Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WS
|
aktualizacja

Progi dochodowe w programie 500 plus? Wiceminister finansów zabrał głos

300
Podziel się:

- W programie 500 plus mogłyby być progi dochodowe - wskazał wiceminister finansów Artur Soboń, w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Gość programu został zapytany o to, czy wprowadzenie progów nie byłoby skutecznym ograniczeniem wydatków z budżetu. - W pewnych rozwiązaniach dla najsłabszych mamy progi. Tam, gdzie to wsparcie jest powszechne, tych progów nie ma. Na stacji benzynowej nie ma progów - stwierdził Soboń.

Progi dochodowe w programie 500 plus? Wiceminister finansów zabrał głos
Artur Soboń przyznał, że warto rozmawiać o wprowadzeniu progów dochodowych w programie Rodzina 500 plus (Agencja Gazeta, Patryk Ogorzałek)

Wiceminister finansów odciął się na sugestię, że wydatki z budżetu państwa są zbyt wysokie czy rozbuchane. - Jakie wydatki są zbyt rozbuchane - środki na samorządy? Na politykę prorodzinną? Na programy osłonowe? To są wydatki zbyt rozbuchane? - pytał w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.

Zdaniem Sobonia dogmatyczna polityka fiskalna, która nie zważa na koszty społeczne, jest taką polityką, pod którą nie będzie się podpisywać. W kontekście programu Rodzina 500 plus przyznał, że mogłyby tutaj obowiązywać progi dochodowe i "warto o tym rozmawiać".

Co dalej z 500 plus

Ostatnio nie milkną pytania o waloryzację świadczenia wychowawczego. Minister Marlena Maląg niejednokrotnie zaprzeczała, aby rząd miał pracować nad zmianą jego wysokości. Podczas ostatniej rozmowy z "Faktem" szefowa resortu podała po raz kolejny, że nie przewiduje takiej możliwości.

- Na chwilę obecną nie przewidujemy waloryzację wysokości świadczenia 500 plus, ale kompleksowe wsparcie dla rodzin w różnych obszarach tak, by polityka rodzinna była systemowa i kompleksowa - powiedziała Maląg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(300)
Taka prawda
2 miesiące temu
Drukarki rozgrzane do czerwoności!!! Drukują dzień i noc!!! Będzie świeża kasa!!!
ass
2 miesiące temu
bo musza znalezc pieniadze dla ukraincow
Rozum
2 miesiące temu
Jak wam przeszkadzają Ci co biorą 500+i z tego żyją to też tak zróbcie skoro to taki biznes
Praca
2 miesiące temu
Przynajmniej 1 osoba musi pracować nie ważne czy rodzice są w związku małżeńskim czy nie udokumentowane że ktoś w tym domu płaci podatki.
zxcxz
2 miesiące temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku, ale nie tak jak w Polskim Ładzie, gdzie to nic nie dało ludziom przedsiębiorczym, a wręcz zabrało. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola, lekarstwa czy badania zdrowotne itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiażke pt. Emreytura nie jest Ci potrzebna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
...
Następna strona