Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Prezydentura bez wyższych podatków, ustawa wszystko na rękę dla najmniej zarabiających. Trzaskowski przedstawia kolejne pomysły

92
Podziel się:

Rafał Trzaskowski poinformował, że chciałby zwolnić z podatku dochodowego wszystkich, którzy rocznie zarabiają do 30 tys. zł. Osoby zarabiające od 30 do 65 tys. zł rocznie będą miały kwotę wolną od podatku w wysokości 8 tys. zł.

Rafał Trzaskowski chce wprowadzić ustawę "wszystko na rękę"
Rafał Trzaskowski chce wprowadzić ustawę "wszystko na rękę" (GETTY)

- Osoby, które otrzymują płacę minimalną, nie będą płacić podatku, a dla tych, którzy mają dochód między 30 a 65 tys. zł, kwota wolna będzie wynosić 8 tys. zł - wyliczał polityk.

- System podatkowy nie jest sprawiedliwy i powinien być tak skonstruowany, żeby nie opłacało się zatrudniać pracowników na umowy śmieciowe - mówił kandydat na prezydenta.

- Stworzymy system, który będzie zachęcał do tworzenia miejsc pracy - powiedział także Trzaskowski.

Pomysł zmiany regulacji kwoty wolnej od podatku Rafał Trzaskowski przedstawił przed kilkoma dniami w swoim programie wyborczym. Zaproponował, by osoby zarabiające do 30 tys. zł w ogóle nie płaciły podatku dochodowego, zaś dla osób z zarobkami w przedziale 30-65 tys. kwota wolna miałaby wynieść 8 tys. zł. Według programu Trzaskowskiego, przy wyższych dochodach zmian by nie było.

"Nie dla wyższych podatków

We wtorek Trzaskowski złożył natomiast zapewnienie, że jeśli zostanie prezydentem, będzie wetował wszystkie projekty zakładające podnoszenie podatków. Poprosiliśmy ekonomistów o skomentowanie tak śmiałej obietnicy.

Witold Michałek, ekspert BCC jest zdania, że podnoszenie obciążeń jest nieuniknione, bo przy ogromnym pompowaniu pieniędzy w związku z pandemią i grożącym nam kryzysem, w którymś momencie powstałe zadłużenie trzeba będzie zacząć zwracać.

- Gdy już pojawi się recesja i do budżetu będą wpływać obniżone dochody z VAT i innych podatków, trzeba będzie coś zrobić, by zachować płynność. Politycy mogą trochę z nas zakpić i nie będzie podnoszenia podatków, ale w górę pójdą inne opłaty, np. składkowe. Trzeba zwracać uwagę na to, jakie podwyżki się pojawiają w przymusowych opłatach, bo to gra z obywatelem – uważa ekonomista.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus pokazał, że trzeba więcej wydać na służbę zdrowia. Bukowski: Sposobem podwyżka VAT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(92)
Harry
2 lata temu
Kwota wolna powinna być dla każdego, jak sama nazwa wskazuje. Inaczej to po prostu kolejny +. Poza tym co, ojciec 4 dzieci zarabiający 6 tyś nie będzie miał kwoty wolnej a kawaler mający 5,5 będzie miał 8 tyś? Takie bzdety wychodzą jak próbuje się komplikować proste sprawy
jasne! Trzask...
2 lata temu
takie obietnice nic nie kosztują, przecież nie Prezydent o tym decyduje. By jednak proponować rozwiązania systemowe, trzeba rozumieć system. Znacznie łatwiej obiecywać gruszki na wierzbie. Jego guru, Tusk zwykł krzyczeć z trybuny sejmowej: "nie rozumiecie, że nie ma na to pieniędzy?" A on Trzaskowski, znajdzie? Zechce choć spróbować?
Tak to.
2 lata temu
Przecież on nie ma na ten temat zielonego pojęcia, a obiecuje gruszki na wierzbie jak Miciurin.
buahahaha
2 lata temu
Kto jeszcze wierzy, w obietnice kacyków z PO?
AnnaT
2 lata temu
Czyli jeśli się zepnę i zarobię 70 000 PLN czyli niecałe 6 000 miesięcznie ... to Pan Trzaskowski zabierze mi moje 5000... na pewno aby zmotywować mnie bardziej do pracy w kolejnym roku :) Dzięki Rafał, dzięki.... ale chyba na ciebie nie zagłosuje.
...
Następna strona