Trwa ładowanie...
bEqKtIAB

Notowania

Przejdź na

Przekop Mierzei Wiślanej. Gróbarczyk odpowiada na krytykę

- To partykularny interes uśmiechania się do pewnej grupy zielonych sprzeciwiających się tej inwestycji i poszukiwanie elektoratu, a nie merytoryczne podejście - tak minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk odpowiada na krytykę przekopu Mierzei Wiślanej wygłaszaną przez kandydujących na urząd prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołownię. - Pan prezydent Trzaskowski poparł jako poseł projekt przekopu i budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Z drugiej strony Platforma Obywatelska też za swoich rządów nie skreśliła tego projektu. Więc pytanie do kandydata: zapomniał? Nie chciał? Kłamał? - mówił minister w programie "Money. To się Liczy".

0
0
138
Podziel się
Komentarze (138)
zobacz więcej komentarzy (138)
bEqKtIAN
KOMENTARZE
(138)
Mab
rok temu
aby inwestycja miała JAKIKOLWIEK sens potrzeba wielu miliardów i inwestycji. Chodzi chociażby o modernizację portu w Elblągu czyli rozbiórkę starych nabrzeży w standardzie 2,5m i budowę nowych nabrzeży oraz głębi portu na 5 m., budowę i rozbudowę sieci kolejowej, budowę i rozbudowę sieci dróg dla samochodów ciężarowych, stworzenie firmy pogłębiarskiej, która będzie ciągle pogłębiać stale zamulający się tor podejściowy. To będzie najdroższa droga wodna w Polsce, pełen koszt inwestycji to lekko licząc 5 mld zł. W zamian otrzymamy port zdolny do przyjmowania małych coasterów bałtyckich a nie statków oceanicznych jak stara się to wmówić obywatelom minister Marek Gróbarczyk.
Aga
rok temu
Kanał jest niezbędny z powodów geopolitycznych, polskiej suwerenności, nie wszystko co finansuje Państwo musi się natychmiast opłacać, jest jeszcze racja stanu i bezpieczeństwo strategiczne
Bolek z PeŁo
rok temu
Przecież Kidawa mówiła że natura nie zrobiła przekopu to nie powinno być przekopu. U niej natura nie zrobiła mózgu i też nic się nie da zrobić.
bEqKtIBf
Adam
rok temu
Trzaskowski zapomniał że podpisywał zgodę na przekop kanału zresztą w większości nie pamieta względnie bezczelnie odpowiada nie będziemy się Rosji kłaniali czy raczą nas wpuścić do Elbląga za 1czy 5 dni
xx33
rok temu
Potrzebni są wizjonerzy a nie wybierz mnie a ja ci obiecam co chcesz. Ta Unia nie będzie ciągle tylko dawać i czas o tym pomyśleć. Wirusem niech się zajmą medycy a szukaniem pieniędzy ludzie biznesu. Za dużo amatorów i układów w tym kraju.
...
Następna strona