Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Prezes NIK Marian Banaś wcale nie złożył dymisji. Marszałek Sejmu komentuje

6
Podziel się

Prezes NIK Marian Banaś miał według posłów KO-PO Borysa Budki i Sławomira Nitrasa złożyć rezygnację z urzędu na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Odpowiedź marszałek nie pozostawia jednak złudzeń. Jak podkreśliła, "żadne pismo do niej nie wpłynęło".

 Prezes NIK Marian Banaś wcale nie złożył dymisji. Marszałek Sejmu komentuje
Prezes NIK Marian Banaś wcale nie złożył dymisji. Marszałek Sejmu komentuje (East News, East News)
bDznVrNN

Prezes NIK Marian Banaś wcale nie złożył dymisji. Marszałek Sejmu komentuje

Posłowie opozycji podając informację powoływali się na "wiarygodne źródło", według którego dymisja miała wpłynąć we wtorek na ręce marszałek Witek. Okazuje się jednak, że "sprawa Banasia" pozostaje w toku, a sam zainteresowany - przynajmniej na razie - nie zrzeknie się sprawowanej funkcji

Marian Banaś został wybrany na szefa NIK 30 sierpnia - za jego powołaniem głosowało 243 posłów - w tym 228 z PiS (większość bezwzględna w tym głosowaniu wynosiła 204 głosy)
.

bDznVrNP

Niedługo po wyborze Banasia "Superwizjer" TVN poinformował o wątpliwościach dotyczących kamienicy, która do niedawna należała do Banasia. Prezes NIK będąc wcześniej ministrem finansów, wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje – informował w jednym z wydań magazyn "Superwizjer".

Oglądaj: Burza wokół Mariana Banasia. Poseł PiS: jest przyzwoity, nie popełnił przestępstwa

Sam szef NIK poszedł na bezpłatny urlop i od tamtej pory był niedostępny dla mediów. Wystosował za to pozew przeciw autorom reportażu na ten temat.

bDznVrNV

Prezes NIK Marian Banaś wcale nie złożył dymisji. Afera z kamienicą od byłego żołnierza AK i pokojami "na godziny"

- Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" - podkreślał Marian Banaś po emisji materiału w TVN

Przypomnijmy, że samą kamienicę w Krakowie szef NIK Banaś miał otrzymać od znajomego byłego żołnierza AK w 2000 roku. Należąca do syna Mariana Banasia spółka urządziła w kamienicy hotel. Według ustaleń TVN24, od 2014 roku działa tam pensjonat na godziny, którego prowadzeniem zajmował się Dawid O., najemca. Pensjonat został zamknięty wkrótce po publikacji tych informacji.

bDznVrNW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDznVrOq
KOMENTARZE
(6)
Adi
rok temu
Kaczyński kazał mu spadać, bo Pis dostał za mało głosów. Jakby mieli większość w senacje to Banaś by jeszcze odszkodowanie dostał i wrócił na stołek
Polisz dzouk ...
rok temu
Pimp szefem Najwyzszej Izby Kontroli !!!! A pozniej pretensje , ze opowiadaja kawaly o Polakach !~
Adi
rok temu
Czyli jednak wróci;] xD
bDznVrOr
Tea
rok temu
Każdy z PiS:u musi natychmiast podać się do dymisji za byle przewinienie, a POwcy nawet swoich nie komentują!?
Cyrk
rok temu
A PiS idzie w zaparte. Broni państwowego przestępcy który unikał płacenia mależnych podatków do budżetu a teraz w NIK może to kontrolować. Pranoja.