Notowania

Protest lekarzy w czerwcu. OZZL wzywa do powszechnej manifestacji

"Musicie pokazać politykom, że nikt, kto lekceważy sprawy zdrowia Polaków nie ma prawa wygrać wyborów i sprawować władzy" – apelują do pacjentów lekarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Mariusz Gaczynski/East News)

"Dość umierania w kolejkach do leczenia" – pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i zapowiada na 1 czerwca wielki protest przeciwko lekceważeniu ochrony zdrowia Polaków przez kolejne ekipy rządowe przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia.

"Wzywamy do udziału w manifestacji wszystkich (nie tylko lekarzy), którym zależy aby publiczna ochrona zdrowia w Polsce zaczęła w końcu funkcjonować dobrze, aby Polacy przestali umierać w kolejkach do leczenia" – tymi słowikami Zarząd Krajowy OZZL zwraca się przede wszystkim do pacjentów.

Jak przekonują lekarze, najbardziej jaskrawym przejawem tego lekceważenia jest wielkie niedofinansowanie publicznej ochrony zdrowia, co powoduje kolejki do leczenia. A jednocześnie, jak podkreślają, na inne cele pieniądze zawsze były i są.

Obejrzyj: Brak lekarzy w Polsce to efekt decyzji sprzed 10 lat. Balicki wskazuje na problem:

"Gdy ponad rok temu lekarze rezydenci domagali się zwiększenia nakładów na zdrowie Polaków do 6,8 proc. PKB w ciągu trzech lat, usłyszeli od przedstawicieli rządu że takich 'pieniędzy nie ma i nie będzie'. Dzisiaj okazuje się, że pieniądze są i to w kwocie, która pozwoliłaby osiągnąć postulowany poziom finansowania już w tym roku (a nie za 3 lata). Już dzisiaj można by zatem uratować życie wielu tysięcy Polaków, ale rządzący tego nie chcą zrobić" – zaznacza OZZL.

Lekarze i przedstawiciele wszystkich zawodowo medycznych w sobotę 1 czerwca o godzinie 13 rozpoczną pikietę pod resortem zdrowia. Następnie pójdą ulicami Warszawy pod Sejm. Przedstawiciele manifestantów złożą w Sejmie petycję w sprawie konieczności naprawy publicznej ochrony zdrowia w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2019

Zdrowie dla nas wszystkichPopieram lekarzy. Rząd PiS pozamykał szereg szpitali, nie dofinansowuje służby zdrowia, posłanka PiS podczas poprzedniego strajku lekarzy i rezydentów … Czytaj całość

21-05-2019

PolkaNie popieram lekarzy.

21-05-2019

PolkaPopieram Lekarzy

Rozwiń komentarze (36)