Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolej
06.08.2019 16:05

Przebudowa linii kolejowej Warszawa-Lublin. Pociągi pojadą remontowaną trasą już po wakacjach?

PKP Polskie Linie Kolejowe i Ministerstwo Infrastruktury poinformowali o postępach w przebudowie linii kolejowej na trasie Warszawa-Lublin. Zgodnie z zapowiedziami, podróż po jednym torze będzie możliwa we wrześniu lub październiku tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com)
Przebudowa stacji kolejowej w Otwocku na linii Warszawa-Lublin (Fot: @MI_GOV_PL)

Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Andrzej Bittel powiedział we wtorek, że opanowano sytuację po porzuceniu prac przez włoską firmę Astaldi przy przebudowie linii kolejowej Warszawa-Lublin - podaje IAR.

Podczas konferencji zorganizowanej na stacji kolejowej w Otwocku poinformowano, że podróż pomiędzy stolicą a Lublinem po jednym torze będzie możliwa we wrześniu lub w październiku tego roku.

Koniec wszystkich prac zaplanowano na koniec 2020 roku.

Zobacz: 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

Wiceminister podkreślił, że na inwestycji zyskają również mieszkańcy Otwocka. Zgodnie z zapowiedziami, stacja jest przebudowywana tak, aby w przyszłości mogły się na niej zmieścić cztery tory w stronę Warszawy. Do ruchu dopuszczono już jeden wiadukt kolejowy, a kolejny jest w trakcie prac budowlanych.

Koszt modernizacji stacji kolejowej w Otwocku to około 90 milionów złotych. Całkowity koszt przebudowy trasy kolejowej z Warszawy do Lublina ma kosztować ponad 3,5 mld zł.

Projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2019

JaPoda się do dymisji jak w wrześniu pociągi nie ruszą na trasę Lublin - Warszawa? przecież na tej trasie brakuje wiaduktów i to nie tylko w samym … Czytaj całość

06-08-2019

MisiaNo to lulki beda pchać się do Wawy drzwiami i oknami.

06-08-2019

slikPociągiem do Lublina we wrześniu lub w październiku? Wybory.....

Rozwiń komentarze (3)