Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prezes i wiceprezes grozili zwolnieniami grupowymi. Sami zostali odwołani

23
Podziel się

Zaskakujący obrót spraw w "Siarkopolu". Zmagający się z problemami finansowymi zakład zwolnił dwie najważniejsze osoby z zarządu.

Prezes Siarkopolu w Grzybowie (Świętokrzyskie) Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska zostali odwołani ze stanowisk.
Prezes Siarkopolu w Grzybowie (Świętokrzyskie) Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska zostali odwołani ze stanowisk. (Wikipedia, Jarosław Roland Kruk / Wikipedia)
bDTtCjcl

Prezes Siarkopolu w Grzybowie (Świętokrzyskie) Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska zostali odwołani ze stanowisk – poinformował rzecznik Grupy Azoty "Siarkopol" Waldemar Grzegorczyk.

Te decyzje to efekt zapowiadanych w Siarkopolu przez władze spółki zwolnień grupowych. Chodziło o redukcję załogi o 250 osób. Planowane ograniczenie produkcji łączące się z możliwymi zwolnieniami w 2020 r. wynikało z trudnej sytuacji na światowym rynku siarki

Do tych planów krytyczne odnosili się związkowcy, którym udało się przekonać Radę Nadzorczą, że problemem firmy nie są przywileje płacowe pracowników, a złe zarządzanie.

bDTtCjcn
Zobacz także: Obejrzyj: Balcerowicz ostrzega: PiS przyspiesza nadejście ciężkich czasów

W działania związane z obroną miejsc pracy w grzybowskim Siarkopolu zaangażowali się świętokrzyscy parlamentarzyści PiS i SLD.

Nie powołano nowych członków zarządu, zostaną oni wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym.

bDTtCjct

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A. rozpoczęły swoją działalność w 1966 r. i są obecnie największym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Firma zatrudnia obecnie ponad 820 osób.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Grzybowie k. Staszowa, w skład którego wchodzi m. in. kopalnia w Osieku (surowiec jest tu wydobywany metodą podziemnego wytopu siarki), w 2013 r. zostało sprywatyzowane i przejęte przez Grupę Azoty.

bDTtCjcu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTtCjcO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(23)
Piotr
rok temu
sprawa jest prosta niech prezesi spółek otrzymują wynagrodzenie od dochodu zarządzanej firmy i w tym momencie skończy się patologia typu milionowych strat spółki a w tym czasie milionowych wynagrodzeń zarządów .
Pracownik
rok temu
Zajmijcie się lepiej tymi co siedzą w biurze kopalnia ma dwa biura w Grzybowie i w Osieku które pękają w szwach a na dodatek powstają coraz to nowe stanowiska dla swoich ludzi i tu jest pies pogrzebany a my fizyczni musimy na nich wyrobić
???
rok temu
A za chwilę wszystko padnie i zamiast 250 osób na zieloną trawkę pójdą wszyscy.Jest kiepsko, nie ma zapotrzebowania na produkt to powinno się ratować co się da żeby za chwilę tego całkiem nie zamykać. Jak związki rządzą w firmie to już przerabialiśmy zakończenia działalności niejednej firmy, jak widać ludzie się niczego nie nauczyli.
bDTtCjcP
Ofca
rok temu
Odwolanie zarzadu zdecydowanie poprawi sytuacje na globalnych rynkach siarki. Obecny zarzad zostanie rozliczony za nieudolnosc a czlonkowie rady nadzorczej odpowiedza wlasnym majatkiem za wybor niekompetentnego zarzadu. Tak sobie jestem cyniczny.
Adi
rok temu
Nawieksi zlodzieje w biurach nieroby
...
Następna strona