Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydentura bez wyższych podatków, ustawa wszystko na rękę dla najmniej zarabiających. Trzaskowski przedstawia kolejne pomysły

Rafał Trzaskowski poinformował, że chciałby zwolnić z podatku dochodowego wszystkich, którzy rocznie zarabiają do 30 tys. zł. Osoby zarabiające od 30 do 65 tys. zł rocznie będą miały kwotę wolną od podatku w wysokości 8 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GETTY)
Rafał Trzaskowski chce wprowadzić ustawę "wszystko na rękę"

- Osoby, które otrzymują płacę minimalną, nie będą płacić podatku, a dla tych, którzy mają dochód między 30 a 65 tys. zł, kwota wolna będzie wynosić 8 tys. zł - wyliczał polityk.

- System podatkowy nie jest sprawiedliwy i powinien być tak skonstruowany, żeby nie opłacało się zatrudniać pracowników na umowy śmieciowe - mówił kandydat na prezydenta.

- Stworzymy system, który będzie zachęcał do tworzenia miejsc pracy - powiedział także Trzaskowski.

Pomysł zmiany regulacji kwoty wolnej od podatku Rafał Trzaskowski przedstawił przed kilkoma dniami w swoim programie wyborczym. Zaproponował, by osoby zarabiające do 30 tys. zł w ogóle nie płaciły podatku dochodowego, zaś dla osób z zarobkami w przedziale 30-65 tys. kwota wolna miałaby wynieść 8 tys. zł. Według programu Trzaskowskiego, przy wyższych dochodach zmian by nie było.

"Nie dla wyższych podatków

We wtorek Trzaskowski złożył natomiast zapewnienie, że jeśli zostanie prezydentem, będzie wetował wszystkie projekty zakładające podnoszenie podatków. Poprosiliśmy ekonomistów o skomentowanie tak śmiałej obietnicy.

Witold Michałek, ekspert BCC jest zdania, że podnoszenie obciążeń jest nieuniknione, bo przy ogromnym pompowaniu pieniędzy w związku z pandemią i grożącym nam kryzysem, w którymś momencie powstałe zadłużenie trzeba będzie zacząć zwracać.

- Gdy już pojawi się recesja i do budżetu będą wpływać obniżone dochody z VAT i innych podatków, trzeba będzie coś zrobić, by zachować płynność. Politycy mogą trochę z nas zakpić i nie będzie podnoszenia podatków, ale w górę pójdą inne opłaty, np. składkowe. Trzeba zwracać uwagę na to, jakie podwyżki się pojawiają w przymusowych opłatach, bo to gra z obywatelem – uważa ekonomista.

Obejrzyj: Koronawirus pokazał, że trzeba więcej wydać na służbę zdrowia. Bukowski: Sposobem podwyżka VAT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Rafał Trzaskowski, kwota wolna od podatku, podatki, pit, gospodarka, wiadomości, wybory 2020
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2020

ToJest dla wszystkich nie dla wybrańców i tak powinno być jedni dodtali same +++ a inni podwyżki cen podstawowych produktów Jedni maja lżej nie pracując … Czytaj całość

01-07-2020

PamietamyRaczej ustawka wszystko do ukrytej kieszeni POKO (tak jak te 600 tyś euro za Ciech jakie przytulili wg. jednego z tych co podobno dawali )

01-07-2020

3 x 15a czy gruszki rosną na wierzbie?

Rozwiń komentarze (92)