Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przełomowy rok wśród polskich startupów? Premiera najnowszego raportu fundacji Startup Poland

0
Podziel się

Co jest siłą polskich startupów? Jak przedsiębiorcy oceniają współpracę z korporacjami? Jak finansują swoje przedsięwzięcia? To tylko niektóre kwestie, które ujawni raport „The Polish Tech Scene. 5 years”. Premiera już 4 grudnia podczas konferencji Impact Fintech w Katowicach.

Przełomowy rok wśród polskich startupów? Premiera najnowszego raportu fundacji Startup Poland
(impact)
bEhctvAl

Tegoroczny raport opracowany przez Startup Poland jest wynikiem piątego kompleksowego badania polskiego rynku startupów. Badanie objęło 1235 młodych spółek technologicznych. To o 12 procent więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym i aż 290 procent więcej niż podczas pierwszej edycji w 2015 r.

Dzięki rosnącej liczbie danych dotyczących polskiego środowiska startupowego, które konsekwentnie gromadzimy od 2015 roku, mamy szansę pokazać, co przyczynia się do sukcesu polskich startupów i jakie są ich aspiracje. Wiele wskazuje na to, że rok 2019 okaże się rokiem rekordowym z punktu widzenia kapitału pozyskiwanego oraz inwestowanego przez polską branżę startupową - zaznacza Julia Krysztofiak - Szopa, prezes Startup Poland.

bEhctvAn

Z tegorocznej edycji raportu dowiemy się m.in. jakie technologie są siłą rozwojową polskich startupów, jak startupy finansują swoje przedsięwzięcia, do czego aspirują, a także czym charakteryzują się startupy, które odniosły sukces i co je wyróżnia od tych, które ciągle o niego walczą. Pogłębiony zostanie także temat współpracy z korporacjami.

Raport „The Polish Tech Scene. 5 years” będzie miał swoją premierę podczas Impact fintech w Katowicach. Jego pełna wersja będzie dostępna bezpłatnie na stronie internetowej Startup Poland: www.startuppoland.org. Partnerami tegorocznej edycji raportu są: PARP, PKN Orlen, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Google, Hubhub oraz Sotrender.

bEhctvAO
raport
innowacje
KOMENTARZE
(0)