Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Przedsiębiorcy chcą ograniczenia usług dla niezaszczepionych

653
Podziel się:

Federacja Przedsiębiorców Polskich postuluje ograniczenie dostępności usług dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Zdaniem przedstawicieli organizacji, zmiany "pomogą ograniczyć straty w przypadku kolejnych fal epidemii".

Przedsiębiorcy chcą ograniczenia usług dla niezaszczepionych
Przedsiębiorcy chcą, by dostęp do usług mieli tylko zaszczepieni. (Pexels)

Federacja Przedsiębiorców Polskich opublikowała na swojej stronie listę propozycji, które zdaniem jej przedstawicieli pomogłyby zminimalizować ryzyko strat, związanych z kolejnymi falami koronawirusa i ewentualnymi lockdownami.

"Wspieranie gospodarki w okresie 4. fali pandemii kosztowałoby dodatkowo sektor publiczny blisko 13 mld zł. O tę kwotę zwiększyłby się dług publiczny, emitowany za pośrednictwem Funduszu Przeciwdziałania COVID-19" - argumentuje FPP.

Na liście proponowanych rozwiązań jest m.in. możliwość czasowego ograniczenia dostępności usług dla osób, które nie przyjęły szczepionek.

Zobacz także: Niepokojące sygnały z rządu. Lockdown w Polsce znów realną opcją

"Coraz wyraźniej widoczny jest spadek tempa szczepień. O ile w połowie maja średnia dobowa liczba podanych pierwszych dawek przekraczała 200 tys., do połowy lipca tempo to wyhamowało do 50 tys. Tymczasem jedynie ok. 51 proc. populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19" - piszą przedstawiciele FPP.

"Przy takiej skali wyszczepienia nie powinniśmy jeszcze obserwować tak znacznego spowolnienia. Niski poziom wyszczepienia zwiększa ryzyko wystąpienia kolejnej fali pandemii – w szczególności w obliczu rozprzestrzeniania się bardziej zaraźliwego o 40-60 proc. wariantu Delta" - dodają.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w FPP chcieliby też dostać narzędzia prawne, które pozwoliłyby im na weryfikację tego, czy klienci są zaszczepieni.

Obecnie takich narzędzi nie ma. Choć osoby zaszczepione nie wliczają się do limitu gości np. w kinach czy teatrach, okazanie paszportu cvidowego to wciąż decyzja klienta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(653)
Jojne
rok temu
Może gałąź biznesu tylko dla nieszczepionych?
Karamba
rok temu
A w.radzie stowarzyszenia zasiada prezes astryzenka, jadą po bandzie juz sie nawet nikt nie kryje ze chodzi o kase
Tom
rok temu
Czy szczepionka likwiduje maski? NIE! Czy szczepionka likwiduje dystans? NIE! Czy szczepionka wyeliminuje testy? NIE! Czy szczepienia likwiduje zakażenia? NIE! Czy "szczepionka" jest szczepionką? NIE! Bo to nie jest "szczepionka" tylko eksperymentalny preparat biologiczny Czy "szczepionka" została dopuszczona do powszechnego użycia? NIE! Została dopuszczona warunkowo na 1 rok i nie jest ważne, że warunków nie spełnia Czy "szczepionka" uodparnia na zachorowanie na C19? NIE! Czy badano ją na osobach z chorobami towarzyszącymi? NIE! Czy znane są reakcje między "szczepionką" a innymi lekami? NIE! Czy w pełni zakończono prace nad badaniem tej "szczepionki" NIE! Ich producenci piszą o tym otwarcie w ulotkach Czy masz pewność, że nie umrzesz po jej przyjęciu? NIE! Czy masz pewność, że za rok lub dwa lub trzy nie pojawią się efekty uboczne jej przyjęcia? NIE! Czy masz 100% pewności, że "szczepionka" nie spowoduje zmian genetycznych w twoim organizmie? NIE! Czy ktoś, jakakolwiek instytucja, Ministerstwo Zdrowia, ktokolwiek ponosi odpowiedzialność w przypadku powikłań i zgonów? NIE! Czy jeśli umrzesz po przyjęciu "szczepionki" twoi bliscy i podopieczni dostaną odszkodowanie? NIE! Czy wiesz, że Twoi bliscy nie otrzymają ani grosza z Twojej polisy ubezpieczeniowej na życie po Twojej śmierci, bo dobrowolnie poddałeś się eksperymentowi medycznemu i on może bezpośrednio lub pośrednio przyczynić się do Twojej przyszłej śmierci - i to staje się prawną podstawą do odmowy wypłaty polisy!! Osoba bez objawów, czująca się absolutnie dobrze, idzie na test na chorobę, której nie ma, używając testu, który tak naprawdę nie jest w stanie wykryć wirusa i wychodzi, mówiąc innym, że ma chorobę Żadnej szczepionki na HIV po 40 latach badań. Żadnej szczepionki na raka po 100 latach badań Wirus pojawia się w tajemniczy sposób i w ciągu 1 roku powstaje szczepionka i wszyscy powinniśmy ją przyjąć... Rząd pozwala umierać ludziom na zawały, udary i nowotwory, parlament europejski debatuje , bez masek, bez dystansu, bez mandatów. OBUDŹ SIĘ !!!
Pogromca anty...
rok temu
Ludzie nie powinni mieć możliwości decyzji w sprawach takich jak szczepienia. Poziom świadomości o szczepieniach i wiedzy obywateli jest zbyt niski. Za duży odsetek ludzi nie potrafi odróżnić fałszywych informacji chłonąc je godzinami z serwisów społecznościowych zamiast z wierygodnych źródeł. Obowiązkowe szczepienia są koniecznością i jedynym racjonalnym rozwiązaniem panującego problemu. Obowiązek szczepień jest legalny z punktu widzenia konstytucji. Zanim ktoś się powoła na art 32 niech sobie przeczyta art 31 który jest podstawą ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
kolo
rok temu
czyli w ten sposób konkurencje sobie zniszczą zaszczepieni. Takich ludzi o takich poglądach to należy eliminować i na leczenie w tworkach kierować.
...
Następna strona