Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prezydent Andrzej Duda zabiera głos w sprawie nauczycieli. "Oczekiwania są usprawiedliwione"

52
Podziel się

- Nauczyciele to nie są ludzie dobrze zarabiający, ich oczekiwania są usprawiedliwione - oświadczył we wtorek prezydent Andrze Duda. Poprosił jednocześnie "obie strony" sporu, by podeszły do tej sprawy w sposób wyważony.

Prezydent Andrzej Duda apeluje o wyważone podejście do protestu nauczycieli.
Prezydent Andrzej Duda apeluje o wyważone podejście do protestu nauczycieli. (East News, PAP/Radek Pietruszka)
bEgMQpRx

Prezydent rozróżnił między oczekiwaniami nauczycieli, a ich żądaniami. - Można dyskutować, czy żądania są sprawiedliwe i czy one w ogóle w takiej formule są możliwe do spełnienia i w takich terminach, jakie określili ci, którzy protestują - powiedział Andrzej Duda podczas gali wręczenia nagród w konkursie "Pracodawca przyjazny pracownikom".

Zobacz też: Balcerowicz o strajku nauczycieli: jestem przeciwko ogłupianiu ludzi

bEgMQpRz

- Z całą pewnością oczekiwania są usprawiedliwione i ja nie mam żadnych wątpliwości - dodał prezydent. - Myślę o naszych nauczycielach, o tych, którzy dbają o wykształcenie naszych dzieci. To nie są ludzie dobrze zarabiający. To są ludzie zarabiający raczej niższe wynagrodzenia w naszym kraju, a wykonują zadanie bardzo ważne, czasem jest także zadanie ciężkie - podkreślał Andrzej Duda.

Zaznaczył, że praca nauczyciela jest bardzo odpowiedzialna i to trzeba brać pod uwagę. - Proszę, żeby obie strony podeszły do tego w sposób wyważony - zakończył.

Prezydent odniósł się w ten sposób do zapowiadanego strajku naczycieli. Z inicjatywy Związku Nauczycieli Polskich trwa w szkołach referendum strajkowe. Jeśli większość bioracych w nim udział, opowiada się za strajkiem, rozpocznie się on 8 kwietnia, co pokrywa się z terminem szkolnych egzaminów. Szef ZNP Sławomir Broniarz mówił też o blokowaniu promocji uczniów do wyższych klas.

bEgMQpRF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgMQpSa
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
doktor
2 lata temu
PIS nie chce wykszatlcuchow dlatego zlikwidowal gimnazja. Im potrzebni sa ludzie nie myslacy a glosujacy na nich 500+ i rozpita patologia.
suweren
2 lata temu
Duda znowu sie nadymal i krzyczy ?
urzednik
2 lata temu
jutro strajkuje poczta sekretarki medyczne sądowe bo mamy tylko----------------------------średnia krajową
bEgMQpSb
poszkodowani
2 lata temu
tusk oddaj nasze offe offe złodzieje 8lat
SOCJALDEMOKRA...
2 lata temu
Panie Duda nie poniżaj urzędu Prezydenta RP-nie przystoi zarówno łamanie konstytucji jak i zwyczajne "podniecające "wygłaszanie przemówień z których NIC a NIC nie wynika.
...
Następna strona