Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Przybywa uchodźców z Ukrainy. Już 1,7 mln schroniło się w Polsce

Podziel się:

Od początku rosyjskiej inwazji z Ukrainy do Polski wjechało już ponad 1,7 mln uchodźców - poinformowała Straż Graniczna. Jeszcze na początku marca szef MSZ Zbigniew Rau spodziewał się wzrostu liczny uchodźców do miliona. - Co będzie później, będziemy się na tym wspólnie z naszymi ukraińskimi gośćmi zastanawiać - podkreślał szef polskiego MSZ. Po dwóch tygodniach liczba uchodźców się niemal podwoiła.

Przybywa uchodźców z Ukrainy. Już 1,7 mln schroniło się w Polsce
Przybywa uchodźców z Ukrainy (Straż Graniczna, SG.gov.pl)

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na przejściach granicznych 1,720 mln osób uciekających z Ukrainy do Polski - poinformowała Straż Graniczna.

"Dzisiaj, tj. 13.03 do godz. 19.00 z Ukrainy przyjechało 62,7 tys. uchodźców. To o prawie 2 proc. mniej niż wczoraj (63,9 tys.)" - napisała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

SG dodała, że od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na przejściach granicznych 1,720 mln osób uciekających z Ukrainy do Polski.

Poniedziałek jest 19. dniem inwazji Rosji na Ukrainę.

Jeszcze dwa tygodnie temu mówiło się "aż o milionie" uchodźców z Ukrainy, zbliżamy się do podwojenia tej liczby.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku marca szef MSZ Zbigniew Rau spodziewał się wzrostu liczny uchodźców do miliona. - Co będzie później, będziemy się na tym wspólnie z naszymi ukraińskimi gośćmi zastanawiać - podkreślał szef polskiego MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP