Notowania

Prezes i wiceprezes grozili zwolnieniami grupowymi. Sami zostali odwołani

Zaskakujący obrót spraw w "Siarkopolu". Zmagający się z problemami finansowymi zakład zwolnił dwie najważniejsze osoby z zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)
Prezes Siarkopolu w Grzybowie (Świętokrzyskie) Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska zostali odwołani ze stanowisk. (Fot: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia)

Prezes Siarkopolu w Grzybowie (Świętokrzyskie) Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska zostali odwołani ze stanowisk – poinformował rzecznik Grupy Azoty "Siarkopol" Waldemar Grzegorczyk.

Te decyzje to efekt zapowiadanych w Siarkopolu przez władze spółki zwolnień grupowych. Chodziło o redukcję załogi o 250 osób. Planowane ograniczenie produkcji łączące się z możliwymi zwolnieniami w 2020 r. wynikało z trudnej sytuacji na światowym rynku siarki

Do tych planów krytyczne odnosili się związkowcy, którym udało się przekonać Radę Nadzorczą, że problemem firmy nie są przywileje płacowe pracowników, a złe zarządzanie.

Obejrzyj: Balcerowicz ostrzega: PiS przyspiesza nadejście ciężkich czasów

W działania związane z obroną miejsc pracy w grzybowskim Siarkopolu zaangażowali się świętokrzyscy parlamentarzyści PiS i SLD.

Nie powołano nowych członków zarządu, zostaną oni wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A. rozpoczęły swoją działalność w 1966 r. i są obecnie największym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Firma zatrudnia obecnie ponad 820 osób.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Grzybowie k. Staszowa, w skład którego wchodzi m. in. kopalnia w Osieku (surowiec jest tu wydobywany metodą podziemnego wytopu siarki), w 2013 r. zostało sprywatyzowane i przejęte przez Grupę Azoty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: restrukturyzacja, wiadomości, gospodarka, grupa azoty, siarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-12-2019

Piotrsprawa jest prosta niech prezesi spółek otrzymują wynagrodzenie od dochodu zarządzanej firmy i w tym momencie skończy się patologia typu milionowych … Czytaj całość

01-12-2019

PracownikZajmijcie się lepiej tymi co siedzą w biurze kopalnia ma dwa biura w Grzybowie i w Osieku które pękają w szwach a na dodatek powstają coraz to nowe … Czytaj całość

01-12-2019

???A za chwilę wszystko padnie i zamiast 250 osób na zieloną trawkę pójdą wszyscy.Jest kiepsko, nie ma zapotrzebowania na produkt to powinno się ratować … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)