Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes niemieckiego koncernu nie ma wątpliwości ws. Nord Stream 2. "Zakończy się sukcesem"

70
Podziel się:

Mario Mehren, prezes Wintershall Dea, stwierdził w rozmowie z dziennikiem "Handelsblatt", że gazociąg Nord Stream 2 powstanie niezależnie sprzeciwu i krytyki ze strony niektórych państw.

Druga nitka Nord Stream może odciąć Ukrainę od rosyjskiego gazu
Druga nitka Nord Stream może odciąć Ukrainę od rosyjskiego gazu (PAP)

- Z naszego punktu widzenia Nord Stream 2 jest dobry, słuszny i ważny dla Europy - stwierdził Mehren kierujący pracami koncernu energetycznego zaangażowanego w budowę drugiej nitki Gazociągu Północnego. - Kto nie chce tej inwestycji, ten przedłuża okres korzystania z węgla - dodał. Jego zdaniem Europa będzie potrzebowała w przyszłości więcej gazu ze względu na odchodzenie od dotychczasowych surowców energetycznych. Tymi słowami wtórował szefowej rządzącej Niemcami CDU Annegret Kramp-Karrenbauer.

- Gaz z Norwegii i z tranzytu przez Ukrainę jest dobry, a gaz z Rosji przez Nord Stream 2 miałby być zły? Taka dyskusja niczego nie wnosi do odpowiedzialnej polityki gospodarczej - stwierdził Mehren.

- Prace trwają. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że projekt zakończy się sukcesem - oświadczył. Jego zdaniem nowelizacja dyrektywy gazowej UE nie ma żadnego wpływu na budowę gazociągu. Równoczesnie zapewnił, że nie ma także żadnych problemów z finansowaniem inwestycji.

Zobacz także: Oglądaj też: Prezes UOKiK: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe

Mehring zapowiedział, że w drugiej połowie 2020 roku, gdy jego koncern wejdzie na giełdę, Nord Stream 2 będzie gotowy. - Do tego czasu szum ucichnie - ocenił niemiecki menedżer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(70)
22
3 lata temu
JESTEM ZA NORDSTREM 2 JEŻELI W CAŁEJ EUROPIE BĘDZIE TA SAMA CENA ZA GAZ
Taka prawda
3 lata temu
W 1939 rządzili Niemcy i Ruskie . 2019 jest dalej tak samo
polak
3 lata temu
i tak trzymać
Znowu w plecy
3 lata temu
Z silnym każdy się liczy a my jesteśmy skłóceni z obiema stronami oto efekt może liczycie na Amerykę chyba południową!!!!
gicho
3 lata temu
Krótkowzroczne jest to, iż jeśli się Rosję odetnie od głównego źródła dochodów, to można się w niedługim czasie spodziewać pochodów Krasnej Armii, bynajmniej nie pokojowych.
...
Następna strona