Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli podczas egzaminów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna szuka chętnych do pracy na uniwersytetach

1
Podziel się:

15 zł brutto za godzinę pracy przy egzaminach oferuje wrocławskim doktorantom Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Praca ma charakter zmianowy.

Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia.
Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia. (East News, Tomasz Kawka/East News)

Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać w najbardziej newralgicznym okresie, czyli egzaminów ósmoklasistów spędza sen z powiek rządzącej MEN Annie Zalewskiej. Jej resort chce w błyskawicznym trybie zmienić przepisy w taki sposób, by ewentualna nieobecność pedagogów nie zablokowała możliwości jego przeprowadzenia.

Jeśli protestujący nie zasiądą w komisjach egzaminacyjnych, zostaną zastąpieni egzaminatorami spoza szkoły, w tym emerytami. Wrocławska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna właśnie poszukuje chętnych do pracy przy egzaminach.

Chodzi o porządkowanie i elektroniczną ewidencję materiałów egzaminacyjnych. Jak wynika z ogłoszenia oferta jest sezonowa, a OKE oferuje umowę zlecenie na okres 11 kwietnia do końca czerwca 2019. Praca ma być zmianowa na jednej lub dwóch 7-8 h zmianach.

Ile oferuje Komisja Egzaminacyjna? 15 zł brutto za godzinę pracy. Jak informują na Twitterze profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, z ofertą zastąpienia nauczycieli podczas strajku, zwrócili się między innymi do doktorantów Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada:

Jak zaznacza OKE, że chętny nie może być czynnym nauczycielem. Dyskwalifikuje również to, jeśli chętni pozostaje w jakichkolwiek stosunkach z osobą przystępującą do egzaminów, sam również też nie może jednocześnie przystępować do jakichkolwiek egzaminów organizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W związku z tym musi złożyć stosowne oświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Nauczyciel ni...
3 lata temu
Hahaha ok 11 zeta na rękę, a byle prostak ze szpachlą ma 25 zł nieraz i 40 zł jak coś więcej potrafi. Toż to szczyt. Tak właśnie traktuje się wykształconych ludzi w tym kraju. W sumie nie dziwię się nauczycielom. A za taką stawkę mogę im pokazać tylko jedno: fûck yoū