Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli podczas egzaminów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna szuka chętnych do pracy na uniwersytetach

15 zł brutto za godzinę pracy przy egzaminach oferuje wrocławskim doktorantom Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Praca ma charakter zmianowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia. (Fot: Tomasz Kawka/East News)

Strajk nauczycieli, który ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać w najbardziej newralgicznym okresie, czyli egzaminów ósmoklasistów spędza sen z powiek rządzącej MEN Annie Zalewskiej. Jej resort chce w błyskawicznym trybie zmienić przepisy w taki sposób, by ewentualna nieobecność pedagogów nie zablokowała możliwości jego przeprowadzenia.

Jeśli protestujący nie zasiądą w komisjach egzaminacyjnych, zostaną zastąpieni egzaminatorami spoza szkoły, w tym emerytami. Wrocławska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna właśnie poszukuje chętnych do pracy przy egzaminach.

Chodzi o porządkowanie i elektroniczną ewidencję materiałów egzaminacyjnych. Jak wynika z ogłoszenia oferta jest sezonowa, a OKE oferuje umowę zlecenie na okres 11 kwietnia do końca czerwca 2019. Praca ma być zmianowa na jednej lub dwóch 7-8 h zmianach.

Ile oferuje Komisja Egzaminacyjna? 15 zł brutto za godzinę pracy. Jak informują na Twitterze profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, z ofertą zastąpienia nauczycieli podczas strajku, zwrócili się między innymi do doktorantów Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu.

Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada:

Jak zaznacza OKE, że chętny nie może być czynnym nauczycielem. Dyskwalifikuje również to, jeśli chętni pozostaje w jakichkolwiek stosunkach z osobą przystępującą do egzaminów, sam również też nie może jednocześnie przystępować do jakichkolwiek egzaminów organizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W związku z tym musi złożyć stosowne oświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

KrisUjmę sprawę tak - dla nauczycieli kasy nie ma a na łamistrajkow się znajdzie. Arogancja tego rządu przekroczyła poprzedniego wielokrotnie ....

13-03-2019

benos1Ci co dadzą się przekupić jak ta część narodu przez przekupujących, to też przestępstwo.

13-03-2019

piadawspółcześni łamistrajki a koniec i tak na ulicy

Rozwiń komentarze (386)