Notowania

media
25.02.2019 10:57

Przejęciu Radia Zet przez Agorę przyjrzy się UOKiK. "Takie koncentracje podlegają naszej ocenie"

Zakup spółki Eurozet, właściciela m.in. Radia Zet przez Agorę i fundusz SFS Ventures będzie podlegał ocenie regulatora - dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Branża jest przekonana, że Agora nie zadowoli się 40 proc. udziałów w Eurozecie. (Fot: [16:24] Jastrzębski Łukasz Lukasz Dejnarowicz/FORUM, Andrzej Hulimka/Forum)

- Zasadniczo tego typu koncentracje podlegają naszej ocenie. Na pewno będziemy się tej koncentracji przyglądać - mówi serwisowi wirtualnemedia.pl Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK-u.

20 lutego Agora poinformowała, że wraz z czeskim funduszem SFS Ventures od Czech Radio Center kupuje spółkę Eurozet. Wydawca "Wyborczej" i właściciel Tok FM za 40 proc. akcji ma zapłacić 130 mln zł. W umowie przedwstępnej zapisano, że Agora będzie mogła odkupić od SFS Ventures pozostałe udziały w Eurozecie, by objąć 100 proc. akcji tej spółki.

Wideo: Rozmowa z prezesem UOKiK-u Markiem Niechciałem

W komunikacie Agory zapewniono, że przejęcie 40 proc. akcji Eurozetu nie będzie wymagało zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ wskazano na perspektywę odkupienia pozostałych udziałów od SFS Ventures, sprawą UOKiK jednak się interesuje.

Radio Zet trafi w ręce Agory. To spore zaskoczenie w branży medialnej
Eksperci ostro o zakupie Radia Zet. "Absurdalna cena", "polityczny układ"

Branżowy serwis wirtualnemedia.pl zapytał UOKiK, czy nie będzie badać zakupu przez Agorę mniejszościowego pakietu Eurozetu. - Doniesienia medialne mówią o różnych scenariuszach tej transakcji - zastrzega rzeczniczka urzędu. - Zasadniczo tego typu koncentracje podlegają naszej ocenie - dodaje.

- Czekamy na decyzje spółek uczestniczących w tej transakcji. Na pewno będziemy się tej koncentracji przyglądać - deklaruje Cieloch.

Za faworyta w wyścigu o przejęcie Radia Zet długo uważana była Grupa Fratria, wydawca tygodnika "Sieci" i serwisu wPolityce.pl. Spółka już na początku grudnia złożyła ofertę zakupu Eurozetu i z sukcesem zawnioskowała do państwowego Banku Pekao o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji.

Wśród potencjalnie zainteresowanych podmiotów wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Ofertę złożył też Zbigniew Jakubas, jeden z największych polskich inwestorów giełdowych.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (znane wcześniej pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2019

słuchaczZ chwilą przejęcia Radia Zet przez żydowską Agorę przestaję go słuchać.

25-02-2019

I znowu Olejnik wróciI reszta "Resortowych dzieci". Bo jakby teraz "Zetka" była za mało lewacka

25-02-2019

pis=mafiawidać że nagonka na agore za kupno zetki trwa (choćby po komentarzach) pisowska mafia nie zdołała siędorwać do zetki to wykorzystają wszystkie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (36)