Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Protest lekarzy w czerwcu. OZZL wzywa do powszechnej manifestacji

36
Podziel się:

"Musicie pokazać politykom, że nikt, kto lekceważy sprawy zdrowia Polaków nie ma prawa wygrać wyborów i sprawować władzy" – apelują do pacjentów lekarze.

Protest lekarzy w czerwcu. OZZL wzywa do powszechnej manifestacji
(East News, Mariusz Gaczynski/East News)
bETGzbjF

"Dość umierania w kolejkach do leczenia" – pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i zapowiada na 1 czerwca wielki protest przeciwko lekceważeniu ochrony zdrowia Polaków przez kolejne ekipy rządowe przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia.

"Wzywamy do udziału w manifestacji wszystkich (nie tylko lekarzy), którym zależy aby publiczna ochrona zdrowia w Polsce zaczęła w końcu funkcjonować dobrze, aby Polacy przestali umierać w kolejkach do leczenia" – tymi słowikami Zarząd Krajowy OZZL zwraca się przede wszystkim do pacjentów.

bETGzbjH

Jak przekonują lekarze, najbardziej jaskrawym przejawem tego lekceważenia jest wielkie niedofinansowanie publicznej ochrony zdrowia, co powoduje kolejki do leczenia. A jednocześnie, jak podkreślają, na inne cele pieniądze zawsze były i są.

Zobacz także: Obejrzyj: Brak lekarzy w Polsce to efekt decyzji sprzed 10 lat. Balicki wskazuje na problem:

"Gdy ponad rok temu lekarze rezydenci domagali się zwiększenia nakładów na zdrowie Polaków do 6,8 proc. PKB w ciągu trzech lat, usłyszeli od przedstawicieli rządu że takich 'pieniędzy nie ma i nie będzie'. Dzisiaj okazuje się, że pieniądze są i to w kwocie, która pozwoliłaby osiągnąć postulowany poziom finansowania już w tym roku (a nie za 3 lata). Już dzisiaj można by zatem uratować życie wielu tysięcy Polaków, ale rządzący tego nie chcą zrobić" – zaznacza OZZL.

bETGzbjN

Lekarze i przedstawiciele wszystkich zawodowo medycznych w sobotę 1 czerwca o godzinie 13 rozpoczną pikietę pod resortem zdrowia. Następnie pójdą ulicami Warszawy pod Sejm. Przedstawiciele manifestantów złożą w Sejmie petycję w sprawie konieczności naprawy publicznej ochrony zdrowia w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETGzbki
KOMENTARZE
(36)
Halik
3 lata temu
Acha , ktos glupio rozumuje i mowi bzdury. Rozwalic caly system sluzby zdrowia i lekarze powinni pracowac na 1 etacie. tak i jeszcze zarabiac 3 tys zl brutto , to bylibyscie zadowoleni. niech pracuja na jednym etacie , ale za godziwa pensje. Dlaczego najczesciej piszecie o wysokich zarobkach lekarzy.Ci zarabiajacy duzo to lekarze z podwojna specjalizacja i kilkudziesietnym stazem pracy , czyli lekarze najczesciej po 50 roku zycia , a jeszcze dobrze jak prowadzi prywatna praktyka co nie kazdego lekarza na to stac, bo w wielu specjalizacjach chcac otworzyc prywatna praktyke potrzeba bardzo duzo pieniedzy zaiwestowac w urzadzenie gabinetu w odpowiedni i drogi sprzet do badan. tak to w skrocie mozna opisac. Tak ze nie piszcie bzdur i badzcie sprawiedliwi . Nie zazdrosccie im tej ciezkiej i bardzo odpowiedzialnej pracy. Mala pomylka i moze stracic wszystko ,bo dzisiaj ludzie sa bardzo zawistni i zlosliwi .
agaba
3 lata temu
Popieram lekarzy, bo jest to poparcie dla prawa do godnego leczenia.
Polak Polski ...
3 lata temu
Aha, zaczyna się. Koalucja przegrał w wyborach. Uluca i zagranica poszły w ruch.
bETGzbkj
Drykier
3 lata temu
Ja nie idę. Każda wizyta po recepty która trwa 15 minut kosztuje mnie 5 godzin pracy (80 zł)
Pacjent z kol...
3 lata temu
Stan służby zdrowia poprawi się, gdy rozdzielimy prywatną służbę zdrowia od piblicznej. Nalezy lekarzom wybór albo lekarzu pracijesz w prywatnej służbie zdrowia albo w publicznej. Inaczej pacjęt będzie zawsze na szarym końcu.
...
Następna strona