Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Szczepienia w PKO BP. Bank: to była promocja. NFZ żąda wyjaśnień

45
Podziel się:

NFZ chce od PKO BP wyjaśnień, jak doszło do szczepień w centrali banku, choć program w zakładach pracy jeszcze nie ruszył. Prezes największego polskiego banku napisał na Twitterze, że była to "promocja szczepień" skierowana do osób, które w związku z rokiem urodzenia miały prawo do zaszczepienia się.

Szczepienia w PKO BP. Bank: to była promocja. NFZ żąda wyjaśnień
Bank zapewnia, że nie naruszył przepisów organizując w swojej centrali punkt szczepień. (Adobe Stock)
bEKyffCd

O tym, że 10 kwietnia w siedzibie PKO BP firma Warsaw Genomics przeprowadziła szczepienia, jako pierwsza napisała "Gazeta Wyborcza". Oficjalnie szczepienia miały być zorganizowane dla osób, których roczniki umożliwiały wydanie skierowania na szczepienie. Dziennikarze ustalili jednak, że przy tej okazji zaszczepiła się kadra menadżerska oraz członkowie jej rodzin. Szczepienia w zakładach pracy mają się rozpocząć dopiero w maju.

Dziennikarze skontaktowali się z Narodowym Funduszem Zdrowia, by dowiedzieć się, czy planuje on kontrolę szczepień w PKO BP oraz firmie Warsaw Genomics. Rzecznik centrali NFZ zapewnił w mailu, że Fundusz zwróci się do placówki z prośbą o wyjaśnienie.

bEKyffCf

Na Twitterze pojawiło się stanowisko banku, w którym przekonuje, że była to "promocja szczepień". W ramach tej promocji "bank zebrał deklaracje o chęci zaszczepienia od pracowników. W ramach szczepień populacyjnych, zgodnych z kalendarzem szczepień, ci pracownicy mogli skorzystać ze szczepień prowadzonych przez Warsaw Genomics i Lux Med" – czytamy.

Na koniec poinformowano, że bank rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko "Gazecie Wyborczej" o zniesławienie.   

Zobacz także: Prof. Simon mówi czy szczepienia na COVID-19 będą sezonowe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyffCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(45)
szczep się sa...
6 miesięcy temu
mam 64 lata i nie ma dla mnie terminu blisko miejsca zamieszkania /ostatni termin 200 km od domu/, mieszkam na wsi zabitej dechami, zero dojazdu gdziekolwiek, odwiedza nas sklep samochodowy z produktami spożywczymi i chemią, jak żyć
brak słów
6 miesięcy temu
I znów ktoś robi zadymę, nie wiadomo po co - chyba dla kilku klików. Zostali zaszczepieni chętni , LUDZIE , nie domowe koty. O wszystko ciągłe awantury, aby było o czym pisać, o co się wykłócać. Robią to MEDIA wszelkiej maści. To nikomu nie przynosi korzyści, jedynie IM. Młyn nienawiści musi się kręcić , to mediów powinność - tacy obiektywni i niezależni .
W. Jagiełło
6 miesięcy temu
Zaszczepiono Adriana i Agatę na spec. zasadach. To można zrozumieć, bo nieudałym parasolom z SOP-la było łatwiej sprawę ogarnąć. Ale zaszczepiono również pracowników KP. Ciekawe na jakich zasadach, bo przecież tych "Spartan" nie jest 300 ?!
bEKyffCH
ola
6 miesięcy temu
Ten bank zniszczył mi życie i zdrowie
Hjkk
6 miesięcy temu
No ale trzeba pojechać na wakacje , w Polsce słońca brak,
...
Następna strona