Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes Boeinga odchodzi. Spore zmiany w zarządzie

3
Podziel się:

Kryzys w Boeingu narastał od czasu dwóch katastrof samolotów 737 Max, w których zginęło łącznie 346 osób. Spółka informuje właśnie o zmianie na stanowisku prezesa. Dennis Muilenburg zrezygnował.

Prezes Boeinga odchodzi, zastąpi go dyrektor finansowy. Spółka zapowiada "nowe otwarcie"
Prezes Boeinga odchodzi, zastąpi go dyrektor finansowy. Spółka zapowiada "nowe otwarcie" (East News)
bECgNnyZ

Dotychczasowy prezes Boienga Dennis Muilenburg zrezygnował i przestaje pełnić tę funkcję ze skutkiem natychmiastowym. Do czasu powołania nowego prezesa jego obowiązki będzie pełnił dyrektor finansowy Greg Smith. Natomiast 13 stycznia Boeing na stanowisko prezesa powoła Davida Calhouna - podaje spółka w komunikacie.

Calhoun pozostanie członkiem zarządu Boeinga. Ponadto inny członek zarządu - Lawrence Kellner został powołany niewykonawczym prezesem zarządu. - Mocno wierzę w przyszłość Boeinga oraz maszyn 737 MAX. Jestem zaszczycony, że będę kierował tą wspaniałą firmą, zatrudniającą 150 tys. osób, które ciężko pracują, tworząc przyszłość lotnictwa - powiedział przyszły prezes spółki David Calhoun.

bECgNnzb

Boeing podkreśla w komunikacie, że zmiany szefów mają przywrócić zaufanie do firmy oraz naprawić relacje z organami nadzoru, klientami oraz wszystkimi innymi zainteresowanymi stronami. Przypomnijmy, problemy techniczne w modelu 737 Max przyczyniły się do dwóch katastrof sprzed około roku. Zginęło w nich 346 osób.

Zobacz także: Obejrzyj: Boeing 787 ma poważną lukę

Boeing, o czym podkreślono w komunikacie, zobowiązał się, że pod nowymi władzami firma będzie działała w pełni transparentnie. Pojawiła się też obietnica bardziej aktywnej i skutecznej komunikacji z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) oraz innymi globalnymi organami regulacyjnymi i jej klientami.

bECgNnzh

- Ja i zarząd jesteśmy zadowoleni, że Dave zgodził się poprowadzić Boeinga w tym krytycznym momencie - stwierdził Lawrence Kellner. Jak dodał, David Calhoun ma bogate doświadczenie w branży i udokumentowane doświadczenie w zakresie silnego przywództwa.

- Dave zdaje sobie sprawę z wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć. Zarząd i ja czekamy na współpracę z nim i resztą zespołu Boeinga, by zagwarantować, że ta zmiana będzie nowym otwarciem dla naszej firmy - powiedział Kellner.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECgNnzC
KOMENTARZE
(3)
Hanys
2 lata temu
346 osób?? Ciekaw jak Amerykanie wyciągnął konsekwencje... ciekawe czy boeinga będą topili finansowo jak topoli np VW... Retoryczne pytanie 🤣 Szkoda tylko niewinnych ofiar...
ma
2 lata temu
Jak przestaną projektować księgowi, tylko będą to robić inżynierowie, to może coś z tego jeszcze będzie.
BILET W JEDNA...
2 lata temu
PISZCIE PRAWDE !!! NIE ODCHODZI tylko dostał propozycje nie do odrzucenia !!!
bECgNnzD