Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Minister Zalewska: Gwarantuję, że egzaminy się odbędą

392
Podziel się:

- Jesteśmy przygotowani do egzaminów. Wszystko przebiega bez zakłóceń – zapewnia Minister Edukacji Narodowej Anna Zalweska. Jak dodała komisje są już kompletne.

Minister edukacji Anna Zalewska.
Minister edukacji Anna Zalewska. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Jesteśmy przygotowani do egzaminów. Wszystko przebiega bez zakłóceń. Zostały powołane komisje egzaminacyjne, teraz powoływane są komisje nadzorujące poszczególne klasy. Wszystko przebiega w najlepszym porządku – zapewniła w Kwadransie Politycznym szefowa MEN Anna Zalewska.

- Gwarantuję że egzaminy się odbędą – podkreśliła na antenie TVP. Jak zapowiedziała sytuację kontroluje Centralna Komisja Egzaminacyjna, która działa niezależnie od MEN. - Jest ona przygotowana. Nawet tam, gdzie dochodzi do referendum, strajk może przyjmować różną formę. Wierzę, że wszystko odbędzie się bez zakłóceń – dodała.

Pytana o to, ile szkół ma przeciwko sobie, minister zaznaczyła, że protesty nie są skierowane bezpośrednio do niej. – Chodzi tylko o pieniądze. Przyśpieszyliśmy trzecią transzę podwyżek, dołożyliśmy dodatkowe pieniądze dla nauczycieli. Kolejne 50 mln zł na trafi na doskonalenie zawodowe nauczycieli - zaznaczyła.

Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

Jak mówiła, spotyka się z nauczycielami i rodzicami. - Bez końca rozmawiamy. Generalnie kierunek zmian jest w pełni akceptowany. Oczywiście są dodatkowe propozycje – mówiła Zalewska. - Wszystkie głosy krytyczne analizuję - zapewniła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(392)
PIS jak tak m...
5 lata temu
Zalewska to nam zapewniła ten cały syf w oświacie, człowiek ma dość swoich kłopotów to jeszcze głupie rządy mu w życiu przeszkadzają. Kto wyciągnął Zalewską spod szafy i ją wsadził na miejsce ministra. Czy w rządzie muszą być same głupki czy nie może być ktoś rządzić, kto ma poukładane w głowie. Sami zadłużeni od lat bez pracy degeneraci.
hania
5 lata temu
nauczyciele niech uczą dzieci na lekcjach i rozwiązują zadania a nie zadają do domu tyle dla dzieci że rodzicę muszą siedzieć i tłumaczyć .bo trudne zadają do domu a na lekcji rozwiązują łatwe ,bo sami nie umieją.jeszcze podwyżki chcą.ile wolnego mają.
Bolek123
5 lata temu
Ta kobiecina co najwyżej może zagwarantować że nie zmądrzeje.
gość
5 lata temu
Ta kobita, niezależnie od sytuacji, zawsze ma głupawy uśmiech na gębie.
Texas
5 lata temu
Ministerstwo edukacji działa prężnie. Myślę że rząd wkrótce zabierze się za problem niskich płac dla nauczycieli bo po prostu troszczą sie o wszystkich. Cierpliwości
...
Następna strona