Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|
aktualizacja

Premier: "staramy się zrobić wszystko, by Odra się odrodziła". Mówi o zaostrzeniu prawa

69
Podziel się:

Odbędzie się specjalna debata o tym, w jaki sposób zaostrzyć prawo, by karać tych, którzy dopuszczają się takich przestępstw – zapowiedział premier w poniedziałek, 15 sierpnia, nawiązując do katastrofy ekologicznej na Odrze. – Zrobię wszystko, by wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia i budować mechanizmy prewencyjne – zadeklarował szef rządu. – Staramy się zrobić wszystko, by Odra się odrodziła – dodał.

Premier: "staramy się zrobić wszystko, by Odra się odrodziła". Mówi o zaostrzeniu prawa
Mateusz Morawiecki poinformował, że dowiedział się o katastrofie ekologicznej na Odrze 9 sierpnia (East News, Wojciech Olkusnik, NewsLubuski)

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał, że wciąż nieznana jest przyczyna katastrofy ekologicznej na Odrze.

Są różne teorie, ja nie jestem specjalistą. Badamy, analizujemy, sprawdzamy wszystkie możliwe teorie. Również strona niemiecka nie jest w stanie powiedzieć, co tutaj się stało – mówił szef rządu podczas konferencji prasowej w miejscowości Uraz w woj. dolnośląskim.

Przekazał, że wciąż prowadzone są badania. Zapewnił, że rząd jest w stałym kontakcie ze stroną niemiecką. – Ani laboratoria niemieckie, ani polskie nie mają wyników, które wskazywałyby na rzeczywistą i pewną przyczynę tego, co tutaj się stało – mówił premier.

Przyznał, że to go zdumiewa, ale zapewnił, że oczekuje z niecierpliwością wyników badań specjalistów.

Zatruta Odra. Premier: kary powinny być bardziej surowe

– Ważne jest, że jeśli doszło do jakiegoś zatrucia toksynami, to żeby takie rzeczy się nie powtarzały. Dlatego jutro (wtorek, 16 sierpnia – przyp. red.) podczas Rady Ministrów będzie temu poświęcona specjalna debata, w jaki sposób zaostrzyć przepisy przeciwko tym przestępcom, którzy zrzucają różne substancje do cieków wodnych i rzek – mówił premier w poniedziałek.

Zastrzegł, że "niczego nie przesądza, ale kary w takiej sytuacji powinny być jeszcze bardziej surowe". – Zrobię wszystko, nie tylko, by do końca wyjaśnić przyczyny tego fatalnego ekologicznego zdarzenia, ale również, by na przyszłość budować mechanizmy zabezpieczające, prewencyjne, zapobiegające tam, gdzie tylko się da – zadeklarował szef rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(69)
Dno i muł
2 lata temu
Gdzie są żabki pseudo obrońcy ekologi ? Może niech przykują się do Odry w obronie ryb i żab.
Bagno nie rza...
2 lata temu
Zaostrzenie prawa i dalsze machanie szabelką a więzienia są puste. Polska śmietnikiem Europy hektary odpadów toksycznych a wy udajecie że nic wam nie wiadomo. Odra to nie wszystko ta bomba ekologiczna wybuchnie ale mafia śmieciowa ma się dobrze.
Adam
2 lata temu
już są przecieki że pis celowo zatrul Odrę żeby działki nad Odrą były za bezcen wtedy psie zaczną wykupywac
Stan
2 lata temu
Aż dziwi bierze że PiSudczycy nie podają jeziora Aralskiego za przykład tego jak rząd Jej Ekscelencji świetnie sobie radzi z katastrofą ekologiczną na Odrze.
robolbezrobot...
2 lata temu
cytuje -1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej - koniec cytatu - może bakterie one potrafią natlenić wodę i szybko się rozwijać w ciepełku i sporym zasoleniu - jak bym trafił proszę przelać na konto
...
Następna strona