Notowania

raport
26.11.2019 14:43

Przełomowy rok wśród polskich startupów? Premiera najnowszego raportu fundacji Startup Poland

Co jest siłą polskich startupów? Jak przedsiębiorcy oceniają współpracę z korporacjami? Jak finansują swoje przedsięwzięcia? To tylko niektóre kwestie, które ujawni raport „The Polish Tech Scene. 5 years”. Premiera już 4 grudnia podczas konferencji Impact Fintech w Katowicach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(impact)

Tegoroczny raport opracowany przez Startup Poland jest wynikiem piątego kompleksowego badania polskiego rynku startupów. Badanie objęło 1235 młodych spółek technologicznych. To o 12 procent więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym i aż 290 procent więcej niż podczas pierwszej edycji w 2015 r.

Dzięki rosnącej liczbie danych dotyczących polskiego środowiska startupowego, które konsekwentnie gromadzimy od 2015 roku, mamy szansę pokazać, co przyczynia się do sukcesu polskich startupów i jakie są ich aspiracje. Wiele wskazuje na to, że rok 2019 okaże się rokiem rekordowym z punktu widzenia kapitału pozyskiwanego oraz inwestowanego przez polską branżę startupową - zaznacza Julia Krysztofiak - Szopa, prezes Startup Poland.

Z tegorocznej edycji raportu dowiemy się m.in. jakie technologie są siłą rozwojową polskich startupów, jak startupy finansują swoje przedsięwzięcia, do czego aspirują, a także czym charakteryzują się startupy, które odniosły sukces i co je wyróżnia od tych, które ciągle o niego walczą. Pogłębiony zostanie także temat współpracy z korporacjami.

Raport „The Polish Tech Scene. 5 years” będzie miał swoją premierę podczas Impact fintech w Katowicach. Jego pełna wersja będzie dostępna bezpłatnie na stronie internetowej Startup Poland: www.startuppoland.org. Partnerami tegorocznej edycji raportu są: PARP, PKN Orlen, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Google, Hubhub oraz Sotrender.

(impact)
Tagi: raport, startup, innowacje, inwestycje, finanse, przedsiębiorstwa, impact fintech 2019
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz