Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Przekop Mierzei Wiślanej. Miliony z Polskiego Ładu na przebudowę drogi

51
Podziel się:

Ponad 63 mln zł na przekaże rząd w ramach Polskiego Ładu na przebudowę kluczowej trasy na Mierzei Wiślanej. To 17,27 km drogi wojewódzkiej nr 501. Trasa jest często uczęszczana w sezonie turystycznym. Dodatkowo wykorzystanie jej części wzrosło wraz z rozpoczęciem budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Przekop Mierzei Wiślanej. Miliony z Polskiego Ładu na przebudowę drogi
Przekop Mierzei (PAP, Adam Warżawa)
bETWVxsR

- Rząd w ramach Polskiego Ładu, za ponad 63 mln złotych przebuduje kluczową drogę na Mierzei Wiślanej w związku z budową kanału żeglugowego - poinformował wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

To jedyna trasa biegnąca do Krynicy Morskiej. Prace obejmą ponad 17-kilometrowy odcinek od miejscowości Stegna.

Zobacz także: Przekop Mierzei Wiślanej jednak bez bursztynu. "Zostawiamy dla przyszłych pokoleń"
bETWVxsT

Rząd finansuje do 85 proc. inwestycji

- Zachęcamy gminy w całej Polsce a szczególnie te, które mają na swoim terenie akweny wodne do korzystania z priorytetu trzeciego i czwartego (Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - przyp. red.) działu gospodarka wodna - zaznaczył wiceminister.

bETWVxsZ

Samorządy w ramach tych dwóch priorytetów mogą się starać o dofinansowanie zagospodarowania brzegów rzek, jezior, zalewów czy na budowę marin, ale również możliwe będzie dofinansowanie infrastruktury drogowej. Rząd finansuje 80-85 proc. inwestycji.

Zniszczona droga

Stan drogi wojewódzkiej nr 501 znacznie się pogorszył od momentu rozpoczęcia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Ciężki transport spowodował poważne zniszczenia.

Jak przyznał wiceminister, droga ta jest bardzo uczęszczana w sezonie turystycznym, ale dodatkowo wykorzystanie jej części wzrosło wraz z rozpoczęciem budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETWVxtu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(51)
Ddd
miesiąc temu
Kolejna bzdurna inwestycja pis. Ale cudze pieniądze lekko się wydaje. Zmarnowali miliardy złorych, naszych pracujących obywateli podatków i jeszcze zadłużyli Polskę. Strach myśleć co Ci złodzieje jeszcze zrobią
U766
miesiąc temu
Ale was zadłuzają , a co Polacy zapłacą a fanaberia Kaczora spełniona
:(((
miesiąc temu
He he , umie sie dorobic do pensji . Do kieszonki.
bETWVxtv
heh
miesiąc temu
"dorgi" , "akweny wodne ", coraz niżej ...
H2o
miesiąc temu
Wara od brzegów rzek, jezior i innych akwenów wodnych ta banda szaleńców totalnie zniszczy środowisko i utopi kraj w długach na kilka pokoleń
...
Następna strona