Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|
aktualizacja

Przekop Mierzei Wiślanej. Minister: przechodzimy do kolejnego etapu

118
Podziel się:

- Przechodzimy do kolejnego etapu budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej - powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, kładając pierwszą cegłę pod budowę mostu.

Przekop Mierzei Wiślanej. Minister: przechodzimy do kolejnego etapu
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlšdowej wmurował kamień węgielny przy podporze mostu północnego na terenie budowy przekopu Mierzei Wiślanej. (PAP, PAP/Adam Warżawa, Adam War¿awa)

Prace wokół Mierzei Wiślanej idą do przodu. W sobotę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wmurował kamień węgielny przy podporze mostu północnego.

- Przed nami bardzo ważny moment. To ostateczne zalanie drugiego przyczółka drogowego, czyli zamknięcie pewnego etapu w zakresie realizacji budowy, przejście do kolejnego. Myślę, że zamknięcie też pewnego etapu mentalnego, dyskusji, dyskursu, co z Mierzeją, jak to będzie wyglądało, czy będzie kanał żeglugowy - mówił minister.

Czy to oznacza, że jest już bliżej końca realizowanej inwestycji? - On oczywiście nie nastąpi tak szybko, jak byśmy chcieli, ale w związku z tym, że te prace idą bardzo dobrze, jesteśmy zgodnie z terminem, jesteśmy zgodnie z harmonogramem. To napawa nas ogromnym optymizmem - oświadczył Marek Gróbarczyk.

Kanał żeglugowy ma mieć około 1 kilometra długości i 5 metrów głębokości.

Zobacz także: Bursztyn z przekopu Mierzei. Gróbarczyk: są dwa złoża, po 900 i 500 kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(118)
Polak
2 lata temu
Pani Wieliszewska, po mężu aż Graffin von Thun nie będzie zadowolona. Polacy mają się słuchać Berlina i nie dyskutować. Po co im lotnisko, po co im porty skoro mamy to wszystko w Niemczech... Niemiec to wszak nadczłowiek, a niemiecki arystokrata to niemal czwarta osoba boska, a my jednak robimy przekop.
Gg
2 lata temu
A czy PiS już odkrył kto i co będzie woził do Elbląga małymi stateczkami? Miliardy wywalone w błoto
rycho
2 lata temu
Grobek to ma zycie. Wbija po raz ktorys pierwsza lopate przecina wstegi na kilometrowych obwodnicach kazdej pipidowki i chwali potege dobrej zmiany ktora w ciezkim trudzie dzwiga kraj z kolan przy podziwie calej Europy.
gwintownik
2 lata temu
To jest kanał naszych mozliwosci .Drogi, ale im drozszy tym lepiej .
arek
2 lata temu
Żeby ta mierzeja nie wyglądała jak ten prom budowany
...
Następna strona