Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Minister Zalewska: Gwarantuję, że egzaminy się odbędą

- Jesteśmy przygotowani do egzaminów. Wszystko przebiega bez zakłóceń – zapewnia Minister Edukacji Narodowej Anna Zalweska. Jak dodała komisje są już kompletne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister edukacji Anna Zalewska. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Jesteśmy przygotowani do egzaminów. Wszystko przebiega bez zakłóceń. Zostały powołane komisje egzaminacyjne, teraz powoływane są komisje nadzorujące poszczególne klasy. Wszystko przebiega w najlepszym porządku – zapewniła w Kwadransie Politycznym szefowa MEN Anna Zalewska.

- Gwarantuję że egzaminy się odbędą – podkreśliła na antenie TVP. Jak zapowiedziała sytuację kontroluje Centralna Komisja Egzaminacyjna, która działa niezależnie od MEN. - Jest ona przygotowana. Nawet tam, gdzie dochodzi do referendum, strajk może przyjmować różną formę. Wierzę, że wszystko odbędzie się bez zakłóceń – dodała.

Pytana o to, ile szkół ma przeciwko sobie, minister zaznaczyła, że protesty nie są skierowane bezpośrednio do niej. – Chodzi tylko o pieniądze. Przyśpieszyliśmy trzecią transzę podwyżek, dołożyliśmy dodatkowe pieniądze dla nauczycieli. Kolejne 50 mln zł na trafi na doskonalenie zawodowe nauczycieli - zaznaczyła.

Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

Jak mówiła, spotyka się z nauczycielami i rodzicami. - Bez końca rozmawiamy. Generalnie kierunek zmian jest w pełni akceptowany. Oczywiście są dodatkowe propozycje – mówiła Zalewska. - Wszystkie głosy krytyczne analizuję - zapewniła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

SylwNauczyciele zarabiają za dużo. Proszę przeliczyć ich zarobki na stawkę godzinową.

15-03-2019

warszawiankaKłamczucha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15-03-2019

nowya ta z tymi kłami swoje !!!

Rozwiń komentarze (392)