Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Program 500+. "Żadnych zmian w programie. Na polityce rodzinnej nie oszczędzamy"

- 500+ trafia do wszystkich dzieci i tak pozostanie. Na polityce rodzinnej nie oszczędzamy, bo to jest przyszłość naszego kraju - podkreślił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, zapewniając, że program będzie kontynuowany. W programie "Money. To się liczy" zapytaliśmy też wiceministra, czy świadczenie będzie waloryzowane. - Na dzisiaj rozmawiamy o przyszłorocznym budżecie i tam nie będziemy proponować waloryzacji - powiedział. Dodał jednak, że nie oznacza, że za kilka lat ta sprawa nie będzie przedmiotem dyskusji. Wiceminister nie chciał komentować opinii prof. Pawła Wojciechowskiego, który w wywiadzie dla money.pl powiedział, że zamiast waloryzować 500+ powinno się je skierować do rodzin najbiedniejszych. - Każdy ma prawo do swojej opinii - powiedział Stanisław Szwed. - My pozostajemy przy tym, że program jest dla wszystkich dzieci w kwocie 500 zł. Nie przewidujemy żadnych zmian w programie - zapewnił.

0
0
171
Podziel się
Komentarze (171)
zobacz więcej komentarzy (171)
KOMENTARZE
(171)
Koturbasz
2 lata temu
500+ dla każdego człowieka w Polsce bo każdy w końcu był kiedyś dzieckiem i każdemu się należy jak buda psu
giwa
2 lata temu
pani emerytka ma racje my pracowalismy na dzieci bez zadnej pomocy i teraz musimy pracowac bo nasze dzieci nie radza sobie bo sa glodowe place ludzie ktorzy pracuja za pisu maja sie gorzej od innych poza emerytami wiec pyta po co nam takie rzady owczy ped niektorych grup oglupionych przez obecne rzady to skandal prawica jako formacja nie sprawdza siei wielki czas te rzady pozegnac bo poza okradaniem reszty narodu nic dobrego nie wnosza
Wiesiu
2 lata temu
Efektem 500 plus jest to, że rodzice nie chodzą do pracy, bo im poodbierają zasiłki i wszelkie dofinansowania. Dziecko widząc takich nierobów, w przyszłości będzie robiło to samo.
Demos
2 lata temu
Czekam na kolejne programy dla naiwnych, mam dla nich nazwy; MARIONETKA+, oraz PINOKIO+. MICHA RYŻU +++++. Tylko z tego wychodzi kolejny program o którym PiS-iaki nie chcą mówić, INFLACJA+++, czyszczenie naszych kieszeni z pieniędzy.
ja
2 lata temu
Kasa jest marnotrawiona. Biorącym po 6 tys. zł rocznie na dziecko od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Teraz jeszcze bon wakacyjny. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą o mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą.
...
Następna strona