Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|
aktualizacja

Program Money.pl 01.03 | Nieistniejący influencerzy i chatboty piszące książki. Sztuczna inteligencja rozpycha się w mainstreamie

Sztuczna inteligencja pisze książki, tworzy muzykę, grafiki, a ostatnio stworzyła influencerkę, którą na Instagramie obserwuje ponad czterdzieści tysięcy osób. Wygenerowana postać jest kolejny przykładem na to, jak w ostatnim czasie algorytmy zaczęły "żyć" w mainstreamie. Kiedy tacy giganci jak Google czy Microsoft widzą szansę do dalszego rozwoju technologii i znajdowania nowych sposobów na zarabianie pieniędzy, eksperci stawiają pytania o etyczną stronę funkcjonowania SI i zmiany w prawie, które mogłyby to funkcjonowanie regulować. O tym rozmawialiśmy w "Programie Money.pl" z Radosławem Komudą, założycielem i głównym naukowcem Laboratorium Etyki Cyfrowej.

KOMENTARZE
(6)
może to dobrz...
12 miesięcy temu
Nieistniejący influencer lepiej by prezentował polski naród niż ten śmieszny koleś, którego nazywają Adrianem. A chatboty zapewne lepiej by sobie poradziły z gospodarką niż pislamska szarańcza, bo są przecież wirtualne, więc nie kradną.
costa
12 miesięcy temu
usunąć portale społecznosciowe , jest ok
4reklamy
12 miesięcy temu
4 reklamy zanim odpaliłem film
Rob-Glock
12 miesięcy temu
Może wypchnie nową jakość z trzęsawiska i wpłynie pozytywnie na atrofię połączeń nerwowych
T1000
12 miesięcy temu
Jak najszybciej trzeba uciekać w dziką część kraju i odłączyć się od sieci, skynet here we comes.