Notowania

gospodarka
28.01.2020 11:43

Premier o negocjacjach w sprawie budżetu UE: "Nie spodziewam się wiele"

"Nie spodziewam się wiele po negocjacjach w sprawie budżetu Unii Europejskiej, ale przystąpimy do nich z dobrą wolą znalezienia kompromisu przynajmniej w niektórych częściach spraw budżetowych" - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek z Angelą Merkel. (Fot: Filip Singer)

Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Berlinie. We wtorek spotkał się z kanclerz Angelą Merkel, z którą miał omówić kilka ważnych tematów.

"Pierwszy to sprawy budżetu UE. I tutaj szanowni państwo Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej, zwołał spotkanie Rady na 20 lutego, ale zgodziliśmy się z panią kanclerz, że to będzie bardzo trudna Rada, że to będą bardzo trudne negocjacje, można powiedzieć przedbiegi do rozpoczęcia negocjacji; chyba tak należałoby to określić" - powiedział Morawiecki.

Jak mówi, po negocjacjach "nie spodziewa się wiele". Zamierza jednak przystąpić do nich "z dobrą wolą znalezienia przynajmniej kompromisu".

"My kładziemy nacisk na sprawy wspólnego budżetu, na politykę rolną, na politykę spójności, czyli rozwój infrastruktury. Powiedziałem to dzisiaj podczas spotkania porannego, podałem też pewien pomysł, który jest pomysłem pana komisarza Janusza Wojciechowskiego w jaki sposób zwiększyć jednocześnie wydatki na cele klimatyczne, a także na cele polityki rolnej, czyli jak gdyby połączyć budżet rolniczy z budżetem klimatycznym" - powiedział premier.

Oglądaj też: Budżet UE. prof. Bugaj: nie mamy dobrej prasy, negocjacje będą trudne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, unia euopejska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2020

KrystianNajważniejsze że wszyscy widzą że podchodzimy do negocjacji poważnie, spokojnie i z dobrą wolą. Nawet jeśli wiele nie wywalczymy, pokażemy styl i … Czytaj całość

29-01-2020

JarosławPremier wywalczył dla nas,jako jedynego kraju, specjalne warunki na szczycie klimatycznym. Nie wątpię że wywalczy w budżecie Unii tyle ile jest … Czytaj całość

29-01-2020

LucynaNie ma co się za wiele spodziewać, kiedy Tusk nas sabotuje zgodnie z rozkazami które dostał z Brukseli...

Rozwiń komentarze (39)