Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Aleksandra Nowicka
|
aktualizacja

Program Money.pl 23.12 | Tomasz Snażyk, prezes Startup Poland, o kondycji polskich startupów

W ostatnim czasie, w szeroko rozumianym środowisku startupowym bardzo dużo mówi się o tak zwanej "bańce startupowej". Czy takie zjawisko faktycznie występuje? Jaka jest obecnie kondycja startupów w Polsce i gdzie rozwijają się one najszybciej? W jaki sposób Polski Ład wpłynął negatywnie na polskie startupy? O tym w programie "Money.pl" mówi Tomasz Snażyk, prezes Startup Poland.

4
Podziel się:
KOMENTARZE
(4)
To sem ja
rok temu
Przecież to artykuł pisany na potrzeby rozwoju branży pomp ciepła i fotowoltaiki. Po co się napinać. Jak ktoś ma ograniczony budżet to nie stać go na wyłożenie kasy na solidną izolacje i wszystkie te zabawki typu pompy ciepła, rekuperacje, fotowoltaika na etapie budowy. Te elementy są sensowne, oczywiście w dłuższej perspektywie ale dostępne tylko dla osób które są w stanie na dzień dobry wyłiżyć na to kasę.
xsinski
rok temu
Zerowe koszt utrzymania? Wodę z sieci mają za darmo? Ścieki też znikają za free? Ubezpieczenie domu dostali gratis do polisy na rower? A podatek od nieruchomości im umorzono? To też są koszty utrzymania domu które trzeba ponieść. Mówienie że dom ma zerowe koszty utrzymania bo się prąd z PV bilansuje to nadużycie.
Dziadek energ...
rok temu
Pewna nieścisłość się wkradła. Jeśli budynek nie jest off grid nie może być bezkosztowy odnośnie zaopatrzenia w energię. Niestety opłaty stałe są i będą. Wcale niemałe. Im więcej będzie takich budowli tym te opłaty będą większe. Opłaty za to za owo, za utrzymanie mocy w elektrowniach etc. Wiem bo mam budynek bilansujący się energetycznie ale nie za darmo. Kilkaset złotych, jak na razie, rocznie trzeba zapłacić za samo utrzymanie połączenia z siecią i korzystanie z magazynu w sieci.
Usuiioosoo
rok temu
Kto zainwestował w te firmy to popłynął, takie są fakty, zakłamywanie rzeczywistości nic więcej.