Notowania

media
11.03.2019 06:39

Strajk Nauczycieli. "Gazeta Polska" przedstawia ZNP jako terrorystów

"ZNP bierze dzieci na zakładników" - taki tytuł widać na okładce poniedziałkowej "Gazety Polskiej". Zdjęcie okładkowe przedstawia szefa ZNP jako terrorystę z kałasznikowem w klasie pełnej dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gazeta Polska)
Okładka "Gazety Polskiej" z 11 marca 2019

W taki sposób "tygodnik niepodległego Polaka", jak samo określa się wydawnictwo, przedstawia działania największego związku zawodowego nauczycieli w Polsce.

Związek Nauczycielstwa Polskiego postanowił przeprowadzić referendum strajkowe, w którym członkowie ZNP zdecydują o rozpoczęciu strajku 8 kwietnia do odwołania.

1000 zł podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty - to podstawowy postulat ZNP. Ale nauczyciele nie ukrywają, że nie podobają im się też efekty niedawnej reformy oświaty.

Obejrzyj: Egzaminy przesunięte przez strajk nauczycieli? "To nie problem"

"Na takim rozwiązaniu najwięcej stracą dzieci i ich rodzice" - odpowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej i przekonuje, że strajk odbędzie się przede wszystkim kosztem uczniów.

- Jesteśmy przekonani, że nauczyciele do żadnych takich planów zmierzających do destrukcji systemu edukacji nie przystąpią - mówił podczas konferencji prasowej wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.

MEN w publicznej polemice ze związkowcami podpiera się badaniami, także panelami internetowymi, z których ma wynikać, że większość rodziców jest przeciwna strajkowi.

Nastroje wśród nauczycieli pogorszyły się po ostatniej konwencji PiS i wyborczych obietnicach rozszerzenia polityki socjalnej. W zapowiedziach programów opiewających na 40 mld zł rocznie zabrakło podwyżek dla nauczycieli, o które ci upominają się od miesięcy.

Warszawa, 04.03.2019. Uczestnicy konferencji prasowej "Strajk" w siedzibie ZNP.
Strajk nauczycieli 8 kwietnia. Do ZNP dołącza FZZ Solidarność-Oświata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, strajk nauczycieli, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2019

WersandProstacki przekaz tego szmatławca nikogo już nie dziwi.

11-03-2019

KryslcDostali taki rozkaz od PiS to to robią. Największy problem to nie podwyżki tylko to że nikt nas nie słucha, władza robi co chce i jeszcze kłamie na … Czytaj całość

11-03-2019

EmerytA czego można się spodziewać po pisowskiej gazecie. Będzie proces który przegra ten brukowiec.

Rozwiń komentarze (71)