Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Protest Agrounii. Policja publikuje wizerunki rolników "działających z pobudek chuligańskich"

144
Podziel się

Stołeczna policja opublikowała zdjęcia twarzy 30 uczestników środowej akcji Agrounii na pl. Zawiszy w Warszawie. Prosi o pomoc w ich identyfikacji. W piątek policja przyjęła też od Zarządu Dróg Miejskich wniosek o ściganie sprawców uszkodzenia nawierzchni jezdni.

Na placu Zawiszy w Warszawie rolnicy między palili opony, wyrzucili też na ulicę tony jabłek.
Na placu Zawiszy w Warszawie rolnicy między palili opony, wyrzucili też na ulicę tony jabłek. (Bolesław Breczko/WP)
bDJMENQl

Wizerunki działaczy rolniczych, którzy brali udział w proteście w środę rano, ale nie zostali jeszcze rozpoznani, są opublikowane na stronie Komendy Stołecznej Policji.

"Czy rozpoznajesz te osoby?" - pyta policja. Zdjęcia pochodzą z miejskiego monitoringu.

Podczas protestu policji udało się zatrzymać tylko osiem osób, które zwolniono po postawieniu im zarzutów chuligańskiego zakłócania spokoju, tamowania ruchu i zanieczyszczania drogi.

bDJMENQn

Teraz rolnikom z Agrounii, którzy nie tylko rozrzucili na ulicy świnie, obornik i jabłka, ale także palili słomę i opony, grożą kolejne zarzuty. Policja w piątek przyjęła od Zarządu Dróg Miejskich wniosek o ściganie karne sprawców zniszczenia bitumicznej nawierzchni jezdni w miejscu odbywania się protestu.

Zobacz także: Obejrzyj: protest rolników. Lider Agrounii broni kontrowersyjnej akcji

Jak informuje policja, straty oszacowane zostały na prawie 34 tysięcy złotych. Tymczasem jeszcze w czwartek money.pl poinformował, że łączne koszty zostały przez ZDM oszacowane na 180-190 tys. zł. Skąd ta różnica?

bDJMENQt

Okazuje się, że policja nie podała w komunikacie wszystkich kosztów, o których poinformował ją przedstawiciel ZDM. Karolina Gałecka, rzecznik prasowy ZDM, wyjaśnia money.pl, że 34 tys. zł to straty materialne w infrastrukturze drogowej, a kolejne 150 tys. zł to koszty przygotowania projektu organizacji ruchu i materiałów.

- Razem daje to kwotę 184 tys. zł. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Policja podała w komunikacie tylko i wyłącznie straty materialne - wyjaśniła Gałecka.

bDJMENQu

W czwartek przedstawicielka ZDM poinformowała nas, że po przeprowadzonej kontroli okazało się, że została zniszczona warstwa ścieralna nawierzchni jezdni, oznakowanie poziome, częściowo również zniszczono krawężniki na placu.

Tomasz Demiańczuk, rzecznik warszawskiego ratusza zajmujący się infrastrukturą miejską, powiedział money.pl, że ostateczna decyzja, czy ratusz pociągnie uczestników protestu o zwrot kosztów, zapadnie w najbliższy poniedziałek.

bDJMENQv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJMENQO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(144)
Tak
2 lata temu
Bezczelny rzad, ktora nazywa ich chuliganami. Walczą o swoje. Pinokio, gdzie teraz jestes ?! Miales bronic polskiego kapitalu! Od Ukraincow bierzecie hurtowo wszystko i dajecie im pozyczki z terminem oddania na swietej nigdy.
Przedsiębiorc...
2 lata temu
Słusznie. Walczą o swoje.
HuLiGan
2 lata temu
Tajest, wicie-rozumicie! Chuligańskie wybryki na ulicach Gdańska spowodowały szkody... Napisałem - Gdańska? Mój błąd, rozumicie. Mam tu obok komunikat z grudnia'70 no i zagapiłem się przy wpisywaniu...
bDJMENQP
Robert
2 lata temu
Rolników to zdjecia mogą pokazać a pedofile itp to przewaznie maja twarz zakryta i i co tu chodzi
Zbulwersowana
2 lata temu
Prawdziwym bandytom trzeba zakrywać twarze , a rolnik jak idzie po swoje i zrobi małe zamieszanie to jest już przeztępcą którego trzeba ścigać. Wszystko jest porąbane w tym kraj.
...
Następna strona