Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
26.09.2020 14:10

Przekop Mierzei Wiślanej. Minister: przechodzimy do kolejnego etapu

- Przechodzimy do kolejnego etapu budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej - powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, kładając pierwszą cegłę pod budowę mostu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlšdowej wmurował kamień węgielny przy podporze mostu północnego na terenie budowy przekopu Mierzei Wiślanej. (Fot: PAP/Adam Warżawa, Adam War¿awa)

Prace wokół Mierzei Wiślanej idą do przodu. W sobotę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wmurował kamień węgielny przy podporze mostu północnego.

Całkowita długość nowej drogi wodnej wyniesie blisko 23 kilometry
Mierzeja Wiślana. Decyzja zaskarżona przez pomorski samorząd utrzymana w mocy

- Przed nami bardzo ważny moment. To ostateczne zalanie drugiego przyczółka drogowego, czyli zamknięcie pewnego etapu w zakresie realizacji budowy, przejście do kolejnego. Myślę, że zamknięcie też pewnego etapu mentalnego, dyskusji, dyskursu, co z Mierzeją, jak to będzie wyglądało, czy będzie kanał żeglugowy - mówił minister.

PAP/Adam Warżawa
Przekop Mierzei Wiślanej. 9 ofert na drugi etap prac

Czy to oznacza, że jest już bliżej końca realizowanej inwestycji? - On oczywiście nie nastąpi tak szybko, jak byśmy chcieli, ale w związku z tym, że te prace idą bardzo dobrze, jesteśmy zgodnie z terminem, jesteśmy zgodnie z harmonogramem. To napawa nas ogromnym optymizmem - oświadczył Marek Gróbarczyk.

Kanał żeglugowy ma mieć około 1 kilometra długości i 5 metrów głębokości.

Bursztyn z przekopu Mierzei. Gróbarczyk: są dwa złoża, po 900 i 500 kg

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2020

ekspertKanał o głębokości 5 mb. I co z tego skoro głębokość po oby stronach kanału max. 1,8 mb. Kajakiem przepłyniesz , ale większym okrętem wcale nie. PiS … Czytaj całość

26-09-2020

SuperJedyna sensowna inicjatywa pisu.

26-09-2020

No i co?Prawdziwy Mojżesz - wbił palik w piasek i woda popłynęła...

Rozwiń komentarze (118)