Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Premier tłumaczy się z wysokiej inflacji. Pokazał grafikę

1052
Podziel się:

"#TarczaAntyinflacyjna ma chronić przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą" - napisał w czwartek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Premier tłumaczy się z wysokiej inflacji. Pokazał grafikę
Inflacja ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą - stwierdził premier (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Sejm skierował w czwartek do dalszych prac w komisji finansów rządowy projekt ustawy, przewidujący obniżenie akcyzy na paliwa i energię elektryczną. Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym i ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej jest elementem tarczy antyinflacyjnej rządu, w ramach której dokonane zostaną również zmiany stawek VAT na prąd, gaz i ciepło systemowe.

Zobacz także: Czy tarcza antyinflacyjna to dobry pomysł? „To może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą”

Premier tłumaczy się z wysokiej inflacji

"Nasza #TarczaAntyinflacyjna ma chronić Polaków przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą" - napisał w czwartek na Facebooku szef rządu.

Do wpisu dołączona była grafika, z której między innymi wynika, że polityka energetyczna i szantaż gazowy Rosji, "green deal" i fundusz odbudowy w ramach UE oraz COVID-19 wywołały kryzys i rosnące ceny energii, a to spowodowało z kolei wzrost inflacji.

Na grafice wypisano także działania rządu w ramach tzw. tarczy antyinflacyjnej: "obniżka podatków na energię, paliwa i VAT", a ponadto - "zniesienie akcyzy", "dodatek osłonowy", "oszczędna administracja", "redukcja wydatków budżetowych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1052)
piterek
2 lata temu
Polska inflacja= 500plus, 13, 14 dla emerytów, zniesienie podatków dla emerytów i wiele innych przywilejów szczególnie dla ludzi nie parających się pracą. Po to tylko żeby wygrać wybory, a jest to kosztem tych, którzy muszą ciężko na to zapracować, Wiadomo, że rząd nie ma swoich pieniędzy, a dzięki obecnej polityce to i unijne dochody stracimy.
jonys
2 lata temu
Czym się chwalą tu trzeba działać natychmiast. A on zadowolony że wszystko winni inni ( w/g niego) tylko nie pis ! Po co z Unią zadzierali ?!
Adam N 1973
2 lata temu
Lemingi, w waszym zaślepieniu odrzucacie oczywiste fakty. Rząd obwinia się, że zadłużył nas na 230 mld na tarcze dla przedsiębiorców i że te pieniądze wpompowane w rynek są przyczyną inflacji. Totalni niech się cieszą, że premier nic nie wspomniał o rządzonych przez nich samorządach. One podnoszą drastycznie opłaty. Jeśli sklep czy warsztat ma POdniesiony czynsz, to większość POdwyżki przerzuci na klientów. Mało tego, Totalne samorządy zwiększyły zadłużenie publiczne o 250 mld. Gdyby rządziła PO to inflacja byłaby podobna, za to teraz po pandemii większość firm by zbankrutowała a bezrobotnych byłoby 6 milionów. Totalni drastycznie Podnieśli by stopy procentowe, co spowodowałoby bankructwa firm i konsumentów. Banki przejmowałby domy i mieszkania, a ludzie zostaliby nie tylko bez pracy, ale też bez dachu nad głową. A w liczbie zmarłych na Covid wyprzedzili byśmy Meksyk bo Totalni zlikwidowaliby POnad 80% szpitali
Hehe!
2 lata temu
Ostatnio w tym bajzlu najlepsza jest reklama w TV Banku Śląskiego - zacznij oszczedzać, oprocentowanie 1%.! AŻ 1% !
Aga
2 lata temu
Koń by się uśmiał
...
Następna strona