Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mierzeja Wiślana. Decyzja zaskarżona przez pomorski samorząd utrzymana w mocy

142
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska utrzymała w mocy decyzje dotyczącą przekopu Mierzei Wiślanej. Zaskarżyli ją m.in. ekolodzy.

Mierzeja Wiślana. Decyzja zaskarżona przez pomorski samorząd utrzymana w mocy
Całkowita długość nowej drogi wodnej wyniesie blisko 23 kilometry (Lukasz Dejnarowicz / Forum, RM, Lukasz Dejnarowicz / Forum)
bFfDuTQR

W grudniu 2018 r. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wydała decyzję środowiskowa dotyczącą budowy nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Zaskarżyły ją samorząd woj. pomorskiego oraz organizacje ekologiczne. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska poinformowała we wtorek o utrzymaniu zaskarżonej decyzji w mocy. 

Pomimo utrzymania, co do zasady, decyzji w mocy, wprowadzono modyfikację "brzmienia szeregu warunków realizacji inwestycji minimalizujących jej wpływ na środowisko" – informuje PAP. 

Przekop coraz droższy 

bFfDuTQT

Na początku września informowaliśmy, że znacząco w górę poszedł kosztorys przebudowy. Już nie 813, ale 821 mln złotych jest wart kontrakt na realizację I etapu przekopu.

Zobacz także: Przekop Mierzei. Koszt? Gróbarczyk: 1,5 mld zł to myślę kwota ostateczna

Skąd taka zmiana? Jak tłumaczy Urząd Morski w Gdyni, wzrost wartości kontraktu wywołało zapotrzebowanie na dodatkowe roboty budowlane, a także usługi lub dostawy wykonywane przez pierwotnego wykonawcę. Chodzi konkretnie o przesadzenie szuwaru trzcinowego z miejsc, które utrudniają realizację inwestycji. 

bFfDuTQZ

To nie pierwsza zmiana wartości inwestycji. Poprzednia nastąpiła w marcu tego roku i miała wartość prawie 4 mln złotych. 

Etap ten obejmie przebudowę toru wodnego na rzece Elbląg oraz mostu obrotowego w Nowakowie.

Najniższą ofertę złożyło konsorcjum Warbudu oraz francuskich firm Sogea Satom i Vinci. Jest ona warta 492,9 mln zł - podaje rynekinfrastruktury.pl.

bFfDuTRa

Jeszcze dwie oferty mieszczą się w kwocie przewidzianej przez inwestora - Urząd Morski w Gdyni. Mowa o ofercie Budimexu - 574,1 mln zł oraz konsorcjum NDI - 630,7 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfDuTRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(142)
obserwator
rok temu
Edi od walki z mafią nie są ekolodzy tylko państwo, które podobno "wstało z kolan". Ale trudno tego oczekiwać od państwa ze srałtaśmy rządzonego przez mafię!!!!!
opinia
rok temu
Ekolodzy to agenci Putina.
Co ekolodzy
rok temu
Nie dostali łapówek?
bFfDuTRv
TIREX
rok temu
Mierzeja Wiślana,i jej przekop to Ziemie Odzyskane To dar Stalina dla Kresowiaków i Ukraińców
marpas
rok temu
port w elblagu...no tak trza ratowac bastion obecnie rzadzacych miasta bez przyszlosci nawet jesli lezalo by nad oceanem
...
Następna strona