Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Prezes PKO BP o swoim odejściu. Wskazuje na "granice elastyczności"

27
Podziel się:

Zdaję sobie sprawę, że rezygnacja z funkcji prezesa w miesiąc po powołaniu przez KNF może być zaskakująca. Kieruję się jednak zasadą, że odpowiedzialność za instytucję, którą mi powierzono, wyznacza granice mojej elastyczności - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" odchodzący prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski.

Prezes PKO BP o swoim odejściu. Wskazuje na "granice elastyczności"
Nie ma jednego powodu, który przesądził o złożeniu rezygnacji - mówi odchodzący prezes PKO BP (East News, Krzysztof Kaniewski)
bEUgbcTF

Przypomnijmy, że w połowie października dotychczasowy prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z pełnionej funkcji. Dodatkowo rada nadzorcza PKO BP odwołała z zarządu banku Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego. Miejsce Rościszewskiego w fotelu prezesa PKO BP zajęła Iwona Duda, która dotychczas pełniła funkcję prezesa zarządu Alior Banku.

W wywiadzie dla "Rz" Jan Emeryk Rościszewski przyznał, iż zdaje sobie sprawę, że rezygnacja z funkcji prezesa w miesiąc po powołaniu przez KNF może być zaskakująca. - Kieruję się jednak zasadą, że odpowiedzialność za instytucję, którą mi powierzono, wyznacza granice mojej elastyczności - podkreślił.

Zobacz także: Uwaga na fałszywe strony banków. Ekspert o trikach cyberprzestępców
bEUgbcTH

Dopytywany o wspomnianą "elastyczność" odparł, że nie ma jednego powodu, który przesądził o złożeniu rezygnacji. - Sprawne zarządzanie tak dużą spółką wymaga pełnego poparcia rady nadzorczej reprezentującej wszystkich akcjonariuszy. Ponieważ ten warunek nie został spełniony, postanowiłem zrezygnować z funkcji prezesa zarządu. Być może bank potrzebuje menedżera o większych zdolnościach do zawierania kompromisów - powiedział.

Prezes PKO BP o swoim odejściu i przyszłości

Spekulacje, że Jan Emeryk Rościszewski może odejść ze stanowiska, pojawiały się już wcześniej. Według "Dziennika Gazety Prawnej" Rościszewski może być kandydatem na ambasadora we Francji.

Zapytany, czy ma taki plan, Rościszewski zaznaczył, że "wbrew plotkom, powielanym przez media, nie planowałem zastąpić posady prezesa PKO BP inną funkcją publiczną". - Człowiek powinien zajmować się tym, na czym się zna, a miarą mądrości jest znajomość własnych ograniczeń. Na razie chciałbym popłynąć w długi rejs żeglarski z przyjaciółmi, najchętniej przepłynąć Atlantyk, pojechać na narty i zająć się rodziną - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUgbcUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
PiS = NSDAP
miesiąc temu
*Człowiek powinien zajmować się tym, na czym się zna, a miarą mądrości jest znajomość własnych ograniczeń.* Czy w PiSie jest choć jeden, który zrozumiałby to proste zdanie, nie mówiąc już o stosowaniu się do opisanej w nim zasady ?
0,1% rocznie
miesiąc temu
Za moje zdrowie i trudy masz chłopie flaki i dudy.
krolgolisza
miesiąc temu
A ja całą kasę z konta na koniec miesiąca wybieram i czekam do następnej pensji. Czy to dużo czy mało tego nie wiem, dla jednych tak dla innych nie. Wymieniam wszystko na Bitcoiny. Czy to dobrze czy nie, zobaczymy.
bEUgbcUj
Ninia
miesiąc temu
I już ogromna odprawa będzie, a co i tak dalej powoływać kolesi na kilka dni, a co , nie można?
Cyryl
miesiąc temu
Fundusze kapitałowe w tym banku lecą w dół, w trybie awaryjnym musieliśmy wycofywać pieniądze, aby ich nie stracić.
...
Następna strona