Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli podczas egzaminów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna szuka chętnych do pracy na uniwersytetach

386
Podziel się

15 zł brutto za godzinę pracy przy egzaminach oferuje wrocławskim doktorantom Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Praca ma charakter zmianowy.

Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia.
Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia. (East News, Tomasz Kawka/East News)
bEqBEzLV

Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać w najbardziej newralgicznym okresie, czyli egzaminów ósmoklasistów spędza sen z powiek rządzącej MEN Annie Zalewskiej. Jej resort chce w błyskawicznym trybie zmienić przepisy w taki sposób, by ewentualna nieobecność pedagogów nie zablokowała możliwości jego przeprowadzenia.

Jeśli protestujący nie zasiądą w komisjach egzaminacyjnych, zostaną zastąpieni egzaminatorami spoza szkoły, w tym emerytami. Wrocławska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna właśnie poszukuje chętnych do pracy przy egzaminach.

bEqBEzLX

Chodzi o porządkowanie i elektroniczną ewidencję materiałów egzaminacyjnych. Jak wynika z ogłoszenia oferta jest sezonowa, a OKE oferuje umowę zlecenie na okres 11 kwietnia do końca czerwca 2019. Praca ma być zmianowa na jednej lub dwóch 7-8 h zmianach.

Ile oferuje Komisja Egzaminacyjna? 15 zł brutto za godzinę pracy. Jak informują na Twitterze profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, z ofertą zastąpienia nauczycieli podczas strajku, zwrócili się między innymi do doktorantów Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada:
bEqBEzMd

Jak zaznacza OKE, że chętny nie może być czynnym nauczycielem. Dyskwalifikuje również to, jeśli chętni pozostaje w jakichkolwiek stosunkach z osobą przystępującą do egzaminów, sam również też nie może jednocześnie przystępować do jakichkolwiek egzaminów organizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W związku z tym musi złożyć stosowne oświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBEzMy
KOMENTARZE
(386)
Nauczyciel ni...
2 lata temu
Hahaha ok 11 zeta na rękę, a byle prostak ze szpachlą ma 25 zł nieraz i 40 zł jak coś więcej potrafi. Toż to szczyt. Tak właśnie traktuje się wykształconych ludzi w tym kraju. W sumie nie dziwię się nauczycielom. A za taką stawkę mogę im pokazać tylko jedno: fûck yoū
Waldi
2 lata temu
Moim zdaniem Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie musiała by szukać ludzi do pracy na egzaminy na Uniwersytetach gdyby Men usiadł rzeczowo do rozmów z przedstawicielami Nauczycieli i po prostu spróbował by się dogadać z Nauczycielami poprzez ich przedstawicieli a nie jak do tej pory nie prowadzić żadnej poważnej debaty.
Czas!
2 lata temu
Niech ta ministra ruszy 4 litery i po ludzku porozmawia z nauczycielami. Czas nagli.
bEqBEzMz
Jasiek
2 lata temu
Pani min. Zalewska narobiła niezłego bigosu. I teraz nam przyjdzie go zjeść. A ona do Brukseli z elegancką walizeczką.
Malina
2 lata temu
Chcę by nauczyciel mego dziecka nie był ubogim, sfrustrowanym człowiekiem. Do dzieci trzeba optymizmu, kompetencji , entuzjazmu i radości.
...
Następna strona