Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Protest Agrounii. Policja publikuje wizerunki rolników "działających z pobudek chuligańskich"

144
Podziel się:

Stołeczna policja opublikowała zdjęcia twarzy 30 uczestników środowej akcji Agrounii na pl. Zawiszy w Warszawie. Prosi o pomoc w ich identyfikacji. W piątek policja przyjęła też od Zarządu Dróg Miejskich wniosek o ściganie sprawców uszkodzenia nawierzchni jezdni.

Na placu Zawiszy w Warszawie rolnicy między palili opony, wyrzucili też na ulicę tony jabłek.
Na placu Zawiszy w Warszawie rolnicy między palili opony, wyrzucili też na ulicę tony jabłek. (Bolesław Breczko/WP)

Wizerunki działaczy rolniczych, którzy brali udział w proteście w środę rano, ale nie zostali jeszcze rozpoznani, są opublikowane na stronie Komendy Stołecznej Policji.

"Czy rozpoznajesz te osoby?" - pyta policja. Zdjęcia pochodzą z miejskiego monitoringu.

Podczas protestu policji udało się zatrzymać tylko osiem osób, które zwolniono po postawieniu im zarzutów chuligańskiego zakłócania spokoju, tamowania ruchu i zanieczyszczania drogi.

Teraz rolnikom z Agrounii, którzy nie tylko rozrzucili na ulicy świnie, obornik i jabłka, ale także palili słomę i opony, grożą kolejne zarzuty. Policja w piątek przyjęła od Zarządu Dróg Miejskich wniosek o ściganie karne sprawców zniszczenia bitumicznej nawierzchni jezdni w miejscu odbywania się protestu.

Zobacz także: Obejrzyj: protest rolników. Lider Agrounii broni kontrowersyjnej akcji

Jak informuje policja, straty oszacowane zostały na prawie 34 tysięcy złotych. Tymczasem jeszcze w czwartek money.pl poinformował, że łączne koszty zostały przez ZDM oszacowane na 180-190 tys. zł. Skąd ta różnica?

Okazuje się, że policja nie podała w komunikacie wszystkich kosztów, o których poinformował ją przedstawiciel ZDM. Karolina Gałecka, rzecznik prasowy ZDM, wyjaśnia money.pl, że 34 tys. zł to straty materialne w infrastrukturze drogowej, a kolejne 150 tys. zł to koszty przygotowania projektu organizacji ruchu i materiałów.

- Razem daje to kwotę 184 tys. zł. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. Policja podała w komunikacie tylko i wyłącznie straty materialne - wyjaśniła Gałecka.

W czwartek przedstawicielka ZDM poinformowała nas, że po przeprowadzonej kontroli okazało się, że została zniszczona warstwa ścieralna nawierzchni jezdni, oznakowanie poziome, częściowo również zniszczono krawężniki na placu.

Tomasz Demiańczuk, rzecznik warszawskiego ratusza zajmujący się infrastrukturą miejską, powiedział money.pl, że ostateczna decyzja, czy ratusz pociągnie uczestników protestu o zwrot kosztów, zapadnie w najbliższy poniedziałek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(144)
Krowa
5 lata temu
I teraz każdy z nich, po kolei niech składa zawiadomienie do prokuratury, o bezprawne publiczne udostępnienie ich twarzy i szkalowanie dobrego imienia.. Odszkodowanie niech będzie np. po 190 000 na łeb
Ja
5 lata temu
Ale mimo to, jestem za znaczną podwyżką dla tych ludzi. Znaczną. Nie tylko 1000-200 złotych.
Ja
5 lata temu
Nawet nie porównujcie pracy z grupą dzieci do spokojnej pracy urzędnika, muzealnicy czy bibliotekarza.
Nauczycielka
5 lata temu
Rolnicy! Jestesmy z Wami! Nie dajcie sie zastraszyc!
Kaska
5 lata temu
Ludzie!!! Co to ma znaczyc?? Rolnikow maja za kryminalistów? Publikuja ich wizerunki publicznie bo walcza o swoje i chca uczciwosci?? Ludzie to skandal! Nie moze pozwalc na takie. Niech pokaza wizerunki ksiezy pedofili a nie ukrywaja ich! Co to za traktowanie nierowne ludzi! Od rolnikow lapy precz!
...
Następna strona