Notowania

Prezes Drutexu oskarża córkę o próbę wrogiego przejęcia. Ludzie Rutkowskiego pilnowali wejścia do firmy

Prezes Drutexu, potentata okiennego, oskarża córkę i zięcia o próbę wrogiego przejęcia spółki. Wynajął ochroniarzy Krzysztofa Rutkowskiego, by pilnowali wejścia do firmy. Złożył też zawiadomienie do prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Drutex to jeden z największych producentów okien nie tylko w Polsce, ale i w Europie

- W niedzielę największy akcjonariusz firmy Drutex S.A. złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które popularnie nazywa się "wrogim przejęciem". Mówiąc bardziej precyzyjnie, chodzi o przekroczenie uprawnień przez osoby pełniące funkcje kierownicze w spółce – powiedziała w rozmowie z "Radiem Gdańsk" prokurator Małgorzata Borek.

Obecnie prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające, na podstawie którego zdecyduje, czy konieczne będzie wszczynanie śledztwa.

Minister finansów o głośnej prowokacji urzędniczek skarbówki

W poniedziałek przed siedzibą pojawili się pracownicy firmy Krzysztofa Rutkowskiego, których wynajął prezes Gierszewski. Z informacji, do których dotarli dziennikarze, wynika, że nie wpuścili do firmy osób należących do jej kierownictwa.

Spółka wydała oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że "pod nieobecność Leszka Gierszewskiego, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie".

- Na skutek wsparcia lojalnych osób z załogi spółki oraz dzięki pomocy profesjonalnych podmiotów, takich jak BIURA RUTKOWSKI - RUTKOWSKI GROUP, udało się zapobiec tragedii i zachować wiarygodność firmy, która jest największym pracodawcą w Bytowie i w regionie. W sprawie zostało również złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – czytamy dalej.

Drutex to jeden z największych producentów okien w Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drutex, bytów, producent okien, policja, wrogie przejęcie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2019

😳😳😳A to mi sie corka udala. Porazka. I miej tu dzieci 🧐

18-02-2019

oloha ha nie ma to jak rodzinka...

18-02-2019

Józek Bonktu wojny nie potrzeba Polaki same się wykończą

Rozwiń komentarze (142)