Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pandemia koronawirusa spowodowała, że ludzie chcą się szczepić na grypę. Są jednak problemy z dostępnością szczepionki. - Sytuacja powinna się zmienić na przełomie września i października. Liczymy, że dostawy szczepionek do Polski będą regularne i w zdecydowanie większej ilości - powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, w programie Newsroom. Jak dodała, do Polski ma trafić ok. 2 mln szczepionek. Jeśli popyt będzie większy, ta liczba wzrośnie. Na jakiej podstawie oceniane jest to zapotrzebowanie? Jak tłumaczyła Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, apteki zbierają zapotrzebowanie na szczepionki od pacjentów, tę liczbę zgłaszają hurtowni, potem pacjenci są informowani o możliwości jej nabycia. - Pamiętajmy, że szczepionki możemy nabyć w aptece na podstawie recepty - dodała.

41
Podziel się:
KOMENTARZE
(41)
szczep
3 lata temu
Wg portalu "gdzie po lek" - Vaxigrip Tetra (przeciw grypie) 1 ampułkostrzykawka (refundowany) jest dostępny w 31 aptekach. Trzydziestu jeden w całej Polsce!!!!!!
Seniorka
3 lata temu
Te trudności ze zdobyciem szczepionek to reklama. Chą, by się frajerzy znaleźli i szczepili. Nie szczepię się, bo to są szczeionki na wirusy sprzed lat. dzwonili mi z poradni , bym przyszła się zaszczepić. Nikt z pracowników tej poradni się nie szczepi, nawet panie z rejestracji, które są najbardziej narażone. Jestem seniorką, ale dziekuje!!!
fsd
3 lata temu
dziwne bo mam znajomą, która pracuje w aptece i mówi że zainteresowanie jest małe a nawet znikome i że szczepionki na grypę u nich leżą
JA...
3 lata temu
kupujta ludzie szczepionki , bo zabraknie lub zdrożeją.
Fela
3 lata temu
To irytujące, że najpierw pół roku trąbią, że trzeba się zaszczepić, a potem brak szczepionek.
...
Następna strona