylko planowanie jakiegokolwiek deficytu jest karane wiezieniem. Mozna gospodarzyc jedynie srodkami finansowymi jak sie je zarobi uczciwie. Pan dalej chce rzadzic , a po panu moze byc nawet Potop. Jest pan w wieku moich dzieci i nie ma pan kwalifikacji niech pan sie podda sam. To nie jest zaden hejt , to jest prawda.
Hahaha
2 lata temu
Panie Mateuszu! Wystarczy nie kraść! Wywalcie swoich złodziei ze stanowisk i wystarczy.
bETxUxFf
Bogdan
2 lata temu
Panie Premierze podpowiadam prosze odłączyc od zasilania prze ostatnie 21 lat zorganizowana grupe" co to nie orza, ani nie sieja, a przebieraja sie dla niepoznaki w zwiewne szaty. Jest tego tylko z budzetu RP 16-18 mld zł rocznie i tak jestesmy przez nich okradani przez ostatnie 21 lat co czyni 436 mld zl. Do tego wyrwane nam wszystkim Polakom dotacje unijne nalezne nam , a nie Sekcie z Rzymu. Dosc obowiazków wynikajacych z Konkordatu. To jest nam narzucenie poddaństwa Watykanowi.
Loki
2 lata temu
Ostatnio nie wiedzieli co zrobić z PGZ - Co zrobili? Rozwalili i tworzą nowe (czyt. więcej stołków dla swoich). Rozrost ministerstw i zatrudnienia w spółkach skarbu państwa jest przeogromny. Wcześniej (niż później) te spółki muszą paść na pysk, ale co się towarzysze z pis nachapią to ich...
...
Następna strona