Notowania

Prezes Boeinga odchodzi. Spore zmiany w zarządzie

Kryzys w Boeingu narastał od czasu dwóch katastrof samolotów 737 Max, w których zginęło łącznie 346 osób. Spółka informuje właśnie o zmianie na stanowisku prezesa. Dennis Muilenburg zrezygnował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes Boeinga odchodzi, zastąpi go dyrektor finansowy. Spółka zapowiada "nowe otwarcie"

Dotychczasowy prezes Boienga Dennis Muilenburg zrezygnował i przestaje pełnić tę funkcję ze skutkiem natychmiastowym. Do czasu powołania nowego prezesa jego obowiązki będzie pełnił dyrektor finansowy Greg Smith. Natomiast 13 stycznia Boeing na stanowisko prezesa powoła Davida Calhouna - podaje spółka w komunikacie.

Calhoun pozostanie członkiem zarządu Boeinga. Ponadto inny członek zarządu - Lawrence Kellner został powołany niewykonawczym prezesem zarządu. - Mocno wierzę w przyszłość Boeinga oraz maszyn 737 MAX. Jestem zaszczycony, że będę kierował tą wspaniałą firmą, zatrudniającą 150 tys. osób, które ciężko pracują, tworząc przyszłość lotnictwa - powiedział przyszły prezes spółki David Calhoun.

Boeing podkreśla w komunikacie, że zmiany szefów mają przywrócić zaufanie do firmy oraz naprawić relacje z organami nadzoru, klientami oraz wszystkimi innymi zainteresowanymi stronami. Przypomnijmy, problemy techniczne w modelu 737 Max przyczyniły się do dwóch katastrof sprzed około roku. Zginęło w nich 346 osób.

Obejrzyj: Boeing 787 ma poważną lukę

Boeing, o czym podkreślono w komunikacie, zobowiązał się, że pod nowymi władzami firma będzie działała w pełni transparentnie. Pojawiła się też obietnica bardziej aktywnej i skutecznej komunikacji z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) oraz innymi globalnymi organami regulacyjnymi i jej klientami.

- Ja i zarząd jesteśmy zadowoleni, że Dave zgodził się poprowadzić Boeinga w tym krytycznym momencie - stwierdził Lawrence Kellner. Jak dodał, David Calhoun ma bogate doświadczenie w branży i udokumentowane doświadczenie w zakresie silnego przywództwa.

- Dave zdaje sobie sprawę z wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć. Zarząd i ja czekamy na współpracę z nim i resztą zespołu Boeinga, by zagwarantować, że ta zmiana będzie nowym otwarciem dla naszej firmy - powiedział Kellner.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2019

Hanys346 osób?? Ciekaw jak Amerykanie wyciągnął konsekwencje... ciekawe czy boeinga będą topili finansowo jak topoli np VW... Retoryczne pytanie … Czytaj całość

23-12-2019

maJak przestaną projektować księgowi, tylko będą to robić inżynierowie, to może coś z tego jeszcze będzie.

23-12-2019

BILET W JEDNA STRONE !!PISZCIE PRAWDE !!! NIE ODCHODZI tylko dostał propozycje nie do odrzucenia !!!

Rozwiń komentarze (3)