Notowania

Primark wchodzi do Polski. Pierwsza taka deklaracja

Primark "ma plany na Polskę" - potwierdził John Bason, dyrektor finansowy Associated British Food, do której należy sieć odzieżowa. Wcześniej nikt z przedstawicieli firmy nie wypowiadał się oficjalnie w tym temacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
O tym, że Primark wejdzie do Polski, spekulowano od dawna (Fot: 淺藍雪)

O tym, że irlandzka odzieżowa sieć handlowa "Primark" wejdzie do Polski, w mediach branżowych pisze się od dawna. Centrala wciąż nie potwierdziła, kiedy i gdzie zostanie otwarta pierwsza placówka, ale wiele wskazuje na to, że to już kwestia czasu.

John Bason, dyrektor finansowy Associated British Food, do której należy sieć odzieżowa, potwierdził w rozmowie z serwisem Drapersonline, że Primark wchodzi do Polski. Informuje o tym "Puls Biznesu".

Pomysł na biznes: Sukienki premium

Bason zapowiedział kontynuację międzynarodowej ekspansji w Europie Wschodniej i zaznaczył, że firma będzie się koncentrowała na rynkach francuskim, hiszpańskim i włoskim, ale również "ma już plany na Polskę". Nie chciał jednak zdradzić, jakie.

"Puls Biznesu" ustalił, że pierwsza placówka może zostać oddana do użytku w powstającej Galerii Młociny w Warszawie. Mówi się również o sklepie w Krakowie.

Aktualnie w ramach sieci działa 270 sklepów zlokalizowanych w Europie i Ameryce Północnej. Na tle konkurencji wyróżnia się bardzo niskimi cenami i szybko zmieniającym się asortymentem. Jak zauważa "PB", kolejki widać było nawet podczas otwarcia salonu Primarka w stolicy marek z najwyższej półki, czyli Mediolanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

Mario( J-23 nadaje z Londynu ) - Żałosna hurtownia chińskich jednorazówek o nie pasującym rozmiarze i tracące kolor po pierwszym praniu . Naiwnych pewnie … Czytaj całość

22-01-2019

DONALD PUŁTUSKBRAWO KOLEJNA NIEMIECKA FIRMA BĘDZIE WYCIĄGAĆ OD NAS PIENIADZE

22-01-2019

zagłoba sumPrimark to najgorszej jakosci taniocha tu, w UK. Nie wyobrażam sobie, coto może byčw Polsce.

Rozwiń komentarze (45)