Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Przekop Mierzei Wiślanej atrakcją turystyczną. Powstał punkt widokowy

217
Podziel się:

Przekop Mierzei Wiślanej cieszy się zainteresowaniem Polaków. Aby przyjrzeć się inwestycji, szturmują wzgórze, na którym leśnicy zorganizowali punkt widokowy.

Tak wygląda parking zorganizowany nieopodal punktu widokowego na przekop Mierzei Wiślanej.
Tak wygląda parking zorganizowany nieopodal punktu widokowego na przekop Mierzei Wiślanej. (Facebook)
bEBWwARh

Piaski, stara rybacka wioska na Pomorzu stała się miejscem, które chętnie odwiedzają turyści - pisze "Gazeta Wyborcza". Z pobliskiego wzgórza oglądać można prace prowadzone przy przekopie Mierzei Wiślanej. Zainteresowanie było tak duże, że na pobliskim wzgórzu Nadleśnictwo Elbląg wraz z wykonawcą zorganizowali punkt widokowy z tablicami informacyjnymi.

Jak wskazuje dziennik, wycięto drzewa po południowej stronie drogi wojewódzkiej, łączącej Krynicę Morską ze Stegną, gdzie zorganizowano parking dla samochodów.

bEBWwARj

To budzi sprzeciw ekologów. Ich zdaniem wycinka powstała tylko po to, aby turyści mogli podziwiać sztandarową inwestycję PiS. Leśnicy jednak przekonują, że wycięli drzewa pod nową składnicę.

Zobacz także: Obejrzyj: Bursztyn z przekopu Mierzei. Atrakcja turystyczna zamiast wielkiego wydobycia

Na swoim profilu facebookowym Obóz dla Mierzei Wiślanej informował o tym już na początku lipca.

bEBWwARp

"Uff... bo już baliśmy się, że wycięto kawał zdrowego lasu w parku krajobrazowym na terenie Natura 2000 pod parking, ale skoro pod składnicę drewna to zupełnie co innego" - czytamy ironiczny wpis.

Do punktu widokowego trafić nie jest trudno - pisze "Wyborcza". Z parkingu trzeba przejeść na drugą stronę drogi. Nie ma tutaj jednak przejścia dla pieszych lub znaków ograniczających prędkość. Podobnie jak nie ma śmietników czy ławek w samym punkcie widokowym - zaznacza dziennik.

bEBWwARq

Mimo tego chętnych na podziwianie inwestycji nie brakuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEBWwARK
KOMENTARZE
(217)
Juno
3 miesiące temu
Koszt budowy przekopu zwróci się bardzo szybko wbrew sugestiom niedowiarków. Samo ożywienie wszystkich portów obok Elbląga zwielokrotni kilkakrotnie przepływ tą drogą nie licząc ożywienia ruchu turystycznego. Brawo PIS. Macie zapewnione zwycięstwa w co najmniej kilku następnych wyborach do sejmu i senatu.
Jula
rok temu
Bardzo potrzebna inwestycja! Oby jak bajszybciej służyła Polsce!
Antoni
rok temu
Chcą popatrzeć jak władza przepierd....a ich pieniądze na śmieszny przekop dla statków płaskodennych, których w UE nikt nie produkuje i nie wykorzystuje. Pozostaje tor wodny dla kajaków i rowerów wodnych.
bEBWwARL
APEL
rok temu
Dominik Oflakowski potrzebuje naszej pomocy w walce o życie. Ten chłopiec już dużo przeszedł. Teraz jedynym ratunkiem dla niego jest immunoterapia. Jest to leczenie , którego państwo nie refunduje. Rodzice muszą sami zebrać przeszło 1,5 mln zł, aby mieć nadzieję na przeżycie ich syna. Obiecanego Funduszu Medycznego nie ma. Dominik zebrał dopiero połowę potrzebnej kwoty, a każdy dzień się liczy. Pomóżmy, dobro powraca. ( inf. siepomaga)
On
rok temu
To inwestycja PIS czyli Polski nie mieszać to polityków PO bo to nie polacy po co nam port centralny jak mamy w Berlinie buhahahahahaa to.sie nazywa polityka
...
Następna strona