Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Andrzej Duda zabiera głos w sprawie nauczycieli. "Oczekiwania są usprawiedliwione"

- Nauczyciele to nie są ludzie dobrze zarabiający, ich oczekiwania są usprawiedliwione - oświadczył we wtorek prezydent Andrze Duda. Poprosił jednocześnie "obie strony" sporu, by podeszły do tej sprawy w sposób wyważony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydent Andrzej Duda apeluje o wyważone podejście do protestu nauczycieli. (Fot: PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent rozróżnił między oczekiwaniami nauczycieli, a ich żądaniami. - Można dyskutować, czy żądania są sprawiedliwe i czy one w ogóle w takiej formule są możliwe do spełnienia i w takich terminach, jakie określili ci, którzy protestują - powiedział Andrzej Duda podczas gali wręczenia nagród w konkursie "Pracodawca przyjazny pracownikom".

Zobacz też: Balcerowicz o strajku nauczycieli: jestem przeciwko ogłupianiu ludzi

- Z całą pewnością oczekiwania są usprawiedliwione i ja nie mam żadnych wątpliwości - dodał prezydent. - Myślę o naszych nauczycielach, o tych, którzy dbają o wykształcenie naszych dzieci. To nie są ludzie dobrze zarabiający. To są ludzie zarabiający raczej niższe wynagrodzenia w naszym kraju, a wykonują zadanie bardzo ważne, czasem jest także zadanie ciężkie - podkreślał Andrzej Duda.

Minister edukacji Anna Zalewska.
Strajk nauczycieli. Minister Zalewska: Gwarantuję, że egzaminy się odbędą

Zaznaczył, że praca nauczyciela jest bardzo odpowiedzialna i to trzeba brać pod uwagę. - Proszę, żeby obie strony podeszły do tego w sposób wyważony - zakończył.

Prezydent odniósł się w ten sposób do zapowiadanego strajku naczycieli. Z inicjatywy Związku Nauczycieli Polskich trwa w szkołach referendum strajkowe. Jeśli większość bioracych w nim udział, opowiada się za strajkiem, rozpocznie się on 8 kwietnia, co pokrywa się z terminem szkolnych egzaminów. Szef ZNP Sławomir Broniarz mówił też o blokowaniu promocji uczniów do wyższych klas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prezydent, gospodarka, wiadomości, strajk nauczycieli, oświata
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2019

PYTANIEDOSTAŁ KURSKI NA TVP-PROPAGANDOWĄ, DOSTAŁ RYDZYK NA FIU-BŹDZIU, CZEGO NIE DOSTALI DO TEJ PORY NAUCZYCIELE TO CO IM SIĘ NALEŻY ??????

19-03-2019

babazapominają,że mają 2 miesiące płatnych wakacji co roku, ferie też płatne, roczne urlopy też płatne. ja pracowałam ale tak dobrze nie miałam

19-03-2019

marioOdebrać trochę milionerom i dać nauczycielom.

Rozwiń komentarze (52)