Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Przejęciu Radia Zet przez Agorę przyjrzy się UOKiK. "Takie koncentracje podlegają naszej ocenie"

36
Podziel się:

Zakup spółki Eurozet, właściciela m.in. Radia Zet przez Agorę i fundusz SFS Ventures będzie podlegał ocenie regulatora - dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl

Branża jest przekonana, że Agora nie zadowoli się 40 proc. udziałów w Eurozecie.
Branża jest przekonana, że Agora nie zadowoli się 40 proc. udziałów w Eurozecie. (Forum, [16:24] Jastrzębski Łukasz Lukasz Dejnarowicz/FORUM, Andrzej Hulimka/Forum)

- Zasadniczo tego typu koncentracje podlegają naszej ocenie. Na pewno będziemy się tej koncentracji przyglądać - mówi serwisowi wirtualnemedia.pl Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK-u.

20 lutego Agora poinformowała, że wraz z czeskim funduszem SFS Ventures od Czech Radio Center kupuje spółkę Eurozet. Wydawca "Wyborczej" i właściciel Tok FM za 40 proc. akcji ma zapłacić 130 mln zł. W umowie przedwstępnej zapisano, że Agora będzie mogła odkupić od SFS Ventures pozostałe udziały w Eurozecie, by objąć 100 proc. akcji tej spółki.

Zobacz także: Wideo: Rozmowa z prezesem UOKiK-u Markiem Niechciałem

W komunikacie Agory zapewniono, że przejęcie 40 proc. akcji Eurozetu nie będzie wymagało zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ wskazano na perspektywę odkupienia pozostałych udziałów od SFS Ventures, sprawą UOKiK jednak się interesuje.

Branżowy serwis wirtualnemedia.pl zapytał UOKiK, czy nie będzie badać zakupu przez Agorę mniejszościowego pakietu Eurozetu. - Doniesienia medialne mówią o różnych scenariuszach tej transakcji - zastrzega rzeczniczka urzędu. - Zasadniczo tego typu koncentracje podlegają naszej ocenie - dodaje.

- Czekamy na decyzje spółek uczestniczących w tej transakcji. Na pewno będziemy się tej koncentracji przyglądać - deklaruje Cieloch.

Za faworyta w wyścigu o przejęcie Radia Zet długo uważana była Grupa Fratria, wydawca tygodnika "Sieci" i serwisu wPolityce.pl. Spółka już na początku grudnia złożyła ofertę zakupu Eurozetu i z sukcesem zawnioskowała do państwowego Banku Pekao o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji.

Wśród potencjalnie zainteresowanych podmiotów wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Ofertę złożył też Zbigniew Jakubas, jeden z największych polskich inwestorów giełdowych.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (znane wcześniej pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
Robert
5 lata temu
Niestety ale to już nie jest moje radio
Pyt
5 lata temu
A nie można tej stacji radiowej tak za złotówkę przjąć...?
fvfv
5 lata temu
no przeciez tydzien temu pisaliscie ze UOKIK wyraził zgode!!! Kto pisze artykuły w tym WP? Ukraińcy po praktykach w biedronce?
The us Polak
5 lata temu
ŻYD bierze wszystko co jest możliwe aby głosić swoją żydowską propagandę
Rozsądny
5 lata temu
ściekowe media POwinny być zakazane
...
Następna strona